| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie gazowe » Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Mając 6 tysięcy złotych, bez problemu kupisz gazowy kocioł kondensacyjny. Sprawdź, czym się od siebie różni osiem kotłów dostępnych w sklepach w mniej więcej tej samej cenie. Warto pospieszyć się z zakupem, ponieważ od września 2015 roku zaczną obowiązywać nowe wymagania dotyczące urządzeń grzewczych wynikające z dyrektywy ErP.

Autor: Małgorzata Góra Murator 9/2015

Pod koniec września najtańsze kotły gazowe zaczną znikać z rynku, bo wszystkie nowo na niego wprowadzane będą musiały mieć sprawność tak wysoką, że może ją zapewnić tylko zastosowanie w nich technologii kondensacyjnej (wyjątkiem są dwufunkcyjne kotły o mocy do 30 kW i niespotykane na naszym rynku jednofunkcyjne kotły z otwartą komorą spalania o mocy maksymalnej do 10 kW, które nadal będą mogły być wprowadzane do sprzedaży). Zmiany w przepisach spowodowały, że producenci zostali zmuszeni do zmodyfikowania produkowanych dotychczas modeli, dlatego na rynku pojawiło się sporo nowości. Ale w sklepach wciąż jeszcze są dostępne starsze kotły, które mogą być sprzedawane do wyczerpania zapasów. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji, sprzedawcy udzielają na nie dużych rabatów, więc może warto się teraz skusić na zakup urządzenia w atrakcyjnej cenie? Postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego można znaleźć w sklepach. Z analizy oferty rynkowej wyszło nam, że żeby się nie ograniczać wyłącznie do modeli najprostszych i niezbyt popularnych marek, trzeba sobie założyć budżet na poziomie 6 tys. zł.

W Muratorze 9/2015 sprawdzamy, czym mogą się różnić kotły dostępne w podobnej cenie.

Przeczytaj dodatkowo:
Przegląd i konserwacja instalacji grzewczej w...

Kocioł gazowy to urządzenie bezobsługowe. Dopóki jest sprawny, możemy się nim nie interesować, bo jego...

Wymiana kotła węglowego na gazowy: ile...

Zmiana sposobu ogrzewania domu z węglowego na gazowy to przede wszystkim znaczne korzyści dla środowiska. Co...

Kotłownia w domu. Kiedy kocioł gazowy należy...

Wybierając kocioł gazowy, powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim miejscu na jego zamontowanie....

Ogrzewanie gazowe: jak dobrać moc kotła?

Zdecydowaliśmy się, że dom będziemy ogrzewać gazem ziemnym. Teraz więc najważniejsze jest, aby instalator...

Wymiana instalacji grzewczej. Sposób na mniejsze...

Wymiana instalacji grzewczej może zmniejszyć koszty ogrzewania domu o 30%, a w przypadku zastosowania kotła...

Masz problemy z ogrzewaniem? Poznaj dobre rady,...

Przeglądy techniczne, jakim poddawane są kotły grzewcze, obniżają koszty ponoszone na ogrzewanie domu i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.