| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie gazowe » Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Mając 6 tysięcy złotych, bez problemu kupisz gazowy kocioł kondensacyjny. Sprawdź, czym się od siebie różni osiem kotłów dostępnych w sklepach w mniej więcej tej samej cenie. Warto pospieszyć się z zakupem, ponieważ od września 2015 roku zaczną obowiązywać nowe wymagania dotyczące urządzeń grzewczych wynikające z dyrektywy ErP.

Autor: Małgorzata Góra Murator 9/2015

Pod koniec września najtańsze kotły gazowe zaczną znikać z rynku, bo wszystkie nowo na niego wprowadzane będą musiały mieć sprawność tak wysoką, że może ją zapewnić tylko zastosowanie w nich technologii kondensacyjnej (wyjątkiem są dwufunkcyjne kotły o mocy do 30 kW i niespotykane na naszym rynku jednofunkcyjne kotły z otwartą komorą spalania o mocy maksymalnej do 10 kW, które nadal będą mogły być wprowadzane do sprzedaży). Zmiany w przepisach spowodowały, że producenci zostali zmuszeni do zmodyfikowania produkowanych dotychczas modeli, dlatego na rynku pojawiło się sporo nowości. Ale w sklepach wciąż jeszcze są dostępne starsze kotły, które mogą być sprzedawane do wyczerpania zapasów. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji, sprzedawcy udzielają na nie dużych rabatów, więc może warto się teraz skusić na zakup urządzenia w atrakcyjnej cenie? Postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego można znaleźć w sklepach. Z analizy oferty rynkowej wyszło nam, że żeby się nie ograniczać wyłącznie do modeli najprostszych i niezbyt popularnych marek, trzeba sobie założyć budżet na poziomie 6 tys. zł.

W Muratorze 9/2015 sprawdzamy, czym mogą się różnić kotły dostępne w podobnej cenie.

Przeczytaj dodatkowo:
Czujki tlenku węgla i propan-butanu

Chcesz mieć pewność, że Twój garaż i kotłownia to bezpieczne miejsca? Nic prostszego, wystarczy tylko...

Ogrzewanie domu gazem płynnym. Budowa instalacji...

Przed montażem instalacji zbiornikowej na gaz płynny należy dopełnić wszystkich formalności wymaganych przez...

Rury i kształtki miedziane. Poznaj materiał...

Miedź cechuje się doskonałymi własnościami fizycznymi. Dlatego rury i kształtki wykonane z tego materiału...

Jak zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie?...

O systemie ogrzewanie domu warto pomyśleć jeszcze zanim rozpoczniemy budowę. Jest to ważne...

Instalacja grzewcza. Jak zaprogramować regulator...

Jeżeli instalacja grzewcza zostanie zaopatrzona w specjalny sterownik ogrzewania, temperatura w domu zawsze...

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem...

Zatrucie czadem jest przyczyną śmierci kilkudziesięciu osób rocznie. Dlatego warto wiedzieć, jak można...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.