| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie gazowe » Czujki tlenku węgla i propan-butanu

Czujki tlenku węgla i propan-butanu

Chcesz mieć pewność, że Twój garaż i kotłownia to bezpieczne miejsca? Nic prostszego, wystarczy tylko domowy system alarmowy rozbudować o czujki tlenku węgla (CO) i propan-butanu (LPG). Urządzenia te wykryją i poinformują o przekroczeniu niebezpiecznego poziomu stężenia wymienionych gazów.

Detektory LPG i CO dokładnie analizują skład powietrza w pomieszczeniu, w którym zostały umieszczone. Jeżeli wykryją w nim podwyższone stężenie związków zagrażających życiu, to poinformują o tym fakcie centralę alarmową. Ta z kolei zawiadomi o tym właściciela zabezpieczonej posesji, wysyłając mu wiadomość SMS na telefon komórkowy i/lub uruchamiając sygnalizację alarmu. Dzięki temu użytkownik wie, że np. w garażowym kanale zbiera się gaz, ulatniający się z nieszczelnej instalacji LPG w samochodzie lub, że w kotłowni gromadzi się niebezpieczny dla życia czad.

Czujki mają fabrycznie ustawioną czułość, zapewniającą odpowiednio wczesną sygnalizację zagrożenia. Jednakże tylko prawidłowy montaż czujek, dostosowany do specyfiki pomieszczenia, da nam pewność, że system alarmowy nie zawiedzie nas w krytycznym momencie. Należy pamiętać, że w przypadku ciężkich gazów, takich jak LPG, urządzenie powinno być montowane nisko, przy ziemi. Natomiast w przypadku gazów lżejszych od powietrza (CO) najlepiej gdy czujka znajduje się pod sufitem.

Dobre detektory mogą współpracować z niemal wszystkimi systemami alarmowymi, opartymi również o centrale innych producentów. Te uniwersalne urządzenia są doskonałym rozwiązaniem, szczególnie dla ceniących sobie bezpieczeństwo posiadaczy samochodów, wyposażonych w instalację gazową.

Instalacja c.o. od projektu do montażu PORADNIK

Projekt instalacji c.o. jest bardzo istotny, ponieważ dzięki niemiu będziesz mieć większą szansę,...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ogrzewanie domu gazem. Plusy i minusy ogrzewania...

Wiele osób korzystających z ogrzewania gazowego chwali sobie to rozwiązanie. Są i tacy, którzy...

Czym ogrzewać dom: węgiel, biomasa, gaz czy pompa...

Czy zmiany cen paliw i planowane wprowadzenie zakazu palenia węglem i drewnem spowodują, że kotły na paliwa...

Kocioł kondensacyjny - budowa i zasady działania

W spalinach kotłów jest para wodna. W wyniku jej skraplania uwalnia się ciepło, które można...

Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Mając 6 tysięcy złotych, bez problemu kupisz gazowy kocioł kondensacyjny. Sprawdź, czym się od siebie...

Kotłownia w domu. Kiedy kocioł gazowy należy...

Wybierając kocioł gazowy, powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim miejscu na jego zamontowanie....

Instalacja gazowa w domu i na posesji: jak...

Gaz ziemny ma jako paliwo liczne zalety i jedną zasadniczą wadę – jest dostępny tylko tam, gdzie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.