| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie domu » Nowoczesne, ekonomiczne i wygodne ogrzewanie elektryczne w Twoim domu

Nowoczesne, ekonomiczne i wygodne ogrzewanie elektryczne w Twoim domu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem uniwersalnym. Może być instalowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń i pod wieloma rodzajami podłóg. Poznaj zalety tego komfortowego i nowoczesnego systemu.

Autor: Danfoss

Każdy z nas chciałby, aby w jego mieszkaniu panował jak najwyższy komfort cieplny, aby ogrzewanie było nowoczesne, a wnętrze jak najbardziej oryginalne. Właściciele domów i mieszkań wybierają coraz częściej rozwiązania, które oferują więcej korzyści niż systemy, które były najlepsze kilkanaście lat temu.

Zainteresowanie inwestorów wzbudza również elektryczne ogrzewanie podłogowe. Ze względu na korzyści jest wybierane jako podstawowy system grzewczy w domu lub jako dodatkowe, komfortowe źródło ciepła w pomieszczeniach (ciepła podłoga), w których znajduje się już inny system grzewczy, np. zamontowany wcześniej przez dewelopera. Mata grzejna jest wtedy instalowana zazwyczaj w łazience oraz pod płytkami w kuchni czy przedpokoju. Przyjemność stąpania po ciepłej podłodze staje się dziś standardem dostępnym dla każdego.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem uniwersalnym, może być instalowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń (sypialnia, kuchnia, łazienka, pokój dziecięcy, salon itd.), pod wieloma rodzajami podłóg (terakotą, gresem, płytkami ceramicznymi lub kamiennymi, wykładziną dywanową itd.).

Obalamy największy z mitów – wysokie koszty elektrycznego ogrzewania podłogowego

W obiegowej opinii istnieje mit związany z ogrzewaniem elektrycznym: wysokie koszty. Niestety zdarza się tak, że przez to błędne przeświadczenie rezygnujemy z wygody, która jest w zasięgu naszych możliwości.

W związku z niskim zapotrzebowaniem na ciepło w budynkach energooszczędnych szczególnie atrakcyjne stały się systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych. Koszty zakupu elektrycznego ogrzewania podłogowego są najniższe w porównaniu do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości.

Małe zapotrzebowanie na ciepło powoduje również, że koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania są niskie. Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Warunkiem jest dobranie systemu do indywidualnych potrzeb. Należy również pamiętać o tym, że prąd to jedyne źródło energii, za które można płacić połowę ceny (II taryfa).

W przypadku komfortowego podgrzania podłogi średni miesięczny koszt podgrzania powierzchni 1m2 z termostatem DEVIregTM Smart lub DEVIregTM Touch wynosi jedynie ok. 2 zł. Należy pamiętać o tym, że dobierając matę grzejną od powierzchni łazienki należy odjąć obszar zajęty pod zabudowę stałą, np. wannę lub umywalkę.

Poznaj również koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego w domu jednorodzinnym [Film]

Zyskaj najwyższy komfort cieplny z ogrzewaniem elektrycznym

Wybierając elektryczne ogrzewanie podłogowe oprócz przyjemnie ciepłej podłogi zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy, zyskujemy komfort cieplny w chłodniejsze dni wiosną lub jesienią, gdy centralne ogrzewanie jest już wyłączone. Z tego powodu również osoby posiadające wodne ogrzewanie podłogowe instalują dodatkowo elektryczną matę grzejną. Komfort cieplny jest to stan, w którym nie jest nam za ciepło ani za zimno.

Autor: Danfoss

W pomieszczeniach z tradycyjnymi grzejnikami ciepłe powietrze unosi się gwałtownie do góry. Powoduje to przegrzanie górnych części pomieszczeń, przy jednoczesnym niedogrzaniu dolnych. Wysoka temperatura wokół głowy staje się przyczyną dyskomfortu. Konsekwencją są również dodatkowe straty ciepła i tym samym wzrost kosztów ogrzewania.

Dzięki elektrycznemu ogrzewaniu podłogowemu temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury panującej w pomieszczeniu. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni podłogi zgodnie z prawami fizyki. Stwarza to warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka.

Zdrowe ciepło wokół stóp powoli unosząc się, ogrzewa całe ciało i daje uczucie pełnego komfortu. Dzięki temu „podłogówka” zapewnia najwyższy komfort cieplny w porównaniu z innymi systemami ogrzewania.

WARTO WIEDZIEĆ

Steruj zdalnie ogrzewaniem

W 2016 roku DEVI umocniło pozycję lidera w dziedzinie sterowania ogrzewaniem podłogowym. Nowy, innowacyjny DEVIreg™ Smart wraz z aplikacją mobilną DEVIsmart TM App umożliwiają intuicyjne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca na świecie.

Aby przekonać się o użyteczności DEVIsmart™ App wystarczy pobrać z Google Play lub App Store darmową aplikację z w pełni funkcjonalną wersją demonstracyjną. Linki do pobrania znajdują się na www.devismart.pl Aplikacja ta pozwala przejść przez każdy etap wirtualnego programowania termostatu pokazując, jak prosty i intuicyjny w obsłudze jest DEVIreg™ Smart.

Potwierdzeniem najwyższej jakości i niezawodności termostatu DEVIreg™ Smart jest kompleksowa, 5-letnia gwarancja, będąca równocześnie najdłuższą na rynku w tej kategorii produktowej.

Ciesz się dyskretnym i ponadczasowym wzornictwem

Ogrzewanie podłogowe oznacza brak grzejników, które zajmują cenne miejsce oraz nie prezentują się dobrze na ścianach. Na grzejnikach zbiera się kurz, a powierzchnia nad nimi jest zaciemniona, co ma związek z wydzielającym się ciepłem.

Autor: Danfoss

W przypadku ogrzewania podłogowego jedynym widocznym elementem jest termostat. Termostaty DEVIregTM Tocuh oraz DEVIregTM Smart stanowią uzupełnienie wnętrz nawet o najbardziej eleganckim wystroju. Dyskretne i ponadczasowe wzornictwo panelu dotykowego sprawia, że są one delikatne i minimalistyczne w swojej formie.

Termostaty te można montować w ramkach wielu producentów osprzętu elektrycznego, możliwe jest również ich wkomponowanie w istniejące systemy na ścianie takie, jak: włączniki czy gniazda. Obecnie dostępne są w czterech kolorach: biały, snieżnobiały, czarny oraz kość słoniowa.

Przeczytaj dodatkowo:
Ogrzewanie domu i wody powietrzną pompą ciepła....

Bezobsługowe ogrzewanie domu – a latem także chłodzenie – to dla jego właścicieli trudna do...

Pompa ciepła – zalety, koszty, zasady działania...

Dowiedz się, jakie zalety posiada pompa ciepła. Poznaj zasady działania tego typu systemów grzewczych...

Czy warto ogrzewać dom gazem?

Gaz jest paliwem wygodnym, uniwersalnym i ekologicznym. Szkoda, że nie dla wszystkich dostępnym i...

Ekologiczne sposoby ogrzewania domu: czy warto...

Wiele osób budujących nowe domy oraz planujących modernizację istniejących słyszało o pompie ciepła,...

Nowoczesne Instalacje

Chcesz być na bieżąco z nowymi technologiami i rozwiązaniami instalacyjnymi stosowanymi w domach...

Efektywność pracy pomp ciepła – jak je porównać?...

Pompy ciepła należą do ekologicznych i ekonomicznych sposobów ogrzewania. Jednak, aby inwestycja w...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.