| muratordom.pl » Instalacje » Kominki i piece wolno stojące » Czy wiesz, że ciepłem kominka można ogrzać cały dom

Czy wiesz, że ciepłem kominka można ogrzać cały dom

Aby ciepłem kominka ogrzać cały dom nie wystarczy sam kominek. Potrzebna jest jeszcze specjalna instalacja rozprowadzająca ciepłe powietrze do wszystkich pomieszczeń domu zwana Systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP). Zobacz, jak ciepło rozprowadzane jest po domu. Poznaj budowę i zasadę działania systemu DGP. Sprawdź, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w twoim domu.

Ciepło powstające w kominku można rozprowadzić po całym domu aluminiowymi izolowanymi przewodamiJak ciepło z kominka rozchodzi się po domu

Systemy Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) wykonuje się ją z izolowanych przewodów aluminiowych, a na końcu każdego, w ścianie lub na suficie pomieszczenia, umieszcza regulowaną kratkę wentylacyjną lub anemostat.

W prostych systemach (w niezbyt rozległych domach) ciepłe powietrze może być rozprowadzane konwekcyjnie. W dużych domach system należy wyposażyć w turbinę wymuszającą przepływ powietrza, umieszczoną pod wkładem kominkowym albo nad kominkiem. Ciepło można wtedy rozprowadzać nawet do ośmiu-dziesięciu pomieszczeń.

Kominek z DGP powinien mieć dokładnie zaizolowane wewnętrzne elementy obudowy oraz okapu. Dzięki temu powietrze będzie się mogło szybciej ogrzewać, a elementy otaczające wkład kominkowy nie będą narażone na działanie wysokiej temperatury.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jaki rodzaj obudowy kominkowej wybrać? Kominek z...

Nie tylko wygląd i rozmiar kominka ma znaczenie. Jednym z kluczowych elementów jest jego obudowa....

Jaki kominek wybrać? Modernizacja ogrzewania...

Jaki kominek wybrać? Właściciele pewnej nieruchomości zdecydowali się na modernizację domu. System ogrzewania...

W co warto zainwestować, żeby płacić mniej za...

Efektem dobrego ocieplenia domu i zastosowania tanich w eksploatacji urządzeń grzewczych jest niski koszt...

Jaki wkład kominkowy będzie najlepszy do domowego...

Jaki wkład kominkowy będzie najlepszy? Właściwy dobór tego najważniejszego elementu kominka ma...

Obudowa kominka krok po kroku

Obudowa kominka krok po kroku. Mini przewodnik pomoże w podjęciu poważnych decyzji, jeśli masz w planach...

Wkład kominkowy Hitze Albero 14kW

Kominki marki HITZE produkowane są z wysokiej jakości stali kotłowej, przeznaczonej do pracy w podwyższonej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.