| muratordom.pl » Instalacje » Kominki i piece wolno stojące » Czy wiesz, że ciepłem kominka można ogrzać cały dom

Czy wiesz, że ciepłem kominka można ogrzać cały dom

Aby ciepłem kominka ogrzać cały dom nie wystarczy sam kominek. Potrzebna jest jeszcze specjalna instalacja rozprowadzająca ciepłe powietrze do wszystkich pomieszczeń domu zwana Systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP). Zobacz, jak ciepło rozprowadzane jest po domu. Poznaj budowę i zasadę działania systemu DGP. Sprawdź, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w twoim domu.

Ciepło powstające w kominku można rozprowadzić po całym domu aluminiowymi izolowanymi przewodamiJak ciepło z kominka rozchodzi się po domu

Systemy Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) wykonuje się ją z izolowanych przewodów aluminiowych, a na końcu każdego, w ścianie lub na suficie pomieszczenia, umieszcza regulowaną kratkę wentylacyjną lub anemostat.

W prostych systemach (w niezbyt rozległych domach) ciepłe powietrze może być rozprowadzane konwekcyjnie. W dużych domach system należy wyposażyć w turbinę wymuszającą przepływ powietrza, umieszczoną pod wkładem kominkowym albo nad kominkiem. Ciepło można wtedy rozprowadzać nawet do ośmiu-dziesięciu pomieszczeń.

Kominek z DGP powinien mieć dokładnie zaizolowane wewnętrzne elementy obudowy oraz okapu. Dzięki temu powietrze będzie się mogło szybciej ogrzewać, a elementy otaczające wkład kominkowy nie będą narażone na działanie wysokiej temperatury.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Obudowa kominka krok po kroku

Obudowa kominka krok po kroku. Mini przewodnik pomoże w podjęciu poważnych decyzji, jeśli masz w planach...

KOSZTY INSTALACJI: ile Cię wyniosą kolektory,...

Sprawdzamy, na jaki wydatek należy się przygotować, gdy chcemy zainstalować pompę ciepła, kominek, kolektory...

Marmurowa obudowa kominka - piękna, ale czy...

Wiele osób, które stoją przed wyborem obudowy kominka, zastanawia się nad inwestycją w...

Rozprowadzanie ciepłego powietrza z kominka i nie...

Skutecznie rozprowadzanie ciepłego powietrza z kominka ma istotny wpływ na to, czy ogrzewanie kominkowe...

Jak urządzić pokój, w którym stanie kominek?...

Kominek jest wyjątkowym elementem domu, a palący się w nim ogień przyciąga, gromadzi domowników i...

Jak czyścić kominek? Jak palić w kominku? Oto...

Palenie w kominku to sama przyjemność. Jednak później trzeba wyczyścić wnętrze kominka z sadzy,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.