| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje wodne » Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli
Przygotowanie c.w.u.

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem na pewno sprawdzi się w sytuacji gdy potrzebujemy dużo ciepłej wody. Zasobnik c.w.u. zapewni bowiem odpowiednią jej ilość również wtedy, gdy  często kąpiemy się w wannie, nawet takiej z hydromasażem. Dzięki zasobnikowi pojemnościowemu ciepłej wody nie zabraknie także dużej rodzinie.

Dla kogo kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)W sytuacji, gdy często chcemy korzystać z dużej wanny, zwłaszcza z hydromasażem, oraz gdy w domu jest więcej niż trzech mieszkańców lubiących kąpiele, na pewno niewłaściwym rozwiązaniem jest zakup kotła dwufunkcyjnego bez zasobnika. Ograniczony strumień ciepłej wody dostarczany przez tego typu urządzenie nie zapewni w takiej sytuacji komfortu i raczej nie będziemy zadowoleni z jego działania.

Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego podgrzewacza pojemnościowego, który może współpracować z kotłem jednofunkcyjnym. O ilości wody podgrzewanej w takim urządzeniu decydują przede wszystkim liczba i rodzaj urządzeń sanitarnych, w które chcemy wyposażyć łazienki, oraz częstość ich wykorzystywania.

W przypadku, gdy ma to być duża wanna z hydromasażem, standardowo oferowane w kompletach z kotłami zasobniki c.w.u. o pojemności 100-160 l są za małe i trzeba się liczyć z koniecznością zakupu takiego o pojemności nawet ponad 300 l. W takiej sytuacji warto rozważyć inwestycję w kolektory słoneczne, bo ogrzewanie tak dużej ilości wody wiąże się ze znacznymi kosztami.

Wspomaganie pracy kotła energią słoneczną pomoże utrzymać je na rozsądnym poziomie, a oszczędności będą na tyle duże, że zakup kolektorów, mimo dużego wydatku, powinien być opłacalny.

Przeczytaj dodatkowo:
Jakie rury w instalacji wodnej wybrać – z...

Podczas układania instalacji wodnej w domu musisz zadecydować, jakiego typu rury zamontujesz. Do wyboru masz...

Jak znaleźć wodę na działce? Kiedy możliwa jest...

Budowa studni na działce może być dobrym rozwiązaniem jeżeli chcesz chociaż trochę obniżyć rachunki za...

Rury wielowarstwowe Geberit Volex. Jeden system...

Geberit Volex to nowy system rur wielo- i jednowarstwowych wysokiej jakości. Może on służyć wielu istotnym...

Jak poprawić jakość wody w domu? Praktyczne...

Jest kilka sposobów, dzięki którym można poprawić jakość wody w domu. Najczęściej wybieranym...

Otulina rur - porównanie materiałów do izolacji...

Prawidłowa izolacja rur niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze dobrana otulina znacznie ograniczy straty...

Budowa własnego ujęcia wody: jaką studnię wybrać?...

Budowa studni nie jest skomplikowana, ale należy pamiętać o wykonaniu odpowiednich badań wody oraz o...