| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje wodne » Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli
Przygotowanie c.w.u.

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem na pewno sprawdzi się w sytuacji gdy potrzebujemy dużo ciepłej wody. Zasobnik c.w.u. zapewni bowiem odpowiednią jej ilość również wtedy, gdy  często kąpiemy się w wannie, nawet takiej z hydromasażem. Dzięki zasobnikowi pojemnościowemu ciepłej wody nie zabraknie także dużej rodzinie.

Dla kogo kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)W sytuacji, gdy często chcemy korzystać z dużej wanny, zwłaszcza z hydromasażem, oraz gdy w domu jest więcej niż trzech mieszkańców lubiących kąpiele, na pewno niewłaściwym rozwiązaniem jest zakup kotła dwufunkcyjnego bez zasobnika. Ograniczony strumień ciepłej wody dostarczany przez tego typu urządzenie nie zapewni w takiej sytuacji komfortu i raczej nie będziemy zadowoleni z jego działania.

Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego podgrzewacza pojemnościowego, który może współpracować z kotłem jednofunkcyjnym. O ilości wody podgrzewanej w takim urządzeniu decydują przede wszystkim liczba i rodzaj urządzeń sanitarnych, w które chcemy wyposażyć łazienki, oraz częstość ich wykorzystywania.

W przypadku, gdy ma to być duża wanna z hydromasażem, standardowo oferowane w kompletach z kotłami zasobniki c.w.u. o pojemności 100-160 l są za małe i trzeba się liczyć z koniecznością zakupu takiego o pojemności nawet ponad 300 l. W takiej sytuacji warto rozważyć inwestycję w kolektory słoneczne, bo ogrzewanie tak dużej ilości wody wiąże się ze znacznymi kosztami.

Wspomaganie pracy kotła energią słoneczną pomoże utrzymać je na rozsądnym poziomie, a oszczędności będą na tyle duże, że zakup kolektorów, mimo dużego wydatku, powinien być opłacalny.

Szybki kurs oszczędzania wody w domu. Sprawdź sposoby na oszczędzanie wody

Inwestycja w urządzenia, które pozwalają racjonalnie korzystać z zasobów wody, jest...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Instalacja wodna w domu. To musisz wiedzieć o...

Instalacja wodna w domu to układ rur, armatury oraz urządzeń doprowadzających wodę do wybranych pomieszczeń....

KOSZTY INSTALACJI: ile Cię wyniosą kolektory,...

Sprawdzamy, na jaki wydatek należy się przygotować, gdy chcemy zainstalować pompę ciepła, kominek, kolektory...

Przepływowe podgrzewacze wody Kospel - nowe...

Firma Kospel specjalizuje się w produkcji podgrzewaczy wody. Nowe urządzenia firmy mają prezyzyjną...

Instalacja wodna i elektryczna w podzielonym...

Po podziale nieruchomości instalacja wodna i elektryczna powinny zostać rozdzielone w sposób,...

Jaki system odpływowy powinieneś zamontować w...

W kabinie prysznicowej bez brodzika kluczową kwestią staje się wybór odpowiedniego odwodnienia....

Jak znaleźć wodę na działce? Kiedy możliwa jest...

Budowa studni na działce może być dobrym rozwiązaniem jeżeli chcesz chociaż trochę obniżyć rachunki za...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.