| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje wodne » Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli
Przygotowanie c.w.u.

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem na pewno sprawdzi się w sytuacji gdy potrzebujemy dużo ciepłej wody. Zasobnik c.w.u. zapewni bowiem odpowiednią jej ilość również wtedy, gdy  często kąpiemy się w wannie, nawet takiej z hydromasażem. Dzięki zasobnikowi pojemnościowemu ciepłej wody nie zabraknie także dużej rodzinie.

Dla kogo kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)W sytuacji, gdy często chcemy korzystać z dużej wanny, zwłaszcza z hydromasażem, oraz gdy w domu jest więcej niż trzech mieszkańców lubiących kąpiele, na pewno niewłaściwym rozwiązaniem jest zakup kotła dwufunkcyjnego bez zasobnika. Ograniczony strumień ciepłej wody dostarczany przez tego typu urządzenie nie zapewni w takiej sytuacji komfortu i raczej nie będziemy zadowoleni z jego działania.

Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego podgrzewacza pojemnościowego, który może współpracować z kotłem jednofunkcyjnym. O ilości wody podgrzewanej w takim urządzeniu decydują przede wszystkim liczba i rodzaj urządzeń sanitarnych, w które chcemy wyposażyć łazienki, oraz częstość ich wykorzystywania.

W przypadku, gdy ma to być duża wanna z hydromasażem, standardowo oferowane w kompletach z kotłami zasobniki c.w.u. o pojemności 100-160 l są za małe i trzeba się liczyć z koniecznością zakupu takiego o pojemności nawet ponad 300 l. W takiej sytuacji warto rozważyć inwestycję w kolektory słoneczne, bo ogrzewanie tak dużej ilości wody wiąże się ze znacznymi kosztami.

Wspomaganie pracy kotła energią słoneczną pomoże utrzymać je na rozsądnym poziomie, a oszczędności będą na tyle duże, że zakup kolektorów, mimo dużego wydatku, powinien być opłacalny.

Szybki kurs oszczędzania wody w domu. Sprawdź sposoby na oszczędzanie wody

Inwestycja w urządzenia, które pozwalają racjonalnie korzystać z zasobów wody, jest...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Instalacja wodna w domu. To musisz wiedzieć o...

Instalacja wodna w domu to układ rur, armatury oraz urządzeń doprowadzających wodę do wybranych pomieszczeń....

Na co należy zwrócić uwagę przy wykonaniu...

Podczas budowy przyłącza wodociągowego należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń znajdujących się w jego...

Otulina rur - porównanie materiałów do izolacji...

Prawidłowa izolacja rur niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze dobrana otulina znacznie ograniczy straty...

WIDEO: Jak wykryć nieszczelność w instalacji...

Co zrobić, jeśli w instalacji centralnego ogrzewania spada ciśnienie? Gdzieś ucieka woda. Podobnie z...

Rury do wody: miedziane kontra PVC

Jakie rury wybrać do instalacji grzewczej i wodnej? Jakie właściwości mają rury miedziane, a jakie z PVC? Czy...

Budowa studni na działce: jakich formalności...

Budowa studni na własny użytek wymaga dopełnienia kilku formalności. Czasem proces jest mniej, czasem...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.