| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje wodne » Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli
Przygotowanie c.w.u.

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym - gdy potrzeba dużo wody do kąpieli

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem na pewno sprawdzi się w sytuacji gdy potrzebujemy dużo ciepłej wody. Zasobnik c.w.u. zapewni bowiem odpowiednią jej ilość również wtedy, gdy  często kąpiemy się w wannie, nawet takiej z hydromasażem. Dzięki zasobnikowi pojemnościowemu ciepłej wody nie zabraknie także dużej rodzinie.

Dla kogo kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)W sytuacji, gdy często chcemy korzystać z dużej wanny, zwłaszcza z hydromasażem, oraz gdy w domu jest więcej niż trzech mieszkańców lubiących kąpiele, na pewno niewłaściwym rozwiązaniem jest zakup kotła dwufunkcyjnego bez zasobnika. Ograniczony strumień ciepłej wody dostarczany przez tego typu urządzenie nie zapewni w takiej sytuacji komfortu i raczej nie będziemy zadowoleni z jego działania.

Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego podgrzewacza pojemnościowego, który może współpracować z kotłem jednofunkcyjnym. O ilości wody podgrzewanej w takim urządzeniu decydują przede wszystkim liczba i rodzaj urządzeń sanitarnych, w które chcemy wyposażyć łazienki, oraz częstość ich wykorzystywania.

W przypadku, gdy ma to być duża wanna z hydromasażem, standardowo oferowane w kompletach z kotłami zasobniki c.w.u. o pojemności 100-160 l są za małe i trzeba się liczyć z koniecznością zakupu takiego o pojemności nawet ponad 300 l. W takiej sytuacji warto rozważyć inwestycję w kolektory słoneczne, bo ogrzewanie tak dużej ilości wody wiąże się ze znacznymi kosztami.

Wspomaganie pracy kotła energią słoneczną pomoże utrzymać je na rozsądnym poziomie, a oszczędności będą na tyle duże, że zakup kolektorów, mimo dużego wydatku, powinien być opłacalny.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jaki system odpływowy powinieneś zamontować w...

W kabinie prysznicowej bez brodzika kluczową kwestią staje się wybór odpowiedniego odwodnienia....

Jakie rury w instalacji wodnej wybrać – z...

Podczas układania instalacji wodnej w domu musisz zadecydować, jakiego typu rury zamontujesz. Do wyboru masz...

Instalacja wodna i elektryczna w podzielonym...

Po podziale nieruchomości instalacja wodna i elektryczna powinny zostać rozdzielone w sposób,...

Budowa własnego ujęcia wody: jaką studnię wybrać?...

Budowa studni nie jest skomplikowana, ale należy pamiętać o wykonaniu odpowiednich badań wody oraz o...

Sposoby na wodę na działce. Co robić z deszczówką?

W myśl przepisów woda deszczowa jest ściekiem. Za odprowadzanie jej do systemu kanalizacji trzeba...