| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje teletechniczne » Nowoczesne systemy inteligentnego domu

Nowoczesne systemy inteligentnego domu

Już nie musisz martwić się o swój dom. Sieć kamer, czujników i inteligentnych gniazdek pozwala monitorować dom poprzez inteligentne instalacje urządzeń i zapewnia spokój właścicielowi. Nowoczesne systemy inteligentnego domu gwarantują Ci pełną kontrolę nad jego bezpieczeństwem.

Inteligentny dom w pigułce

Firma Panasonic wprowadziła kompletny zestaw domowej sieci, która umożliwia użytkownikowi zdalne monitorowanie sytuacji w domu i na posesji, a także upraszcza codzienne życie. Dzieci, zwierzęta domowe, samochody, motorowery — teraz, za pośrednictwem inteligentnego urządzenia, możesz mieć oko na wszystko, co jest dla Ciebie ważne.

Innowacyjny system to prosty sposób łączenia inteligentnych urządzeń (kamer, czujników i gniazdek) w sieć oraz sterowania nimi za pomocą jednej aplikacji zainstalowanej na tablecie lub smartfonie. System Panasonic Smart Home jest oparty na technologii DECT ULE, co umożliwia parowanie urządzeń z domowym koncentratorem jednym naciśnięciem przycisku.

Po połączeniu z domowym koncentratorem inteligentne urządzenia można włączać i wyłączać zdalnie, a kamery zapewniają dwustronną komunikację. Oznacza to, że kamerę można na przykład wykorzystać do wskazania kurierowi miejsca, w którym ma zostawić przesyłkę lub do obserwowania dziecka i uspokajania go własnym głosem lub jedną z wbudowanych kołysanek.

Autor: PANASONIC

Jednostka centralna KX-HNB600.

WARTO WIEDZIEĆ

„Panasonic zaprojektował system Smart Home z uwzględnieniem potrzeb przeciętnego użytkownika lub rodziny” — mówi Justin Burnell, menedżer ds. sprzedaży i marketingu systemu Panasonic Smart Home w firmie Panasonic. „Dotychczas branża koncentrowała się na produkowaniu inteligentnych urządzeń do pojedynczych, konkretnych zastosowań. Jednak ludzie oczekują systemu, który uprości ich życie zamiast wprowadzać kolejne komplikacje.

Jak często zastanawiamy się, czy zamknęliśmy okno w sypialni lub czy nastoletnie dziecko wróciło bezpiecznie ze szkoły? Dzięki systemowi Panasonic Smart Home można to szybko i łatwo sprawdzić na ekranie smartfona lub tabletu. Im mniej trosk, tym lepiej, a system Panasonic Smart Home skutecznie zapewnia spokój”.

Co zawiera zestaw inteligentnego systemu dla Twojego domu?

W skład systemu wchodzą także czujniki ruchu, które można wykorzystać do zautomatyzowania zapalania świateł poprzez ustawienie odpowiednich reguł w aplikacji. Reguły można ustawiać w profilach „w domu” i „poza domem”, w zależności od potrzeb. System Smart Home można skonfigurować w sieć zgodnie z wymaganiami użytkownika i jego rodziny: przed wyjazdem na urlop można na przykład zaprogramować włączanie świateł, aby zniechęcić włamywaczy lub ustawić czas włączania oświetlenia przed drzwiami frontowymi zgodnie z porą powrotu dzieci ze szkoły.

Technologia DECT ULE firmy Panasonic sprawia, że oparta na niej sieć należy do najbezpieczniejszych na rynku. Urządzenia nie wyświetlają się przy skanowaniu sieci WiFi, a sygnał ma zasięg do 300 metrów. Do systemu można zatem podłączyć inteligentne urządzenia alarmowe zainstalowane także w innych budynkach na posesji, w szopach i garażach.

Panasonic oferuje sieć Smart Home w trzech pakietach:

  • Zestaw startowy bezpieczeństwa domu: koncentrator domowy, czujnik otwarcia okna i czujnik ruchu, 129,99 GBP
  • Zestaw startowy bezpieczeństwa domu Plus koncentrator domowy, syrena, czujnik otwarcia okna i czujnik ruchu, 159,99 GBP
  • Domowy zestaw monitorująco-sterujący: koncentrator domowy, wewnętrzna kamera, czujnik otwarcia okna x2 i inteligentne gniazdko, 229,99 GBP

Przeczytaj dodatkowo:
Czy opłaca się mieć inteligentny dom? Sprawdź,...

Planując inwestycję w inteligentne instalacje, zastanawiasz się, ile będą one kosztowały. Jednocześnie...

Inteligentne instalacje. Wykorzystaj je do...

System alarmowy to podstawowy sposób zabezpieczenia twojego domu i dobytku przed nieproszonym gościem. Wyjący...

System inteligentnego domu. Jak funkcjonuje...

System inteligentnego domu staje się wyznacznikiem nowoczesności i prestiżu. Inteligentny budynek przejmuje...

Oszczędność energii a system domu inteligentnego....

System domu inteligentnego pozwala racjonalizować zużycie prądu i energii cieplnej. Oszczędność energii...

Koszty eksploatacji budynku z inteligentną...

Koszty eksploatacji zależą przede wszystkim od klasy systemu domu inteligentnego. Im mniej zaawansowany, tym...

Zdalne sterowanie bramą i drzwiami za pomocą...

Sterowanie bramą i drzwiami z dowolnego miejsca na świecie? Tak, to możliwe! Dzięki specjalnej bramce oraz...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.