| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje teletechniczne » Inteligentny dom w systemie TaHoma. Bezpieczeństwo i komfort

Inteligentny dom w systemie TaHoma. Bezpieczeństwo i komfort

Dzięki połączeniu różnych urządzeń i czujników w jeden układ zyskasz w swoim domu maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Centrala sterująca systemem inteligentnego domu wyręczy cię w wielu codziennych czynnościach. Zyskasz dzięki temu więcej czasu dla siebie i bliskich.

Autor: SOMFY

Czym jest system inteligentnego domu? To sieć integrująca różne urządzenia i pozwalająca na zdalne sterowanie nimi przy użyciu aplikacji instalowanej w telefonie, tablecie lub komputerze. Do systemu możesz podłączyć napędy do bramy wjazdowej i garażowej, rolet i markiz, czy do okien połaciowych. Będą z nim współpracować wszelkiego rodzaju czujniki, od najpopularniejszych: ruchu, dymu, temperatury i nasłonecznienia. System może sterować oświetleniem domu i wokół niego, czy ogrzewaniem jego wnętrz. Dzięki możliwości programowania konkretnych scenariuszy, system zacznie samoczynnie realizować pewne sekwencje zadań, odciążając twoją pamięć.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Sterowany smartfonem

Urządzenie do obsługi domu nosisz zawsze przy sobie. To twój smartfon lub nawet smart watch. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji będzie on łączył się z centralą, wydającą polecenia poszczególnym urządzeniom i czujnikom, oraz odbierającą i analizującą napływające od nich informacje. Aplikacja daje ci możliwość wirtualnego zaprojektowania swojego domu. Wprowadzisz do programu liczbę pięter, liczbę pokoi, rozmieszczenie urządzeń. Od tej pory system TaHoma® Premium pozwoli ci zdalnie zarządzać twoją siedzibą.

Autor: SOMFY

Intuicyjny interfejs sprawia, że sterowanie domem staje się niezwykle proste

Nie tylko bramy i rolety

System TaHoma® może sterować przede wszystkim tymi urządzeniami, które mają napędy, a więc bramami, roletami, markizami, pergolami, a także systemami alarmowymi, kamerami i ogrzewaniem. Do centrali da się podłączyć wiele różnych czujników. Czujniki ruchu – ostrzegą, gdy w domu lub jego wydzielonej strefie znajdzie się ktoś niepowołany. Czujniki otwarcia i wstrząsów zaalarmują nas, gdy intruz będzie próbował siłowo otworzyć okno. Przed innymi zagrożeniami ochronią czujniki zalania i dymu. One również mogą współpracować z centralą sterującą inteligentnym domem. Pewne czujniki współdziałają natomiast bezpośrednio z napędami. Czujnik wiatru zareaguje więc na zbyt silne podmuchy i spowoduje zwinięcie markiz tarasowych. Czujnik nasłonecznienia sprawi, że w odpowiednim momencie rolety lub markizy zostaną uruchomione. Czujnik deszczu wyda polecenie oknom połaciowym, jak tylko zacznie kropić. Do systemu można także dołączyć kamery, obserwujące i rejestrujące, co się dzieje wokół domu lub także wewnątrz. Oczywiście komunikaty od systemu TaHoma® Premium będziesz otrzymywał na smartfona.

Autor: SOMFY

Dzięki centralnemu sterowaniu możesz teraz dowolnie zarządzać roletami, bramami, ogrzewaniem, oświetleniem i wieloma innymi urządzeniami nie wstając z fotela

Klimatyzacja i ogrzewanie

Istotną korzyścią, jaką daje ci system inteligentnego domu TaHoma®, jest możliwość obniżenia kosztów rachunków utrzymania domu. Dzięki czujnikom temperatury oraz inteligentnym głowicom termostatycznym, system dostosuje temperaturę pomieszczeń do faktycznych potrzeb. Ogrzewanie będzie wyłączane pod nieobecność domowników lub ustawiane w trybie ekonomicznym. Czujniki nie dopuszczą, by ogrzewanie spowodowało przekroczenie ustalonej temperatury we wnętrzach. Nie będziesz więc ponosił wysokich kosztów energii cieplnej. Latem, system TaHoma® Premium będzie natomiast kierował pracą klimatyzatorów.

Kilka przydatnych scenariuszy

Mając do dyspozycji system TaHoma® Premium możesz zaprogramować indywidualne scenariusze, dopasowane do twojego stylu życia. Dostosujesz je do poszczególnych dni tygodnia i pór dnia. W dowolnej chwili możesz aktywować, zmienić lub odwołać jeden lub kilka scenariuszy jednocześnie. Przykładowe scenariusze, które możesz stworzyć dla swojego domu:

  • PRACA – ten scenariusz uruchamiasz opuszczając rano dom. TaHoma® Premium zajmie się resztą. Twoje rolety opuszczą się, ogrzewanie przestawi się na tryb ECO, oświetlenie zostanie wyłączone, a brama zamknie się zaraz po twoim wyjściu. Kiedy pod twoją nieobecność dzieci zapomną kluczy lub kurier będzie miał dla ciebie przesyłkę – bądź spokojny! Za pomocą swojego smartfona zdalnie otworzysz bramę wjazdową lub furtkę.
  • SZCZĘŚLIWE WAKACJE - podczas urlopowego wyjazdu TaHoma® Premium zadba o bezpieczeństwo twojego domu. Ogrzewanie przejdzie w tryb ECO, a inteligentny program symulować będzie obecność domowników, odpowiednio sterując oświetleniem i roletami, a dzięki kamerom wewnętrznym i zewnętrznym będziesz zawsze wiedział co się dzieje w domu i wokół niego. Nawet jeśli jesteś na drugim końcu świata, możesz zarządzać wybranymi urządzeniami w swoim domu za pomocą smartfona lub tabletu.
  • WEEKEND – wolne dni mają być czasem odpoczynku i relaksu. Rolety uniosą się wtedy później, abyś mógł dłużej pospać. Wieczorem na tarasie automatycznie stworzysz nastrój sprzyjający miłemu spędzeniu czasu w towarzystwie najbliższych i przyjaciół. Kiedy zajdzie słońce rolety zamkną się, aby utrzymać temperaturę, którą wcześniej zaprogramowałeś.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: www.somfy.pl/TaHoma

WARTO WIEDZIEĆ

Stopniowa rozbudowa systemu

TaHoma®Premium jest systemem, który można stopniowo rozbudowywać. Dodawanie nowych urządzeń jest proste dzięki bezprzewodowej łączności io-homecontrol®. Chcąc wzbogacić system o nowe czujniki lub kontrolery nie musisz więc kuć ścian, aby rozprowadzić po budynku kolejne przewody.

Autor: SOMFY

Sercem systemu inteligentnego domu TaHoma, jest centrala sterująca o nowoczesnym designie.

Przeczytaj dodatkowo:
Instalacje w domu inteligentnym: zalety systemów...

Zastosowanie systemów bezprzewodowych w instalacjach sprawiło, że inteligentne instalacje nie budzą już w nas...

Inteligentne instalacje. Wykorzystaj je do...

System alarmowy to podstawowy sposób zabezpieczenia twojego domu i dobytku przed nieproszonym gościem. Wyjący...

Oszczędność energii a system domu inteligentnego....

System domu inteligentnego pozwala racjonalizować zużycie prądu i energii cieplnej. Oszczędność energii...

Komfortowy i inteligentny dom. Zainwestuj w...

Komfort w domu zapewnią między innymi nowoczesne instalacje. W śród nich system inteligentnego domu,...

Dom, który jest bezpieczny. Poznaj najciekawsze...

Rozwiązania, sprawiające, że dom może stać się inteligentny i bezpieczny, są coraz lepiej dostępne, przez co...

sponsor artykułu