| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje kanalizacyjne » Estetyczny odbiór ścieków

Estetyczny odbiór ścieków

Wąż rozłożony w ogródku na trawie i zapachy z otwartego zbiornika - to wszystko zwykle towarzyszy opróżnianiu szamba. Może być jednak inaczej, estetycznie - gdy wykonamy stałe przyłącze do odbioru ścieków. 

Takie stałe przyłącze popularnie nazywane jest szybkozłączką do szamba. Wykonuje się je z rury polietylenowej zakopanej w ziemi na głębokości około 0,5 m, ułożonej z niewielkim spadkiem w kierunku szamba. Jeden koniec rury wprowadza się do zbiornika na ścieki, drugi osadza w podmurówce w ogrodzeniu. Wylot rury w podmurówce jest zakończony od strony ulicy szybkozłączką ze szczelną pokrywą.

Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Ład i wygoda

Po zdjęciu pokrywy końcówkę węża asenizacyjnego łączy się z szybkozłączką w ogrodzeniu. Powstaje szczelne połączenie, dzięki któremu usługa odbioru ścieków może być wykonywana pod nieobecność domowników (końcówkę węża asenizacyjnego łączy się z szybkozłączką od strony ulicy). Podczas usuwania zawartości szamba nie zanieczyszcza się działki i nie towarzyszą temu nieprzyjemne zapachy.

Bez kłopotu

Aby wykonać stałe przyłącze, nie trzeba opracowywać specjalnego projektu ani uzgadniać takiego przyłącza w gminie. Wystarczy pozwolenie na wybudowanie lub zainstalowanie szczelnego zbiornika na nieczystości płynne uzyskiwane wraz z pozwoleniem na budowę domu.
Podłączenie można wykonać zarówno do zbiornika betonowego, jak i plastikowego. Najlepiej, jeśli jest on nowy (choćby dlatego, że wykonywanie robót w zbiorniku używanym jest nieprzyjemne). Zbiorniki plastikowe najczęściej mają dodatkowe wytłoczenia na otwory technologiczne.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków z...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym są stosunkowo tanie, łatwe w budowie i...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - nie zbudujesz...

Jeżeli planujesz budowę przydomowej oczyszczalni ścieków upewnij się, że w pobliżu twojego domu nie biegną...

Czy budowa przydomowej oczyszczalni ścieków się...

Budowa przydomowej oczyszczalnie ścieków jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie...

Zatkana rura. Przepychanie rury kanalizacyjnej

Gdy z umywalki nie chce spływać woda to znak, że rura kanalizacyjna jest zatkana. Przepychanie rury możesz...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków w zarysie

Innym rozwiązaniem dla właściciela domu, który został wybudowany na terenie nie skanalizowanym jest...

Oczyszczanie ścieków: przydomowa oczyszczalnia...

W przydomowych oczyszczalniach biologicznych lub oczyszczalniach z osadem czynnym oczyszczanie ścieków odbywa...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.