| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje kanalizacyjne » Czy oczyszczalnię ścieków można zbudować samodzielnie?

Czy oczyszczalnię ścieków można zbudować samodzielnie?

Liczba inwestorów chętnych oczyszczać ścieki w przydomowych oczyszczalniach systematycznie rośnie, przybywa więc również firm oferujących potrzebne do tego urządzenia i materiały. Ale czy przydomową oczyszczalnię ścieków można wybudować samodzielnie? Jak to zrobić i czy na oczyszczalnię wykonaną własnymi siłami otrzymamy gwarancję? Sprawdźmy...

Budowa oczyszczalni z wyspecjalizowaną firmą

W związku z tym, że coraz więcej inwestorów rozważa montaż oczyszczalni ścieków na swoich działkach, liniowo zwiększa się również liczba firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Szczególnie bogata jest oferta oczyszczalni z drenażem rozsączającym.

Oczyszczalnia z drenażem jest oferowana najczęściej w postaci całych zestawów składających się z osadnika gnilnego, perforowanych rur drenarskich i kształtek doCzy oczyszczalnię można zbudować samodzielnie? zbudowania drenażu o wymaganym kształcie, studzienki rozdzielającej i zbiorczej z wywiewką (lub kominków napowietrzających) oraz geowłókniny. Czasem w zestawie jest również żwir do obsypania rur drenażowych.

Oczyszczalnię można kupić w firmie świadczącej kompleksowe usługi, od projektu (a czasem również niezbędnych ustaleń formalnoprawnych w organach administracji), poprzez montaż, aż po zabiegi eksploatacyjne, albo w takiej, która zajmuje się wyłącznie sprzedażą i o resztę zadbać we własnym zakresie.

Samodzielny montaż POŚ (przydomowej oczyszczalni ścieków)

Niektóre oczyszczalnie ścieków są przeznaczone do samodzielnego montażu zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta. Takie rozwiązanie będzie tańsze ze zrozumiałych względów.

Trzeba się jednak upewnić, czy zamontowana własnymi siłami oczyszczalnia będzie objęta gwarancją producenta. Na elementy oczyszczalni (z wyjątkiem urządzeń elektromechanicznych) jest ona zwykle dziesięcioletnia.

Przydomowa oczyszczalnia powinna mieć Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska potwierdzającą jej dopuszczenie do stosowania w budownictwie.

Oczyszczalnia ścieków na małej działce

Czy na małej działce można wybudować oczyszczalnię ścieków? Owszem, ale powierzchnia działki...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Roślinna przydomowa oczyszczalnia ścieków i jej...

Przydomowe oczyszczalnie roślinne, czyli oczyszczalnie z filtrem roślinnym, zapewniają wysoki stopień...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - nie zbudujesz...

Jeżeli planujesz budowę przydomowej oczyszczalni ścieków upewnij się, że w pobliżu twojego domu nie biegną...

Zatkana rura. Przepychanie rury kanalizacyjnej

Gdy z umywalki nie chce spływać woda to znak, że rura kanalizacyjna jest zatkana. Przepychanie rury możesz...

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków z...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym są stosunkowo tanie, łatwe w budowie i...

Remont domu: nowa łazienka. Tajniki przeniesienia...

Jeśli przy okazji remontu domu chciałbyś przenieść łazienkę w nowe miejsce lub urządzić kolejną, sprawdź...

Wybieramy przydomową oczyszczalnię. Oczyszczalnia...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to znacznie bardziej wygodna i pro środowiskowa alternatywa dla...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.