| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje kanalizacyjne » Czy oczyszczalnię ścieków można zbudować samodzielnie?

Czy oczyszczalnię ścieków można zbudować samodzielnie?

Liczba inwestorów chętnych oczyszczać ścieki w przydomowych oczyszczalniach systematycznie rośnie, przybywa więc również firm oferujących potrzebne do tego urządzenia i materiały. Ale czy przydomową oczyszczalnię ścieków można wybudować samodzielnie? Jak to zrobić i czy na oczyszczalnię wykonaną własnymi siłami otrzymamy gwarancję? Sprawdźmy...

Budowa oczyszczalni z wyspecjalizowaną firmą

W związku z tym, że coraz więcej inwestorów rozważa montaż oczyszczalni ścieków na swoich działkach, liniowo zwiększa się również liczba firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Szczególnie bogata jest oferta oczyszczalni z drenażem rozsączającym.

Oczyszczalnia z drenażem jest oferowana najczęściej w postaci całych zestawów składających się z osadnika gnilnego, perforowanych rur drenarskich i kształtek doCzy oczyszczalnię można zbudować samodzielnie? zbudowania drenażu o wymaganym kształcie, studzienki rozdzielającej i zbiorczej z wywiewką (lub kominków napowietrzających) oraz geowłókniny. Czasem w zestawie jest również żwir do obsypania rur drenażowych.

Oczyszczalnię można kupić w firmie świadczącej kompleksowe usługi, od projektu (a czasem również niezbędnych ustaleń formalnoprawnych w organach administracji), poprzez montaż, aż po zabiegi eksploatacyjne, albo w takiej, która zajmuje się wyłącznie sprzedażą i o resztę zadbać we własnym zakresie.

Samodzielny montaż POŚ (przydomowej oczyszczalni ścieków)

Niektóre oczyszczalnie ścieków są przeznaczone do samodzielnego montażu zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta. Takie rozwiązanie będzie tańsze ze zrozumiałych względów.

Trzeba się jednak upewnić, czy zamontowana własnymi siłami oczyszczalnia będzie objęta gwarancją producenta. Na elementy oczyszczalni (z wyjątkiem urządzeń elektromechanicznych) jest ona zwykle dziesięcioletnia.

Przydomowa oczyszczalnia powinna mieć Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska potwierdzającą jej dopuszczenie do stosowania w budownictwie.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak doprowadzić rury kanalizacyjne do urządzeń...

Jeśli przy okazji remontu łazienki chcesz zmienić ustawienie sedesu, wanny lub brodzika, to musisz pamiętać...

Osadnik wstępny (gnilny) - pierwszy etap...

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Niezależnie od rodzaju wybranej przez...

Odwodnienie budynku - kiedy i do czego jest...

Wokół domów mamy coraz mniej naturalnych terenów zielonych, a coraz więcej powierzchni,...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków w zarysie

Innym rozwiązaniem dla właściciela domu, który został wybudowany na terenie nie skanalizowanym jest...

Wybór przydomowej oczyszczalni ścieków i jej...

Wybór rodzaju oczyszczalni zależy od kilku czynników. Decyzja nie należy więc w całości tylko do inwestora....

10 typowych błędów w instalacji kanalizacyjnej

Nie wymaga zasilania elektrycznego, nie działa pod ciśnieniem, nie ma w niej skomplikowanych urządzeń. Wydaje...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.