Konwektor... grzejnik do instalacji c.o. o wyższych parametrach pracy. Przegląd

2011-05-04 13:50

Konwektor bardzo dobrze współpracuje z instalacją c.o. o wyższych parametrach pracy niż np. grzejniki płytowe. Grzejnik konwektorowy doskonale sprawdzają się też w nowoczesnych instalacji centralnego ogrzewania, bogatych w automatykę sterującą - szybko reagują na zmieniające się zapotrzebowanie na ciepło. Przedstawiamy przegląd konwektorów, zobacz czy sprawdzą się w twojej instalacji c.o...

Konwektor
Autor: serwisy prasowe firm Verano-konwektorProducent (kraj produkcji): Verano (Polska)Zakres długości [mm]: 400-2350Dostępne wysokości [mm]: 100, 160, 230, 300, 400, 500, 600, 800Głębokość [mm]: 100, 130, 200Temperatura/ciśnienie [°C/MPa]: 95/0,6Kolor: standardowy – biały RAL 9003; możliwość zakupu w dowolnym kolorze z palety RALWyposażenie podstawowe: gładka obudowa z blachy ocynkowanej, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, zawór odpowietrzający, wkładka zaworowa Danfoss (w grzejnikach z dolnym zasilaniem – typ V), nóżki (wsporniki) z możliwością regulacji wysokości 6-10 cm (w grzejnikach stojących), komplet zawiesi (w grzejnikach naściennych)Wyposażenie dodatkowe: w grzejnikach stojących – konsola (obudowana nóżka) o wysokości 10 cmGwarancja: 7 latCena grzejnika o mocy około 1000 W: od 505 do 844 zł

Konwektor - grzejnik c.o. inny niż wszystkie

Grzejniki konwektorowe w dolnej części obudowy mają wymiennik o specjalnej konstrukcji, w którym odbywa się wymiana ciepła między wodą a powietrzem. Wymiennik jest zbudowany z rur miedzianych z gęsto nałożonymi aluminiowymi lamelami, dzięki którym powierzchnia wymiany ciepła po stronie powietrza jest bardzo rozbudowana. Pojemność wodna przeciwnie – jest niewielka.

Odpowiednie ukształtowanie obudowy konwektorów zapewnia dobrą cyrkulację powietrza – zimne napływa dołem, ciepłe – wypływa przez górną kratkę do pomieszczenia. Wymiana ciepła odbywa się niemal w całości przez konwekcję.

Grzejniki konwektorowe - dobre do nowoczesnych instalacji

Gwarancją dobrej wydajności konwektorów jest zapewnienie im wyższych parametrów pracy niż innym grzejnikom. Doskonale nadają się do nowoczesnych instalacji c.o., w których dobrze współpracują z automatyką, szybko reagując na zmieniające się zapotrzebowanie na ciepło.

Nie należy ich jednak kupować do instalacji z kotłem kondesacyjnym, ponieważ podaną moc cieplną osiągają przy temperaturze wyższej niż temperatura pracy takiego kotła (kondensacja pary wodnej w spalinach następuje przy temperaturze niższej niż 42°C).

Wadą konwektorów w porównaniu z innymi grzejnikami jest mniej korzystny rozkład temperatury. W ogrzewanych nimi pomieszczeniach pod sufitem może się gromadzić ciepłe powietrze, a przy podłodze, gdzie najbardziej go potrzeba – chłodniejsze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.