| muratordom.pl » Instalacje » Alarm i ochrona » Dom bezpieczny podczas urlopu. Jak ustrzec dom przed włamaniem?

Dom bezpieczny podczas urlopu. Jak ustrzec dom przed włamaniem?

Wyjeżdżasz na urlop, by odpocząć i wreszcie o siebie zadbać. Nie zapomnij też zadbać o swój dom, by po powrocie z urlopu nie spotkała cię przykra niespodzianka. Zobacz, jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą!

Słowo "urlop" kojarzy nam się z odpoczynkiem i wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Co zrobić, by radości nie zmąciła nieprzyjemna niespodzianka po powrocie z urlopu? Najlepszym sposobem jest dołożenie wszelkich starań, by zabezpieczyć mieszkanie oraz wszelkie znajdujące się w nim przedmioty przed kradzieżą. Jak sprawić, by znane polskie przysłowie "mądry Polak po szkodzie" nie było adekwatne do zastanej sytuacji?

Pomoc sąsiedzka - najlepsza ochrona domu przed kradzieżą!

Istnieje wiele prostych czynności, które mogą uchronić dom przed złodziejem. Wśród nich warto wymienić choćby zwyczajną pomoc sąsiedzką. Doglądanie domu przez znajomych nie sprawi im wielkiej trudności i nie zabierze zbyt wiele czasu, a może uchronić nasz dom przed wścibskim nosem nieproszonego "gościa".

Nie można jednak zostawiać wszystkiego na głowie sąsiadów. Warto pamiętać, by przed wyjazdem sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna zostały dokładnie zamknięte. Można poprosić sąsiadów, by wyjmowali listy ze skrzynki pocztowej, podlewali kwiaty czy zapalali co jakiś czas światło w domu - to wszystko to znak, że ktoś czuwa nad domem. 

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Warto także pomyśleć wcześniej o dobrym systemie alarmowym, solidnych drzwiach wejściowych, atestowanych zamkach czy blokadach antywłamaniowych. Takie zabezpieczenie wiele nie kosztują, a na pewno zapewnią bezpieczeństwo posiadłości.

Przed wyjazdem na urlop można skorzystać z ofert firm ubezpieczeniowych. Dobrym pomyslem jest także wybranie firmy ochroniarskiej i umieszczenie przed domem tabliczki z napisem: "Obiekt strzeżony". Tak niewiele - a ile znaczy!

Przeczytaj dodatkowo:
Inteligentny dom. System sterowania bramami,...

System inteligentnego domu umożliwia sterowanie różnymi funkcjami budynku. Potrafi między innymi...

Inteligentne sterowanie domem. SMARTHOME24.pl –...

Sterowanie oświetleniem, roletami, domowymi urządzeniami elektrycznymi jest możliwe dzięki prostym i...

Inteligentny manipulator SATEL

Manipulator dotykowy INT-TSG to coś więcej niż obsługa alarmu. Manipulator służy do obsługi różnych...

Jak wykorzystać alarm w systemie inteligentnego...

Alarm w domu inteligentnym może służyć nie tylko do ochrony przed złodziejami. W działaniu automatyki domowej...

Bezpieczny dom. Zabezpiecz wejście do budynku....

Jeśli chcesz mieć bezpieczny dom musisz chronić wejście do budynku. Wideodomofon bardzo w tym pomoże. Jeśli...