| muratordom.pl » Murator i numery specjalne Muratora w wersji na iPada

Murator i numery specjalne Muratora w wersji na iPada

 

Redakcja Muratora oferuje cztery publikacje w wersji na iPada: "Murator" 2/2013, numery specjalne "Mój Ogród" i "Dom Energooszczędny" oraz książkę "Szkołę Urządzania Domu". Zobacz więcej informacji na temat wydań na iPada.

Murator. Od stycznia każdy numer miesięcznika „Murator” można czytać na iPadzie. Polecamy premierowe wydanie numeru jubileuszowego 2/2013. Można w nim znaleźć wiele dodatkowych atrakcji: filmy, galerie zdjęć oraz przydatne informacje.

Mój Ogród. Poradnik ogrodowy dla osób zainteresowanych zakladaniem i urządzaniem przydomowych ogrodów i działek. W aplikacji zamieściliśmy dwa filmy o tematyce ogrodowej – "Zakładanie i pielęgnacja  trawnika" oraz "Budowa stawu kąpielowego". Uzupełniają one informacje w artykułach i w praktyczny, instruktażowy sposób pokazują prace w ogrodzie.

Dom Energooszczędny. Poradnik dla osób planujących budowę domu energooszczędnego lub termomodernizację istniejącego budynku.

Szkoła Urządzania Domu. Praktyczny przewodnik na temat wykańczania oraz urządzania domów i mieszkań.

Z aplikacji można korzystać w układzie poziomym i pionowym urządzania. Oprócz artykułów z wydania drukowanego, aplikacja zawiera też filmy i galerie zdjęć.

W poziomie zobaczymy po kolei wszystkie strony od pierwszej do ostatniej okładki, wraz z reklamami, tak jak wyglądają w wydaniu drukowanym. Można je przewijać i powiększać. Górny i dolny spis treści ułatwiają znalezienie wybranych tematów. Przejście między wersją poziomą i pionową jest płynne. Po zmianie położenia urządzenia nadal pozostaniemy w tym samym artykule, który czytaliśmy, tylko w innej jego wersji.

W pionie artykuły zostały przygotowane specjalnie do czytania na iPadzie. Komfort czytania zapewnia możliwość wyboru jednej z trzech wielkości czcionki. Artykuły mają postać tekstów z ilustracjami – zdjęciami, tabelami i rysunkami. Można je oglądać równocześnie z tekstem: w małym lub większym formacie, z podpisami lub bez (opcje pokaż/ukryj podpis). Wewnętrzne linki w artykule ułatwiają znalezienie ilustracji związanej z danym fragmentem tekstu. Dwukrotne dotknięcie ilustracji nad tekstem przenosi do galerii, w której zobaczymy wszystkie ilustracje z artykułu.

W galerii można powiększać zdjęcia, rysunki i tabele oraz oglądać interesujące szczegóły. Można skorzystać z funkcji powiększenia na pełny ekran i w zależności od formatu zdjęcia lub rysunku oglądać je w pionie lub w poziomie.

Praktyczne odnośniki znajdują się w większości artykułów i galerii. Linki do sklepów internetowych ułatwiają szybkie zakupy w sieci, a linki do bazy roślin dostęp do szerszych opisów wybranych drzew, krzewów.

 


Wydania specjalne Muratora można kupić w serwisie AppStore stworzonym przez firmę Apple dla użykowników iPhone'ów oraz iPadów (aby korzystać z aplikacji, należy pobrać w AppStore bezpłatny program i zainstalować go w swoim iPadzie).

Zamów wydania Muratora w AppStore >>