| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Ogród » Taras drewniany, deski elewacyjne i podbiciowe – dowiedz się jak je chronić i regularnie pielęgnować, tak, aby służyły latami

Taras drewniany, deski elewacyjne i podbiciowe – dowiedz się jak je chronić i regularnie pielęgnować, tak, aby służyły latami

Masz taras drewniany lub balkon pokryty deskami? A może właśnie planujesz jego budowę lub remont? Jeśli tak, to podpowiemy Ci w jaki sposób i jakimi produktami zapewnisz mu kompleksową ochronę. Sprawdź również jak chronić deski elewacyjne i podbiciowe.

TARASY

Nasze tarasy codzienne poddawane są działaniu słońca, wiatru czy wilgoci. Wpływa to w sposób znaczący na ich trwałość, bez odpowiedniej impregnacji mogą pojawić się pęknięcia, zaglonowanie lub zszarzenie.

Już przy wyborze gatunku drewna na tarasy powinno się zwracać szczególną uwagę na trwałość. Najlepszymi gatunkami drewna na tarasy drewniane są modrzewiowe lub egzotyczne, jak bangkirai lub massaranduba. Ważna dla wszystkich tarasów jest regularna pielęgnacja odpowiednim olejem do drewna.

ADLER Pullex-Bodenöl - tradycyjna ochrona tarasu z użyciem nowoczesnych środków pielęgnujących

W przypadku obróbki po raz pierwszy, nanieść dwa razy cienką warstwę pędzlem  olej Pullex- Bodenöl.

Jeśli taras jest nadal w doskonałym stanie, to zalecamy wykonywanie raz w roku malowania pielęgnacyjnego.

W przypadku renowacji na tarasie drewna zniszczonego już działaniem czynników atmosferycznych konieczna jest wstępna obróbka środkiem  ADLER Holzentgrauer i dwukrotne naniesienie cienkiej warstwy  oleju Pullex-Bodenöl. 

Zobacz etapy prac KROK PO KROKU i efekt końcowy.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

A dla fanów multimediów firma Adler przygotowała film z renowacji tarasu.

Do budowy tarasu wybierz wytrzymałe gatunki drewna!

Przystępując do wybudowania tarasu zwróć uwagę, by zdecydować się na użycie drewna bardzo trwałego i odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Drewno modrzewiowe ma długą żywotność, podobnie massaranduba lub drewno bangkirai. Jednak nawet w przypadku mniej wrażliwych gatunków drewna konieczne jest jego pielęgnowanie, by na powierzchni mogła się wytworzyć warstwa chroniąca przed brudem i zadrapaniami.

Gatunki drewna często stosowane do budowy tarasów

Massaranduba: drewno z drzewa balata zalicza się do najtwardszych gatunków drewna użytkowego na świecie i dlatego szczególnie chętnie jest stosowane jako drewno konstrukcyjne w zastosowaniach na zewnątrz oraz do produkcji mebli ogrodowych. Drewno massaranduba jest gatunkiem częściej wykorzystywanym, dzięki czemu można oszczędzać niewielkie zasoby drewna bangkirai.

Bangkirai (Bankirai): drewno bangkirai charakteryzuje się, jako drewno egzotyczne, w dużym stopniu jednolitą powierzchnią. Ze względu na swoją barwę żółtobrązową do oliwkowobrązowej jest ulubionym drewnem do budowy tarasów i w innych zastosowaniach na zewnątrz. Drewno bangkirai wykazuje dużą gęstość, jest ciężkie i dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym nadaje się do wykorzystania jako materiał konstrukcyjny w zastosowaniach na zewnątrz.

DESKI ELEWACYJNE I PODBICIOWE

ADLER Pullex 3in1-Lasur - jeden produkt, trzy naniesienia - perfekcyjna ochrona drewna!

Teraz trochę o drewnie naokoło naszego domu, niezupełnie na podłożu. Aby osiągnąć stabilną powłokę lakierniczą, do tej pory używaliśmy dwóch produktów: warstwy lakierniczej w pożądanym odcieniu, a  także odpowiedniego impregnatu. Nowy Pullex 3in1 Lasur (lazura impregnująca) łączy te właściwości (ochronę i piękno). Zaś trzy warstwy produktu tworzą odporną powłokę lakierniczą o szczególnie modnym i eleganckim wyglądzie.

Impregnacja i warstwa wykończeniowa desek

Czy chcemy pomalować elewację, balkon, altanę czy ogrodzenie z produktem Pullex 3w1-Lazur będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek, a nada drewnu odpowiednią konserwację. Tylko zabezpieczone drewno pozostaje ładne przez długi czas. Firma ADLER – tyrolski mistrz ochrony drewna – zareagowała na życzenia klientów. Większość z nich preferowała pracę z wykorzystaniem jednego produktu, a nie dwóch różnych. W związku z tym, specjaliści ADLER połączyli dwie właściwości produktu w jeden. Pullex 3in1-Lasur jest sprawdzonym środkiem ochrony drewna, który posiada dodatek biobójczy  i można go stosować na zewnątrz. Chroni przed sinizną, owadami i grzybami. Posiada wysokiej jakości filtr UV i gwarantuje długotrwałą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych.

Jak uzyskać matowy i naturalny efekt drewna

Produkt Pullex 3in1-Lasur punktuje również swoim wyjątkowo pięknym wyglądem. Według ekspertów firmy ADLER, powierzchnia wygląda na matową i naturalną, czego aktualnie oczekują klienci. Nowa lazura impregnująca jest dostępna w pięciu kolorach standardowych, ale może być również barwiona w systemie mieszania kolorów Color4you. Gwarantuje przepiękny efekt przy potrójnym naniesieniu.

Autor: Adler Polska

Deski elewacyjne odświeżone preparatem Pullex 3in1-Lasur

Przeczytaj dodatkowo:
Układanie kostki brukowej wokół domu – jaką...

Decydując się na układanie nowej nawierzchni z kostki brukowej lub płyt betonowych, powinniśmy brać pod uwagę...

Projektowanie otoczenia domu: gdzie można...

Systemy stabilizujące przepuszczalne powierzchnie służą do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak...

Jaki grill gazowy kupić? 5 pytań, które należy...

Grillowanie na dobre wpisało się w tradycję organizowania przyjęć na świeżym powietrzu. Unoszący się w...

Ogrodowe meble ze smukłego betonu

Ogrodowe meble kojarzą się drewnianymi, plastikowymi lub metalowymi zestawami stołu i krzeseł. Prezentujemy...

Piękne ogrody wymagają kompleksowej pielęgnacji....

Piękne ogrody są efektem świetnie zaplanowanych prac – dbanie o kwiaty ogrodowe, trawniki oraz stan...

sponsor artykułu