| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » System ogrzewania FEELCO - komfort użytkowania systemu zintegrowanego

System ogrzewania FEELCO - komfort użytkowania systemu zintegrowanego

Jeśli szukasz systemu ogrzewania nowej generacji, FEELCO jest odpowiedzią na twoje potrzeby! Zintegrowany system FEELCO, poza podstawową funkcją ogrzewania, zapewnia również wentylację, klimatyzację, filtrowanie, a nawet nawilżanie i osuszanie powietrza. Poznaj kilka najważniejszych zalet stosowania tego systemu.

Autor: FEELCO

Systemem Feelco można zarządzań przy pomocy smartfonu lub tabletu.

Oszczędność przy systemie ogrzewania powietrzem

Praca systemu FEELCO polega na bezpośrednim wykorzystaniu powietrza jako nośnika energii. Powietrze w systemie jest podgrzewane w nagrzewnicy i poprzez wymuszoną cyrkulację natychmiast równomiernie rozchodzi się po całym ogrzewanym obiekcie. To najbardziej efektywny i ekonomiczny sposób oddawania wytworzonego ciepła do otoczenia, ponieważ pozwala wyeliminować czynniki pośrednie – wodę i grzejniki w ogrzewaniu tradycyjnym czy podłogę w ogrzewaniu podłogowym.

Wentylacja, ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

System Feelco można wyposażyć w moduł odzysku ciepła, który zapewnia wentylację budynku ograniczając jednocześnie koszty eksploatacji i instalacji. Dzieje się tak ponieważ wykorzystujemy te same przewody wentylacyjne co funkcja ogrzewania. Można całkowicie zrezygnować z wentylacji grawitacyjnej!

Decyzję o wyborze sposobu wentylacji dobrze jest podjąć przed rozpoczęciem budowy. Jeżeli zdecydujesz się na system powietrzny i wentylację mechaniczną, możesz nie budować kominów, co pozwoli na ograniczenie kosztów budowy. Jeśli pragniesz dodatkowo ochłodzić i osuszyć powietrze, do systemu można w dowolnym momencie dołączyć moduł chłodzący. Zapewni on latem w pomieszczeniach przyjemny chłód i zlikwiduje nadmierne zawilgocenie.

Autor: FEELCO

Feelco to piękne wnętrza, bez grzejników.

Filtrowanie powietrza w systemie FEELCO

Dokładne oczyszczanie powietrza jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na choroby alergiczne. Dzięki zastosowaniu systemu FEELCO powietrze powracające z pomieszczeń jest za każdym razem oczyszczane przez filtr powietrza i lampę UVC. Pozwala to wychwycić wszelkie pyłki, bakterie, sierść, kurz, a nawet mikroskopijne wirusy chorób. Feelco to również skuteczna ochrona przed pyłami PM10 i PM2,5 tworzących smog.

Nawilżanie i osuszanie powietrza w zintegrowanym systemie ogrzewania

Feelco to jedyne na rynku rozwiązanie nowej generacji, które pozwala na nawilżanie i osuszanie powietrza, a przy tym zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Nawet jeżeli termometr wskazuje właściwą temperaturę, możesz czuć dyskomfort jeżeli powietrze jest zbyt suche. Automatyczna kontrola wilgotności z możliwością dostosowania do własnych potrzeb, chroni przed szkodliwym wpływem suchego powietrza na skórę, drogi oddechowe i nasze samopoczucie.

W głównym kanale systemu ogrzewania nadmuchowego Feelco zamontowany jest centralny nawilżacz. Przepływające przez niego powietrze zostaje nawilżone mgiełką pary wodnej z wody wodociągowej. Natomiast, gdy latem wysoka wilgotność negatywnie wpływa na odczuwanie komfortu, moduł chłodzenia automatycznie osusza powietrze.

Autor: FEELCO

Kontrola wilgotności latem i zimą.

Ogrzewanie powietrzem charakteryzuje się niską bezwładnością

FEELCO charakteryzuje się niską bezwładnością, co oznacza, że pomieszczenia ogrzewają się w bardzo krótkim czasie, nawet w kilkanaście minut. Nie musisz czekać na nagrzanie grzejników w tradycyjnym systemie ogrzewania lub podłogi w przypadku ogrzewania podłogowego. Dodatkowo w przypadku przegrzania pomieszczeń, po wyłączeniu instalacji, zostaną one szybciej schłodzone, co jest niemożliwe w przypadku ogrzewania podłogowego o wysokiej bezwładności.

System ogrzewania, którego mocną stroną jest estetyka

Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja, nawilżanie, filtrowanie – okazuje się, że to wszystko możliwe jest bez grzejników, rur grzewczych czy klimatyzatorów ściennych. Jedyne widoczne elementy systemu FEELCO to kratki nadmuchowe oraz dotykowy panel sterowania. Ażurowe kratki są estetyczne, niewielkie, dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Można je zamontować w suficie, podłodze, ścianie czy cokołach mebli. Kanały nawiewne, przez które wtłaczane jest ogrzane powietrze też nie są widoczne, ponieważ ukrywane są w stropie, podłodze lub nieużytkowej części poddasza.

Autor: FEELCO

Szybka bezpłatna wycena instalacji na stronie www.feelco.pl

Sterowanie ogrzewaniem zależnie od pory i dnia

System FEELCO dostosowany jest do potrzeb użytkowników. Budynek można podzielić na nawet 8 niezależnych od siebie stref, którym możesz przypisać temperaturę zależną od pory i dnia w trybie tygodniowym. Ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji pozwala uzyskać pełną kontrolę nad parametrami powietrza w domu. Orzeźwiający chłód lub otulające ciepło zapanują w domu dokładnie wtedy, gdy sobie tego zażyczysz.

Można zaplanować różne temperatury dla osobnych stref - przecież każdy z domowników ma własne upodobania, a w łazience powinno być cieplej niż w rzadko używanym pokoju gościnnym. Dzięki modułowi zdalnego dostępu możesz to zrobić także przez Internet, więc dom powita Cię idealną atmosferą, gdy tylko przekroczysz jego próg.

Eksploatacja ogrzewania powietrzem nawet o 30% tańsza

Feelco jest przede wszystkim oszczędny. Wynika to z kilku faktów - braku czynnika pośredniego, jakim jest woda (unikanie strat energii), wyższej sprawności całego układu (mniejsze zapotrzebowanie na energię) oraz niskiej bezwładności układu (szybsze, niemal natychmiastowe ogrzewanie pomieszczeń np.: przed Twoim powrotem do domu w zimie).

Porównując koszty eksploatacji różnych systemów, należy pamiętać, że najważniejszym elementem jest sprawność urządzenia grzewczego. Przy porównaniu systemu nadmuchowego z rozwiązaniem wodnym (przy założeniu, że urządzenie mają taką samą sprawność) okazuje się, że system powietrzny może być tańszy w eksploatacji nawet o 30%.

Wysokiej jakości urządzenia marki Carrier USA

Zintegrowany system ogrzewania FEELCO HP zasilany pompą ciepła i FEELCO Hybrid dodatkowo zasilany gazem, zbudowane są w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia firmy Carrier z gwarancją jakości. Ponad 100 letnie doświadczenie firmy Carrier czyni ich liderami urządzeń ogrzewających i chłodzących budynki. Autoryzowani partnerzy FEELCO to najlepsi fachowcy w dziedzinie powietrznych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych, świadczący usługi serwisowe na terenie całego kraju.

Przeczytaj dodatkowo:
Poznaj nowoczesną łazienkę i jej ogrzewanie...

Poczuj się przyjemnie w swojej łazience dzięki podgrzewanej podłodze. Teraz ciepło jest w zasięgu ręki dzięki...

Systemy kominowe w domu. Jak dobrać komin, żeby...

Błędy inwestorów, wykonawców lub sprzedawców kominów są częste. Niewłaściwy...

Usprawnienie instalacji ogrzewania gazowego –...

Planujesz wymianę kotła lub modernizację ogrzewania gazowego? Dowiedz się, czym charakteryzują się nowoczesne...

Wybieramy nowoczesny odkurzacz centralny

Zakup odkurzacza centralnego, jaki i tradycyjnego to temat bliski niemalże każdemu. Samodzielny wybór...

Pomporozdrabniacz - łazienka, kuchnia tam gdzie...

Pomporozdrabniacze i pompy sanitarne otwierają świat pełen nieskończonych możliwości. Dzięki nim można...

Odkurzacz centralny. Jak wygląda jego codzienna...

Eksploatacja odkurzacza centralnego jest prostsza od odkurzacza tradycyjnego. Po domu przenosimy jedynie rurę...

sponsor artykułu