| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Sterowanie ogrzewaniem – sposób na wygodną obsługę Twojej pompy ciepła lub pieca na ekogroszek

Sterowanie ogrzewaniem – sposób na wygodną obsługę Twojej pompy ciepła lub pieca na ekogroszek

Jeżeli ogrzewasz dom ekogroszkiem lub pompą ciepła z pewnością oczekujesz od sterowania wygody i możliwości zdalnego kontrolowania systemu grzewczego. Dobry system zdalnego sterowania ogrzewaniem może być nie tylko wygodny, ale również łatwy w obsłudze i instalacji. Dlatego, użytkownicy kotłów na ekogroszek lub pomp ciepła powinni poznać system Solato.

Solato to koniec domowych testów po zakupie nowego ekogroszku, gdyż system przesyła nastawy z centralnego serwera bezpośrednio do sterownika pieca na ekogroszek.

Solato to również gwarancja skutecznego działania pompy ciepła. Dzięki niemu będzie ona zawsze pod opieką serwisu i uruchomi automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej dzięki pracy głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.

Autor: SOLATO

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Solato

Koniec domowych testów po zakupie ekogroszku

Kotłownia w telewizorze - czy to brzmi niewiarygodnie? Może nie dosłownie, ale w dobie internetu kotłom c.o. z podajnikiem przydałoby się trochę prawdziwej automatyki. Wiele razy użytkownicy patrząc w ekran sterownika w kotłowni zadają sobie pytanie jakby to było gdyby piec na ekogroszek naprawdę był automatyczny? Czy to urządzenie ma szanse być kiedykolwiek wygodne w użytkowaniu?

Firma ATMM wspólnie z partnerami stworzyła system Solato, który zapewnia wygodne użytkowanie pieca na ekogroszek.  Dzięki systemowi nie ma już konieczności długiego domowego testowania pracy kotła c.o. po każdym zakupie nowej partii ekogroszku.

Problemy nastawiania parametrów pracy pieca na ekogroszek nigdy więcej nie będą dotyczyć użytkownika. W systemie Solato producent kotła testuje jakość każdej partii ekogroszku wspólnie z jego dostawcą. Ustawienia pracy dla danego kotła c.o. zostają zapisane w systemie Solato, który przesyła je bezpośrednio do sterownika. Wystarczy tylko wpisać do panelu sterowania numer partii z worka znajdującego się na palecie ekogroszku i gotowe. Sterownik zadziała w taki sposób, w jaki został nastawiony przez producenta kotła w trakcie testów. Dostawcą przetestowanego ekogroszku jest firma Polski Węgiel Dystrybucja oferująca swoje produkty w sklepie internetowym.

Oszczędna pompa ciepła w systemie Solato

Pompy ciepła - czy mogą działać jeszcze lepiej? Urządzenia te pomimo zaawansowanej techniki potrafią sprawiać kłopoty użytkownikom, a deklarowane oszczędności w porównaniu z innymi źródłami ciepła nie zawsze okazują się możliwe do zrealizowania.

System Solato uruchamia automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej dzięki pracy pompy ciepła głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.

Jak to działa? System Solato uruchamia pracę pompy głownie nocą i akumuluje ciepło w systemie grzewczym na kolejny dzień. Patent twórców systemu Solato umożliwia sprawdzanie prognozy pogody i wyprzedzające zwiększenie lub zmniejszenie pobierania prądu, co pozwala cieszyć się komfortem ciepła przy bardzo niskich kosztach energii elektrycznej.

System Solato oblicza jak przygotować dom na oczekiwane mrozy albo zmniejszyć grzanie gdy nadejdzie odwilż. Twórcy patentu osobiście przetestowali skuteczność działania Solato w swoich domach w ciągu ostatnich 5 sezonów grzewczych w czasie których były okresy długich mrozów i nagłych odwilży.

Więcej o systemie Solato: www.solatostart.pl

Autor: SOLATO

Panel główny sterowania pompą ciepła

Zdalne sterowanie ogrzewaniem z każdego miejsca

Solato - zdalne strowanie ogrzewaniem

Swoim systemem grzewczym możesz sterować właściwie z każdego miejsca. Wystarzy, że masz telefon, tablet lub dostęp do komputera czy telewizora z technologią SMART TV (dostępem do internetu).

System Solato oddaje użytkownikom wyjątkowo prosty i przejrzysty panel do sterowania ogrzewaniem. Można go przetestować na stronie www.demo.solato.pl. Tam znajdują się wszystkie działające opcje, które są potrzebne do kontrolowania systemu grzewczego.

W szczególności można zobaczyć działanie sterowania według jakości dostawy ekogroszku. Testerzy którzy używali Solato ostatniej zimy wielokrotnie podkreślali już, że zaglądają do kotłowni tylko aby uzupełnić paliwo.
Połączenie sterownika pompy ciepła z centralnym serwerem systemu umożliwia bieżącą analizę parametrów pracy pompy ciepła i dostosowuje jej cykl do potrzeb użytkowników.

Autor: SOLATO

Panel główny sterowania piecem z podajnikiem

Autor: SOLATO

Panel sterowania ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej

Przeczytaj dodatkowo:
Cicha wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła....

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to bardzo praktyczne rozwiązanie, coraz częściej instalowane w domach...

Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Poznaj nowoczesną łazienkę i jej ogrzewanie...

Poczuj się przyjemnie w swojej łazience dzięki podgrzewanej podłodze. Teraz ciepło jest w zasięgu ręki dzięki...

Usprawnienie instalacji ogrzewania gazowego –...

Planujesz wymianę kotła lub modernizację ogrzewania gazowego? Dowiedz się, czym charakteryzują się nowoczesne...

Odkurzacz centralny. Jak wygląda jego codzienna...

Eksploatacja odkurzacza centralnego jest prostsza od odkurzacza tradycyjnego. Po domu przenosimy jedynie rurę...

Systemy kominowe w domu. Jak dobrać komin, żeby...

Błędy inwestorów, wykonawców lub sprzedawców kominów są częste. Niewłaściwy...

sponsor artykułu