| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Regulator ciągu kominowego – prosty sposób na oszczędzanie

Regulator ciągu kominowego – prosty sposób na oszczędzanie

Wybierając i instalując system ogrzewania domu, większość osób zwraca uwagę wyłącznie na moc kotła grzewczego. Mało kto przy tym zdaje sobie sprawę z tego, że na ostateczną efektywność spalania wpływa wiele czynników. O ilości zużywanego paliwa i uzyskiwanego z niego ciepła decyduje m. in. ciąg kominowy. A jego sprawność można w łatwy sposób poprawić montując regulator ciągu kominowego.

Autor: Polmar

Jak powszechnie wiadomo, ciśnienie atmosferyczne, temperatura powietrza, kierunek czy siła wiatru wpływają na ciąg kominowy i przez to decydują o ostatecznej sprawności spalania. Szukając sposobu na zmniejszenie kosztów ogrzewania naszych domów zacząć zatem należy od ograniczenia roli tych czynników w funkcjonowaniu instalacji grzewczej.

Swoją uwagę warto przy tym skierować w stronę regulatora ciągu kominowego Smartflow, który ma za zadanie dopasować parametry pracy komina do potrzeb i możliwości danego kotła, w praktyce zmniejszając ilość zużywanego paliwa.

Jak wyjaśnia Jacek Zawadzki z firmy Polmar, polskiego producenta tego typu urządzeń, przy ogrzewaniu domu gazem lub olejem rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić średnio do 20% opału, przy węglu lub koksie – do 40%, a w przypadku drewna, pelletu oraz słomy nawet ponad 40%!

- Jak łatwo policzyć, zakup regulatora w większości wypadków zwraca się więc już po pierwszym roku użytkowania – dodaje przedstawiciel Polmaru.

Jak wygląda działanie tego urządzenia w praktyce? Regulator Smartflow systematyczne utrzymuje prawidłowy ciąg kominowy zmniejszając go przy zbyt dużym wietrze, a podnosząc przy mniejszym.

Autor: Polmar

Co istotne, mamy tu do czynienia ze sprawdzonym i pewnym produktem. Firma Polmar na polskim rynku działa już od 1980 roku. Przez ten czas tworzone przez nią produkty były wielokrotnie testowane w niezależnych laboratoriach i ośrodkach badawczych. ­

- Bez względu jednak na to, czy działanie regulatorów w praktyce sprawdzały Instytut Nafty i Gazu w Krakowie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Politechnika Białostocka, Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, instytuty z Czech, Słowacji czy Węgier wyniki nigdy nie pozostawiały złudzeń. Stąd nasze liczne certyfikaty stwierdzające skuteczność oraz gwarantujące pełne bezpieczeństwo – wyjaśnia przedstawiciel firmy Polmar.

Autor: Polmar

Potwierdzeniem tych badań są również opinie wielu zadowolonych klientów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy (z USA czy Europy). Jak zgodnie podkreślają, istotny dla nich jest również fakt, że choć regulator Smartflow to niezwykle innowacyjne urządzenie, jego montaż jest dziecinnie prosty.

Na dodatek urządzenie to nie wymaga też systematycznych regulacji. Po jednorazowym dostosowaniu do określonych warunków spełnia więc ono swoją rolę przez długie lata, pracując całkowicie bezobsługowo. O jego niezawodności decydują bowiem użycie najlepszych materiałów oraz zapewnienie najstaranniejszej jakości wykonania.

Masz pytania odnośnie Regulatora Ciągu Kominowego Smartflow? Zadaj je EKSPERTOWI >>

Autor: Polmar

Przeczytaj dodatkowo:
Cicha wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła....

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to bardzo praktyczne rozwiązanie, coraz częściej instalowane w domach...

Nowoczesne odkurzacze centralne do domu: poznaj...

Nie ulega wątpliwości, że centralne odkurzacze to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Montaż urządzenia warto...

Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Gazowe kotły kondensacyjne o nowoczesnym wyglądzie

Buderus wprowadził na rynek nową linię gazowych kotłów kondensacyjnych – Logamax plus GB192i...

Jak zużywać mniej energii? Kilka praktycznych...

Oszczędzanie energii w domu staje się elementem nowoczesnego stylu życia Polaków. Wielu Polaków...

Wentylacja mechaniczna, czyli jak zapewnić czyste...

Dowiedz się, jaką skuteczność ma nowoczesna wentylacja mechaniczna. Zadbaj o prawidłową wentylację w domu,...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.