| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Jak obniżyć rachunki? Inteligentne systemy sterowania ogrzewaniem

Jak obniżyć rachunki? Inteligentne systemy sterowania ogrzewaniem

Nawet najlepiej zaprojektowana instalacja, jeśli będzie pracować w sposób nieprzemyślany, może generować duże rachunki. Z pomocą przychodzą systemy sterowania ogrzewaniem, które dostosują funkcjonowanie instalacji do panujących warunków. Systemy bezprzewodowe można bez problemu dołączyć do już istniejących instalacji.

Idea regulatorów bezprzewodowych to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby rynku. Tego typu rozwiązanie nie wymaga okablowania. Zatem, aby uniknąć remontów i dodatkowych prac porządkowych przy instalowaniu tradycyjnych sterowników warto zastosować sterowniki bezprzewodowe. Istotnym atutem tego typu urządzeń jest ich mobilność. Właściciele, którzy zdecydowali się wcześniej na system przewodowy przyznają, że niestety często zbyt pochopnie wskazali miejsce dla montażu urządzenia. W efekcie regulator wskazuje nierzeczywistą temperaturę, odmienną od odczuwalnej w miejscach, w których najczęściej przebywamy. Tak może się zdarzyć w przypadku, gdy urządzenie np. jest narażone na przeciągi czy znajduje się w zasięgu bezpośrednich promieni słonecznych. Problem ten znika jeśli korzystamy z regulatorów zasilanych bateryjnie. W dowolnym momencie z łatwością możemy zmienić położenie sterownika na bardziej reprezentacyjne. Przy wyborze urządzeń zwróćmy uwagę na jakich funkcjach i udogodnieniach nam szczególnie zależy. Dzisiejsza oferta jest bardzo szeroka i jest w stanie zaspokoić wszelkie konsumenckie wymagania.

Dostępne są m.in.:
- regulatory prostsze, z funkcjami podstawowymi, tj. nastawianie temperatury, tryb pracy grzanie / chłodzenie
- bardziej rozbudowane, m.in. z opcją programowania dobowego / tygodniowego
- zaawansowane, z ekranem dotykowym, z opcją harmonogramów czasowych, obsługujące dwie strefy grzewcze i.in.

W związku z coraz większym zainteresowaniem regulatorami sterowanymi zdalnie, oraz z szybkim rozwojem techniki informatycznej na świecie, w 2016 roku firma SALUS-Controls wprowadziła na rynek przełomowy system sterowania ogrzewaniem iT600.

Autor: SALUS-Controls

System iT600 Smart Home to prosty i wygodny w obsłudze system sterowania ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym lub podłogowym i grzejnikowym łącznie, który można instalować zarówno w nowych budynkach, jak również bezinwazyjnie adaptować w obiektach już istniejących.

W skład systemu wchodzi szereg urządzeń umożliwiających kontrolę i regulację temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie oraz pozwalające na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego i chłodzącego.

System iT600 Smart Home wyróżnia się współpracą wielu urządzeń w ramach jednego systemu. Swoją funkcjonalność użytkową zawdzięcza regułom OneTouch™. W dowolnie wybranych pomieszczeniach, w których zastosowany jest system iT600 Smart Home, można monitorować to, co się w nich dzieje. Dzięki OneTouch™ użytkownik ma możliwość tworzenia spersonalizowanych reguł pozwalających na sterowanie kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń i tworzenie zależności między elementami systemu. Bezprzewodowa komunikacja w iT600 odbywa się dwukierunkowo - sygnał jest nie tylko wysyłany od nadajnika (regulatora VS) do odbiornika, ale dodatkowo odbiornik (np. głowica termostatyczna TRV) wysyła sygnał potwierdzenia jego odebrania. Tym samym informuje o swoim stanie. Dzięki czemu można stwierdzić czy urządzenie faktycznie zostało włączone. Bezpieczeństwo transmisji jest porównywalne z systemami przewodowymi.

Autor: SALUS-Controls

Najważniejszym elementem SALUS iT600 Smart Home jest bramka internetowa Gateway UGE600, która zapewnia komunikację wszystkich urządzeń systemu, znajdujących się w budynku. Pozwala to na pełną kontrolę systemu z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona, tableta lub komputera. Z jednym Gateway’em można sparować do 100 urządzeń, np. regulatory temperatury, smart plugi czy czujniki otwarcia okien i drzwi.

Wielofunkcyjne regulatory z obrazkowymi menu są bardzo proste w obsłudze, a zarazem posiadają bardzo rozbudowane funkcje. Regulatory wykonane są w dwóch wersjach kolorystycznych (czarne i białe) oraz jako zasilane sieciowo 230V i bateryjnie, co jest świetnym rozwiązaniem przy braku okablowania. Regulatory można konfigurować na dowolne sposób i mogą sterować ogrzewaniem lub chłodzeniem. Indywidualna kontrola temperatury w każdym pomieszczeniu przekładać się będzie na oszczędności. System można w każdej chwili rozbudować o kolejne urządzenia z tej serii. W miarę wzrostu wymagań użytkowników system iT600 jest uzupełniany o nowe urządzenia bezprzewodowe takie jak Smart plugi (inteligentne wtyczki), które pomogą nam sterować urządzeniem wpiętym do gniazdka czy też bezprzewodowe czujniki otwarcia okna pozwalające wyłączyć ogrzewanie, gdy wietrzymy pokój w okresie zimowym.

Darmowa aplikacja Salus Smart Home obsługująca urządzenia serii iT600 jest bardzo intuicyjna przy instalacji,  jak i w obsłudze zarówno dla młodszych oraz seniorów. Korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi licencjami ani opłatami abonamentowymi dla użytkownika. Aplikacja jest dostępna do pobrania w języku polskim z App Store i Google play. Z poziomu aplikacji możemy zarządzać kilkoma systemami iT600 naraz co jest bardzo dobre w przypadku budynków wielorodzinnych, domów wczasowych czy hoteli. Tworząc reguły i zależności pomiędzy urządzeniami lub stanami urządzeń w aplikacji można stworzyć bazę inteligentnego budynku.

Autor: SALUS-Controls

Aplikacja Salus Smart Home jest bardzo intuicyjna w obsłudze

Autor: SALUS-Controls

Smart plug pomoże sterować urządzeniem wpiętym do gniazdka

Inteligentny dom to dziś nie tylko komfort życia, ale także możliwość skoordynowania pracy wielu urządzeń, co w oczywisty sposób przekłada się na znaczne oszczędności. Systemy sterowania ogrzewaniem są dziś na tyle zaawansowane, że same rozpoznają, kiedy należy zredukować lub zwiększyć moc ogrzewania, gdyż dzięki odpowiednim sensorom rozpoznają, czy np. okna lub drzwi są otwarte.

Dlaczego warto wybrać system sterowania ogrzewaniem Salus iT600 Smart Home?

  • Efektywne oszczędności do 35% dzięki kontroli temperatury w każdym pomieszczeniu osobno
  • Możliwość sterowania ogrzewaniem przez Internet
  • Precyzyjne utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach
  • Możliwość adaptacji w istniejących obiektach
  • 10 lat gwarancji (pod warunkiem założenia instalacji przez Autoryzowanego Instalatora firmy Salus Controls)
  • Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne 

Więcej informacji na:
www.it600.pl >>
www.salus-controls.pl >>

Przeczytaj dodatkowo:
Ogrzewanie podłogowe – Sander System Alu. Montaż...

Wodne ogrzewanie podłogowe zapewnia użytkownikom wyjątkowy komfort oraz niskie koszty eksploatacji. Planując...

Systemy kominowe w domu. Jak dobrać komin, żeby...

Błędy inwestorów, wykonawców lub sprzedawców kominów są częste. Niewłaściwy...

Odkurzacz centralny. Jak wygląda jego codzienna...

Eksploatacja odkurzacza centralnego jest prostsza od odkurzacza tradycyjnego. Po domu przenosimy jedynie rurę...

Ogrzewanie podłogowe i ścienne – ciepła, cicha i...

Coraz popularniejsze staje się ogrzewanie płaszczyznowe – podłogowe i ścienne. Zapewnia ono komfort...

Dobór urządzeń do ogrzewania domu. Jak...

Urządzenia przeznaczone do ogrzewania domu powinny być nie tylko wydajne, tanie i proste w obsłudze. Coraz...

Poznaj nowoczesną łazienkę i jej ogrzewanie...

Poczuj się przyjemnie w swojej łazience dzięki podgrzewanej podłodze. Teraz ciepło jest w zasięgu ręki dzięki...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.