| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Pomporozdrabniacz - łazienka, kuchnia tam gdzie chcesz!

Pomporozdrabniacz - łazienka, kuchnia tam gdzie chcesz!

Pomporozdrabniacze i pompy sanitarne otwierają świat pełen nieskończonych możliwości. Dzięki nim można zaadaptować każde pomieszczenie, od piwnicy po strych, na łazienkę lub kuchnię z kanalizacją sanitarną bez względu na ograniczenia konstrukcyjne. Sprawdź, jakie są rodzaje pomporozdrabniaczy i dobierz odpowiednie urządzenie pasujące do Twoich potrzeb.

Wykonywanie modernizacji i przebudowy istniejącej instalacji kanalizacyjnej często pochłania ogromne środki finansowe jak i czasowe. Stworzenie dodatkowego pomieszczenia sanitarnego w budynku mieszkalnym albo obiekcie komercyjnym to poważna inwestycja, która musi być wykonana dokładnie i z niezwykłą starannością. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze SFA proponuje inne rozwiązanie. Zastosowanie pomporozdrabniaczy i pomp sanitarnych dzięki którym można zaadaptować każde pomieszczenie, od piwnicy, aż po strych na łazienkę, kuchnię, pralnie lub nawet restauracje czy kawiarnie bez skomplikowanych i kosztownych prac remontowych, niezależnie od istniejących pionów kanalizacyjnych.

Kliknij i zobacz, jak zainstalować wyspę kuchenną w dowolnym miejscu!

Czym jest pomporozdrabniacz?

Pomporozdrabniacz jest niczym innym jak urządzeniem elektrycznym zasilanym 230V (lub 12V, 24V w przypadku urządzeń dedykowanych na jachty, w dalszej części artykułu) zaopatrzonym w pompę wraz z nożem tnącym służącym do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych. Wewnątrz znajduje się system elektroniczny sterujący pracą pompy, oraz systemem załączania i wyłączania urządzenia. Urządzenie po rozdrobnieniu ścieków może przetłoczyć je zarówno w pionie jak i poziomie. Parametry te są uzależnione od rodzaju urządzenia.

Montaż pomporozdrabniaczy nie przysparza problemów. W sposób szybki i prosty możemy podłączyć wszystkie przybory do urządzenia. Rzeczą najważniejszą jest aby przewód tłoczny z urządzenia, którym będą tłoczone ścieki był wykonany w technologii zgrzewanej lub klejonej. Ścieki podawane są pod ciśnieniem i zastosowanie rur na uszczelkach może spowodować przecieki. Dlatego zawsze pamiętajmy o tej zasadzie. Przewody tłoczne wykonywane są rurami cienkimi o średnicach 22,25,28, lub większych.

Pomporozdrabniacze możemy podzielić w zależności od ich przeznaczenia na:

  • Pomporozdrabniacze do ścieków fekalnych i szarych
  • Pompy do ścieków szarych

W pierwszym przypadku, są to urządzenia zaopatrzone w pompę wraz z nożem tnącym. Głównym zadaniem jest rozdrobnienie ścieków i przetłoczenie ich do istniejących pionów kanalizacyjnych, szamba lub oczyszczalni ścieków. W drugim przypadku mówimy o urządzeniach stosowanych do przetłaczania ścieków z łazienki, kuchni, pralni lub innych miejsc bez ścieków fekalnych.

Innym podziałem jest tutaj rodzaj obiektu gdzie będzie zamontowane urządzenie:

  • Pompy i pomporozdrabniacze do zastosowań domowych
  • Pompy i pomporozdrabniacze do zastosowań komercyjnych

Tuznajdziesz.pl - pomporozdrabniacze i stelaże podtynkowe SFA Poland

Autor: SFA

Saniaccess 3 - pomporozdrabniacz, do którego jest łatwy dostęp serwisowy bez konieczności demontażu.

Pomporozdrabniacze domowe - od piwnicy po strych

Jest to największa grupa urządzeń dostępnych na rynku. Charakteryzująca się zwartą budową i mocą silników do 500 W. Pozwalają one na rozdrobnienie ścieków i przetłoczenie ich na maksymalną wysokość 5 m i do 100m w poziomie. Oczywiście oba parametry tłoczenia są ze sobą ściśle związane. To znaczy wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia ścieków zmniejsza nam się odległość tłoczenia w poziomie. Wszystkie te parametry podawane są w postaci tabel. Dodatkowo posiadają inny system rozdrabniania.

W grupie tej wyróżniamy urządzenia przystawkowe. Są to urządzenia, które montowane są bezpośrednio za toaletą (kompakt WC). Odpływ z miski ustępowej jest bezpośrednio wpięty do pomporozdrabniacza za pomocą gumowej manszety. W niektórych modelach istnieje możliwość podłączenia jednocześnie kilku przyborów takich jak WC, umywalka, wanna, prysznic, pralka. W zależności od ilości przyborów i parametrów tłoczenia istnieje możliwość doboru optymalnego rozwiązania dla przyszłego inwestora. (modele Saniaccess 1,2,3, Sanibrouyer, Sanitop, Saniplus, Sanislim, Sanipack, Sanipro)

Urządzenia przeznaczone do współpracy z miskami WC montowanymi na stelażach. Są instalowane w pewnej odległości do stelaża WC i tu również mamy możliwość podłączenia dodatkowych przyborów (Sanipack). Oferujemy urządzenia kompletne, to znaczy stelaż z wbudowanym rozdrabniaczem, umożliwiający podłączenie dowolnej miski WC dostępnej na rynku.

Autor: SFA

Sanivite - pompa do łazienki (bez WC), pralni lub kuchni.

Pompy do ścieków szarych. Są urządzeniami przetłaczającymi ścieki z całej kuchni, łazienki, pralni bez WC. Zastosowanie tych urządzeń pozwala na dowolną aranżację tych pomieszczeń bez względu na położenie pionów kanalizacyjnych. Istnieje możliwość stworzenia wyspy kuchennej bez konieczności kosztownych prac adaptacyjnych. (Sanivite, Sanidouche, Saniaccess 4)

Kliknij i wyszukaj produkty odpowiednie dla Twojego pomieszczenia

WAŻNE

Przypadku tych urządzeń jest bardzo istotne to sprawnie działający serwis. Na terenie kraju posiadamy ponad 50 punktów serwisowych, a ewentualne naprawy czy konserwacje wykonywane są w miejscu montażu urządzeń. Nie trzeba ich demontować i przesyłać do producenta. Serwis przyjedzie do klienta.

Ceramika z wbudowanym pomporozdrabniaczem

Proponujemy 6 modeli ceramiki z wbudowanym pomporozdrabniaczem. Wystarczy doprowadzić zasilanie i wodę. Rozdrobnione ścieki przetłaczane są cienką rurką o średnicy 32 mm, którą bardzo łatwo jest ukryć w ścianie, czy pod sufitem podwieszanym. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowo bidetu lub umywalki. Całością steruje system elektroniczny i elektrozawór uruchamiany przez przycisk znajdujący się na kompakcie. Wszystkie modele mają możliwość programowania czasu napełniania wody. Większość modeli pracuje w systemie ECO – zużycie wody 1,8l/3l. Małe gabaryty i różne kształty pozwalają przyszłym użytkownikom na wybór urządzenia pasującego do wystroju łazienki.

Sanicompact C43 ECO - to najmniejszy gabarytowo kompakt dostępny w ofercie, zaopatrzony w silnik o mocy 550 W. Przetłaczają ścieki na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Model C43 ma możliwość podłączenia umywalki dzięki zastosowaniu dwóch systemów sterujących urządzeniem. Spłukiwanie wody odbywa się po naciśnięciu przycisków na ceramice. Zużycie wody to 1,8/3l.

Sanicompact ELITE i Sanicompact PRO - to ekskluzywne modele dla osób ceniących nowoczesny designe. Większy gabarytowo od wcześniejszych modeli zaopatrzony w silnik o mocy 500W i podwójny przycisk do spłukiwania zamontowany w ceramikę. Ilość zużycia wody to 1,8l/3 l. Przetłacza ścieki na 3m w górę i 30 m w poziomie. Posiada możliwość podłączenia umywalki i bidetu.

Sanicompact STAR i Sanicompact COMFORT Silence - dwa ekskluzywne modele misek ustępowych podwieszanych. Oba modele dostarczane są wraz ze stelażem podtynkowym do montażu. Zaopatrzone są w silniki o mocy 500W  i podwójny przycisk do spłukiwania. Przetłaczają ścieki na 3m w górę i 30 m w poziomie. Zużycie wody w modelu STAR to 3,8l/5l. W modelu COMFORT jest to 1,8l/3l.  Model COMFORT wykonany jest w technologii SILENCE, to znaczy głośność pracy obniżona jest o 10 dB.

Przeczytaj dodatkowo:
Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Ogrzewanie podłogowe i ścienne – ciepła, cicha i...

Coraz popularniejsze staje się ogrzewanie płaszczyznowe – podłogowe i ścienne. Zapewnia ono komfort...

Dobór urządzeń do ogrzewania domu. Jak...

Urządzenia przeznaczone do ogrzewania domu powinny być nie tylko wydajne, tanie i proste w obsłudze. Coraz...

System ogrzewania FEELCO - komfort użytkowania...

Jeśli szukasz systemu ogrzewania nowej generacji, FEELCO jest odpowiedzią na twoje potrzeby! Zintegrowany...

Odkurzacz centralny. Jak wygląda jego codzienna...

Eksploatacja odkurzacza centralnego jest prostsza od odkurzacza tradycyjnego. Po domu przenosimy jedynie rurę...

Ogrzewanie podłogowe – Sander System Alu. Montaż...

Wodne ogrzewanie podłogowe zapewnia użytkownikom wyjątkowy komfort oraz niskie koszty eksploatacji. Planując...

sponsor artykułu