| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Nowoczesne odkurzacze centralne do domu: poznaj cechy i systemy centralnego odkurzania

Nowoczesne odkurzacze centralne do domu: poznaj cechy i systemy centralnego odkurzania

Nie ulega wątpliwości, że centralne odkurzacze to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Montaż urządzenia warto przemyśleć już na etapie układania instalacji. Jednak jaki odkurzacz centralny jest najlepszy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Odkurzacz centralny w domu to przede wszystkim wygoda odkurzania, więc na pewno podczas zakupu urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność, moc, i gwarancję.

Nowoczesne odkurzacze centralne

Nowoczesne systemy odkurzania centralnego marki Aspilusa to innowacyjne rozwiązania w zakresie dbałości o czystość powierzchni. Aspilusa prezentuje dwie serie jednostek centralnych:

  • IZZY i Tornado z separacją cykloniczną zanieczyszczeń na sucho
  • Aqua Matic wet&dry bezobsługowa seria cykloniczna filtracji wodnej

Silniki, którymi dysponują odkurzacze tej serii, wytwarzają bardzo dużą moc, przy bardzo niskim zużyciu energii, co zdecydowanie wpływa na wielkość domowych wydatków. Modele, które wyposażone są w turbinę 3 stopniową :

  • IZZY 400
  • TORNADO 400
  • AQUA MATIC 400

Seria odkurzaczy IZZY , to modele odkurzaczy w 5 letniej gwarancji.

odkurzcz centralny

Jednostki odkurzaczy centralnych – cechy

Izzy 250 – to mocna, nieporównywalna jednostka dla małych domów. Moc jednostki to aż 566 air Watt, prawie 30kPA podciśnienia (29,70)

Izzy 300 – to moc silnika 1750 watt, moc ssąca 575 air Watt i podciśnienie na poziomie 33,50 kPA. Tę jednostkę,  poleca się do domów o powierzchni do 200m2.

odkurzcz centralnyIzzy 400 - to największa moc i podciśnienie w jednostce jedno silnikowej. Odkurzacz wyposażony jest w silnik z 3 stopniową turbiną Domel, który osiąga podciśnienie na poziomie 38kPA.

Izzy 550 – to 2 turbiny 1600W wytwarzające podciśnienie ok. 50kPA i wydajności 350m3/h. Odkurzacz idealny do dużych domów od 250m2 aż do rezydencji powyżej 1000m2. Odkurzacz obsługuje instalacje o długości nawet 200mb oraz ilości punktów ssawnych 30.

Ostatni z serii Izzy to model IZZY 600 , wyposażony w 2 silniki 1800W o ogromnej wydajności 400m3/h. Jednostka posiada odseparowany od jednostki głównej z silnikami, zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz centralny może być użytkowana przez dwóch użytkowników jednocześnie (pod warunkiem, że instalacja jest wykonana prawidłowo i przystosowana do takiego użytkowania).

Automatyczny odkurzacz wodny z odprowadzeniem zanieczyszczeń do kanalizacji

Seria Aqua Matic to bezobsługowa seria dla wszystkich tych, którzy cenią sobie maksymalny komfort i wygodę. Jednostki z tej serii to modele, które nie wymagają opróżniania zbiornika.  Po zakończeniu odkurzania lub podczas przechodzenia z jednego punktu ssawnego do drugiego, nasza jednostka centralna automatycznie się wyłączy i opróżni, po czym sama uruchomi ponownie po około 15-20 sekundach. Aqua Matic to zawsze niezmienna moc, system filtracyjny pozostaje zawsze czysty i pusty, co powoduje brak obciążeń i zwiększa żywotność jednostki.

Jednostki odkurzaczy centralnych z 10-letnią gwarancją

Tornado 400 – jeszcze lepszy silnik , 2000W – 3 stopnie Domel.

Choć w przypadku jakości komponentów, jakie posiadają jednostki IZZY i ich zabezpieczeń, producent postanowił dodatkowo wyposażyć serię Tornado w soft start czyli łagodny start. Zabezpiecza to silnik urządzenia w fazie rozruchu, co zdecydowanie wpływa na jego trwałość. Tornado to seria z filtrem przemysłowym, który pozwala na odkurzanie gipsów budowlanych. Jedynym warunkiem jest wyczyszczenie filtra i komory po odkurzaniu tego typu zanieczyszczeń.

TORNADO 550 – jednostka wyposażona w 3 stopniową turbinę Domel 1900W i drugą 2 stopniową 1600W. Podciśnienie na poziomie 56kPA i przepływ 380m2/h

Dodatkowo odkurzacz pozwala na użytkowanie w dwóch punktach jednocześnie. Warunkiem jest odpowiednio wykonana instalacja ssąca.

 Warto również zwrócić uwagę, że wszystkie przedstawione modele posiadają bezpiecznik przeciążeniowy na obudowie jednostki centralnej, oraz bardzo użyteczny zawór ciśnieniowy, który umieszczony jest na wlocie instalacji. Zawór ten w przypadku niedrożności instalacji lub węża do odkurzania otwiera się i wpuszcza powietrze do komory zbiornika odciążając w ten sposób silnik. Dzięki wyposażeniu odkurzaczy w tak wydajne i bezawaryjne turbiny, gdzie dodatkowo zostały jeszcze zabezpieczone w taki sposób, możemy liczyć i spodziewać się pełnej satysfakcji z odkurzania i działania naszej jednostki centralnej.  

Przeczytaj więcej w katalogu: Systemy Centralnego Odkurzania

Odkurzacze centralne - rury urządzenia moga być schowane w ścianie

Modele z 3 stopniową turbiną 1900/2000W oraz modele dwu silnikowe idealnie współpracują z profesjonalnym systemem węża chowanego w ścianie. Hide-a-Hose to rozwiązanie które posiada ogromną rzeszę zadowolonych klientów która ciągle rośnie. System Hide-a-Hose zdecydowanie zwiększa wygodę i funkcjonalność całego systemu centralnego odkurzania.  Dzięki specjalnie ułożonej instalacji i zastosowanych w niej kształtkach, wąż ssący znajduje się w instalacji i wyciągamy go, tyle ile potrzebujemy, z gniazdka gdy chcemy odkurzać, a po zakończonym sprzątaniu wciągamy go z powrotem w instalację. W przypadku wyboru systemu Hide-a-Hose należy mieć na uwadze, że wybór fachowca i dobór jednostki centralnej ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Zdecydowana przewaga odkurzacza automatycznego z wodną separacją zanieczyszczeń.

Niebywałą zaletą jest fakt, że odkurzacz centralny opróżnia się sam po sprzątaniu. Podczas przechodzenia z gniazdka do gniazdka nie musisz przejmować się wysypywaniem śmieci oraz sprawdzaniem systemu filtracyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu system filtracji jest zawsze czysty i pusty, a turbina odpowiednio chłodzona co pozwala na bezawaryjną wieloletnią pracę urządzenia.

Odkurzacze centralne ze specjalnego tworzywa

Odkurzacze produkowane są ze specjalnego tworzywa, które zabezpiecza urządzenie przed wilgocią. Dzięki takiemu zastosowaniu mogą wisieć nawet w mocno zawilgoconych pomieszczeniach , opcjonalne można odkurzacz zamontować  nawet na zewnątrz jeśli odpowiednio zabezpieczy się górną pokrywę pod którą jest silnik.

Gniazdka ssące odkurzaczy centralnych a design i kompatybilność z osprzętem elektrycznym

System odkurzania centralnego to również nowoczesne gniazda ssące. Efapel, producent osprzętu elektrycznego na specjalne zapotrzebowanie klientów produkuje niesamowite gniazdka z serii Animato oraz Base.

Gniazdka te, to wysoka jakość tworzywa, uszczelek i mechanizmu zamykającego, w niesamowitym wizulanie designie. Animato i Base to seria gniazd identycznych z osprzętem elektrycznym tej też serii.

Więcej informacji na temat odkurzaczy centralnych i gniazd ssących znajdziesz na stronie firmy

Przeczytaj dodatkowo:
Pompa ciepła plus kocioł gazowy lub rekuperator –...

Pompy ciepła można konfigurować w systemy zawierające również inne urządzenia na przykład kotły...

Sterowanie ogrzewaniem – sposób na wygodną...

Jeżeli ogrzewasz dom ekogroszkiem lub pompą ciepła z pewnością oczekujesz od sterowania wygody i możliwości...

Wentylacja mechaniczna, czyli jak zapewnić czyste...

Dowiedz się, jaką skuteczność ma nowoczesna wentylacja mechaniczna. Zadbaj o prawidłową wentylację w domu,...

Jak zużywać mniej energii? Kilka praktycznych...

Oszczędzanie energii w domu staje się elementem nowoczesnego stylu życia Polaków. Wielu Polaków...

Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Cicha wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła....

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to bardzo praktyczne rozwiązanie, coraz częściej instalowane w domach...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.