| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Instalacje » Inteligentny dom ze SMARTHOME24.pl. Łatwe i szybkie sterowanie urządzeniami i przesłonami okiennymi

Inteligentny dom ze SMARTHOME24.pl. Łatwe i szybkie sterowanie urządzeniami i przesłonami okiennymi

Inteligentny dom, czyli sterowanie oświetleniem, roletami, domowymi urządzeniami elektrycznymi dzięki prostym i niedrogim wtyczkom i detektorom. Sprawdź produkty, które ułatwiają sterowanie domem i dbanie o jakość powietrza w pomieszczeniach.

Z początkiem 2017 roku firma Foxytech Sp. z o.o., będąca spółką zależną polskiego producenta przyrządów pomiarowych, firmy Sonel S.A., wprowadziła na rynek szereg urządzeń dla inteligentnych domów i mieszkań a także rozwiązań związanych z monitoringiem i poprawą jakości powietrza.

Autor: SMARTHOME24.pl

Inteligentny dom dla każdego

Inteligentny dom z inteligentnymi wtyczkami

Podstawowym produktem jest inteligentna wtyczka Smart Plug SP-3 współpracująca z wieloma urządzeniami systemu firmy Broadlink. Nie musisz zmieniać instalacji, niszczyć ścian i sufitów, robić remontu i bałaganu, a możesz mieć inteligentny dom. Sterowanie urządzeniami elektrycznymi w twoim mieszkaniu zapewni inteligentna wtyczka SP-3, realizująca prostą zasadę „Plug and play – podłącz i używaj”. Można jej użyć jak zwykłego programatora czasowego, zapewniając załączenia urządzeń elektrycznych w wyznaczonych godzinach i taryfach energetycznych. Najciekawszą funkcją SP-3 jest możliwość załączenia dowolnego urządzenia elektrycznego, podłączonego poprzez nią do sieci,  z dowolnego praktycznie miejsca na świecie, poprzez użycie smartfonu lub tableta z zainstalowaną aplikacją e-Control. Jedyny warunek – wtyczka musi być w zasięgu sieci Wi-Fi. W każdej chwili poprzez wymienioną aplikację możesz sprawdzić stan załączenia urządzenia. Pozostawione w mieszkaniu żelazko podłączone poprzez SP-3 nie będzie stanowić już zagrożenia i nie będziecie się już niepokoić lub wracać do domu aby to sprawdzić.

Inteligentna wtyczka SP-3

Widoczny na zdjęciu powyżej przycisk, służący do manualnego załączenia wtyczki, pełni również funkcję oświetlenia nocnego o bardzo przyjemnej i neutralnej poświacie.

Obecnie do systemu została wdrożona identycznie wyglądająca inteligentna wtyczka SP-3S. Ma ona wszystkie wyżej wymienione zalety z wyjątkiem lampki nocnej. W zamian dodatkowo mierzy zużycie energii elektrycznej urządzenia podłączonego poprzez nią do sieci. Dzięki temu nie tylko dbamy o nasz domowy budżet ale również o środowisko naturalne.

Działanie obu inteligentnych wtyczek możemy jeszcze bardziej zautomatyzować stosując detektor środowiska A1 i instalując go w domowej sieci Wi-Fi.

Detektor środowiska A1

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Wprowadzając poprzez aplikację proste polecenia możemy sterować załączeniem wtyczek w zależności od temperatury, natężenia światła wilgotności lub hałasu. Nie ma nas w domu a system załączy lampkę nocną gdy się ściemni lub załączy grzejnik elektryczny gdy zrobi się za zimno. Dobrze by było jeszcze sterować roletami, bramą wjazdową czy garażową, klimatyzatorem, pilotem telewizora czy też kina domowego. Umożliwi to nam podłączenie do naszego systemu uniwersalnego pilota RM-PRO, który poprzez IR lub  RF 433 MHz steruje tymi urządzeniami.

Pilot uniwersalny RM-PRO

W połączeniu z prezentowanym już detektorem A1  i aplikacją mobilną możemy te procesy uzależnić np. od natężenia światła. Aplikacja  umożliwia nam tworzenie gotowych scenariuszy np. udanego poranka. W bardzo prosty sposób definiując wcześniej taki scenariusz w aplikacji a następnie naciskając na smartfonie jego ikonkę uruchamiamy zaprojektowany cykl zdarzeń. Rolety się podnoszą, słychać przyjemne dźwięki muzyki a w powietrzu unosi się aromat świeżej kawy.

Wyłącznik ścienny TC-2

Inteligentne sterowanie oświetleniem w domu

Pilot RM-PRO umożliwia nam dodatkowo sterowanie oświetleniem, jeśli zainstalujemy w obiekcie inteligentne wyłączniki serii TC-2. Są to wyłączniki jedno-, dwu- lub trzykanałowe charakteryzujące się nowoczesnym i nietuzinkowym wyglądem. Możemy je załączać zarówno manualnie oraz poprzez aplikację e-Control z poziomu smartfona czy tableta w dowolnym momencie. Można uzależnić załączenia od parametrów mierzonych przez detektor A1 oraz dowolną sekwencję załączeń zaprogramować w scenariuszach w aplikacji. Mamy inteligentny dom za niewielkie pieniądze. System taki oprócz nieporównywalnej wygody użytkowania, zwiększa bezpieczeństwo naszego domu ale przede wszystkim daje wymierne korzyści w postaci oszczędności energii elektrycznej, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie pożądane.

Czyste powietrze w inteligentnym domu

Do pełni szczęścia potrzeba zadbać o jakość powietrza w naszych domach, mieszkaniach czy też biurach. A co dopiero w przedszkolach czy szkołach. Firma Foxytech pomyślała również i o tym. Dodatkową ozdobą każdego pomieszczenia będzie detektor jakości powietrza A8.

Detektor jakości powietrza A8

Porównać go można do typowej stacji pogodowej jakich wiele na rynku, ale oprócz zegara, termometru i pomiaru wilgotności, A8 zapewnia pomiar parametru PM2.5, czyli pomiar pyłu zawieszonego w powietrzu popularnie nazywanego smogiem. Każdy z nas będzie mógł na bieżąco monitorować w jakich warunkach mieszka.

Drugim urządzeniem zawierającym bezpośredni pomiar PM 2.5, a także dodatkowo większych cząsteczek pyłu PM10, jest laserowy czujnik PM2.5.

Laserowy czujnik PM2.5

Wbudowany wewnątrz akumulator pozwala na ciągły 4 godzinny pomiar. Ponieważ zmieści się w każdej kieszeni, możemy zabrać go ze sobą na spacer z dzieckiem lub poranny jogging, aby przekonać się w jakich warunkach czynności te wykonujemy. Podobnie jak w przypadku A8 nowoczesny design uatrakcyjni wygląd niejednego pomieszczenia.

Skuteczny pomiar daje nam informację o zagrożeniu i pozwala podjąć właściwe kroki, celem rozwiązania problemu, który może być przyczyną dyskomfortu lub nawet chorób. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie oczyszczaczy powietrza popularnie nazywanymi też filtrami. Najbardziej zaawansowanym technologicznie z całej gamy produktów, które zostaną wdrożone na rynek przez firmę Foxytech, jest wysokowydajny oczyszczacz powietrza FA750F.

Oczyszczacz powietrza FA750F

Przeznaczony jest on do pomieszczeń o powierzchni do 90 m2 i wbudowany ma wymienny filtr kompozytowy, pozwalający na siedmiostopniową filtrację z czterema różnymi prędkościami. Specjalny elektroniczny układ nadzoruje stopień zabrudzenia filtra, a ikona na panelu sterowania informuje użytkownika o konieczności jego wymiany. Trwała i solidna obudowa wykonana z aluminium zapewnia oczyszczaczowi nowoczesny i estetyczny wygląd.

Po prostu: www.smarthome24.pl żyj wygodniej i oddychaj czystym powietrzem w swoim domu.

Przeczytaj dodatkowo:
Wymień stary bojler na ogrzewacz pojemnościowy....

Typowy bojler, czyli zbiornik ciepłej wody użytkowej, nie zawsze spełnia oczekiwania użytkowników....

Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Skuteczny system filtracji to ważny element...

Producenci odkurzaczy centralnych stosują w swoich produktach coraz nowocześniejsze wysokoobrotowe turbiny....

Wentylacja i klimatyzacja zintegrowana z systemem...

W polskim budownictwie jednorodzinnym przyjęło się, że dla zapewnienia komfortu w budynku konieczne jest...

Poznaj nowoczesną łazienkę i jej ogrzewanie...

Poczuj się przyjemnie w swojej łazience dzięki podgrzewanej podłodze. Teraz ciepło jest w zasięgu ręki dzięki...

sponsor artykułu