| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Okna drewniano-aluminiowe – luksus, energooszczędność i niezwykła trwałość

Okna drewniano-aluminiowe – luksus, energooszczędność i niezwykła trwałość

Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna doskonałe. Wyróżnia je ekskluzywny wygląd, najwyższe parametry i niezrównana wytrzymałość. Okna drewniano-aluminiowe to idealne rozwiązanie zarówno do nowoczesnych projektów architektonicznych, stylowych rezydencji, jak również budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

W oknach drewniano-aluminiowych część ramy i skrzydła, znajdująca się po zewnętrznej stronie budynku, jest osłonięta aluminiowym profilem. Zabezpiecza on przed działaniem szkodliwych czynników, podobnie jak kora ochrania drzewo. Dzięki temu okna są bardzo wytrzymałe. Jednocześnie we wnętrzach można nadal cieszyć się naturalnym pięknem drewna. Okna mają również wszystkie inne zalety okien drewnianych. Są ekologiczne, ciepłe i super trwałe. Szeroka gama kolorystyczna i różnorodne wzornictwo stwarza nieograniczone możliwości projektowe. Z łatwością można dopasować okna do charakteru wnętrza i stylu architektonicznego każdego budynku.

Autor: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI

Okna drewniano-alumniowe to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku.

Wyjątkowa odporność okien drewniano-aluminiowych

Aluminium to materiał niezwykle wytrzymały. Osłonięte nim drewniane elementy nie są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, deszcz, mróz, śnieg i zanieczyszczenie powietrza. Dzięki temu okna zyskują wyjątkową trwałość i sprawdzają się nawet w miejscach o trudnym klimacie – na terenach górskich i w strefie nadmorskiej oraz w wielkich miastach, gdzie jest dużo spalin w powietrzu.

Zastosowanie aluminiowej nakładki sprawia, że okna są łatwiejsze w pielęgnacji i nie wymagają okresowego odnawiania zewnętrznej powłoki lakierniczej. Aluminiowa osłona jest na stałe przytwierdzona za pomocą specjalnych zaczepów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji przestrzeń pomiędzy nakładką a drewnianym profilem jest dobrze wentylowana. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci, która mogłaby uszkodzić drewno. Znajdująca się pod aluminiową osłoną drewniana powierzchnia jest tak samo dobrze zabezpieczona jak w standardowych oknach drewnianych. Wszystkie okna marki Sokółka Okna i Drzwi są pokryte czterema warstwami lakieru.

Autor: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI

W oknach z linii PURO marki Sokółka Okna i Drzwi całkowicie płaski profil aluminiowy przykrywa jednocześnie skrzydło i ramę.

Autor: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI

Aluminiowa osłona jest na stałe zamocowana do elementów drewnianych. Dzięki specjalnej konstrukcji przestrzeń pomiędzy nakładką a drewnianym profilem jest dobrze wentylowana.

Ponadczasowe piękno i luksus

Od wewnętrznej strony budynku okna drewniano-aluminiowe niczym nie różnią się od klasycznych okien drewnianych. Niepowtarzalny rysunek usłojenia i głębia koloru nadają im niezrównany, ekskluzywny wygląd. Okna drewniane podkreślają walory estetyczne każdego wnętrza. Doskonale komponują się zarówno z modernistycznymi, jak i stylowymi domami. Okna marki Sokółka Okna i Drzwi powstają ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, meranti i dębu. Ramy wykonuje się z drewna klejonego warstwowo, dobrze wysuszonego, pozbawionego sęków i pęcherzy żywicznych. Zaawansowana technologia produkcji sprawia, że okna charakteryzuje bardzo wysoka jakość.

Okna energooszczędne i ciche

Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Drewno nie przewodzi ciepła, dlatego doskonale chroni przed zimnem. Wpływ na poziom termoizolacyjności ma grubość ramy okiennej. Grubsza nie tylko jest cieplejsza, ale również pozwala na zastosowanie 3-szybowego pakietu. Okna marki Sokółka Okna i Drzwi mają ramy o grubości 65 mm i więcej. Standardowo montowane są nich pakiety 3-szybowe, z przestrzenią szybową wypełnioną argonem. Dodatkowo mogą zostać zastosowane szyby niskoemisyjne. Maksymalną ochronę zapewnia też specjalny system uszczelek.

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że okna mają wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła Uw. Wszystkie okna Sokółka Okna i Drzwi już teraz spełniają standardy energetyczne, które będą wymagane dopiero od 2021 roku, a niektóre nawet je przewyższają. Dla przykładu okno PURO PASSIVE ma współczynnik Uw = 0,66 W/m2K. Zapewnia to poziom izolacyjności wymagany w najbardziej energooszczędnym budownictwie pasywnym.

W oknach z linii PURO, ELITE 92 i THERMO 80 ALU oraz w drzwiach tarasowych z linii THERMO HS ALU współczynnik Uw wynosi 0,8 - 0,9 W/m2K. Drewniane ramy okienne z aluminiową nakładką zapewniają jeszcze lepszą izolację akustyczną. W połączeniu z 3-szybowym pakietem skutecznie ograniczają dźwięki dobiegające z zewnątrz. Okna marki Sokółka Okna i Drzwi charakteryzują bardzo dobre parametry dźwiękoszczelności. Standardowe okna zmniejszają hałas o 32 dB, a z szybą dźwiękochłonną – nawet o 51 dB.

Autor: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI

Okno PURO PASSIVE marki Sokółka Okna i Drzwi ma współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,66 W/m2K. Doskonale sprawdzi się w budownictwie pasywnym.

Swoboda aranżacji

System drewniano-aluminiowy można stosować do okien o dowolnych kształtach (np. prostokątnych, łukowych, okrągłych, wielokątnych) i rodzajach (np. uchylnych, rozwiernych, przesuwnych, obrotowych). Dzięki bardzo dobrej wytrzymałości drewna można z niego produkować okna i drzwi tarasowe o dużych rozmiarach, np. na całą wysokość lub szerokość ściany, tak popularnych w nowoczesnych budynkach. Ramy ościeżnic i skrzydeł w oknach marki Sokółka Okna i Drzwi wykonuje się z czterech, sklejonych warstw drewna z naprzemiennym układem słojów, dzięki czemu są bardzo stabilne i wytrzymałe.

Z racji swej konstrukcji okna drewniano-aluminowe są standardowo, bez dodatkowych dopłat, dostępne w opcji dwukolorowej. Stwarza to nieograniczone możliwości aranżacyjne. Znajdująca się od zewnątrz warstwa aluminium może zostać pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Do wyboru jest aż kilkaset rozmaitych barw. Istnieją nawet pokrycia przypominające wyglądem drewno. Aluminiowej powierzchni można nadać dowolną fakturę – matową, błyszczącą lub satynową. Pozwala to na idealne dopasowanie okien do koloru elewacji budynku, a także dachu, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Z kolei szeroki wybór rodzajów drewna i bogactwo kolorów lakierów sprawiają, że okna w pełni współgrają z charakterem wnętrz. By zachować naturalny wygląd drewna z widocznym usłojeniem, stosuje się lakiery transparentne.

Do dyspozycji jest też cała gama lakierów kryjących w kolorach z palety RAL, które pozwalają uzyskać jednolitą barwę, nawiązującą do nowoczesnych trendów stylistycznych. Niewątpliwą zaletą okien drewnianych jest to, że można je wielokrotnie przemalowywać, dopasowując je do aktualnego wystroju wnętrza.

Okna w stylu nowoczesnym lub klasycznym

Okna drewniano-aluminiowe można dopasować do charakteru każdego budynku. Zarówno profile drewniane, jak i aluminiowe dostępne są w różnych kształtach. Dlatego można je montować w budynkach modernistycznych oraz stylowych. W nowoczesnej architekturze doskonale sprawdzą się profile o minimalistycznym designie, takie jak w oknach z linii PURO marki Sokółka Okna i Drzwi. Zewnętrzna nakładka aluminiowa jest całkowicie płaska i przykrywa jednocześnie skrzydło oraz ramę. Upodabnia to okno do rozwiązań stosowanych przy konstrukcjach fasadowych. Do budynków stylowych pasować będą delikatnie zaokrąglone profile, np. takie jak w oknach ELITE 92 ALU czy THERMO 80 ALU marki Sokółka Okna i Drzwi.

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne drzwi zewnętrzne – automatyczny zamek,...

Odpowiednio wyposażone drzwi zewnętrzne skutecznie zabezpieczą dom przed włamaniem. Poznaj sposób...

Wzmacnianie gruntu pod inwestycją? Sprawdź, jak...

Często okazuje się jednak, że odpowiednia lokalizacja obiektu kryje w sobie potrzebę wzmacniania gruntu....

Jak należy ocieplać poddasze? Rozwiązania, które...

Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać...

Stropy prefabrykowane - właściwości i zalety

Stropy prefabrykowane, choć dają wiele możliwości i znacznie przyspieszają przebieg prac na budowie dopiero...

Nowoczesne siłowniki do bram garażowych. Jakie...

Dobry i nowoczesny siłownik do bramy garażowej powinien być szybki i bezawaryjny, a także energooszczędny i...

sponsor artykułu