| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Nowoczesne poddasze: okna dachowe i rolety na baterie słoneczne

Nowoczesne poddasze: okna dachowe i rolety na baterie słoneczne

Renowacje i adaptacje to obecnie jeden z trendów, który z roku na rok będzie się coraz bardziej rozwijał w Polsce. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom firma VELUX przygotowała w swojej ofercie nowoczesne okna dachowe oraz inne produkty zasilane solarnie. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż takie produkty można zamontować na dowolnym etapie wykończenia poddasza – instalacja nie wymaga doprowadzenia do okna jakiegokolwiek okablowania. To także doskonała opcja dla inwestorów, którym zależy na oszczędzaniu energii.

Solarne okna dachowe

Modernizacja poddasza to dobry moment na wymianę okien dachowych na bardziej nowoczesne, elektrycznie sterowane i energooszczędne. Bardzo często inwestorzy nie decydują się jednak na takie rozwiązania w obawie przed dodatkowymi pracami remontowymi. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem będą solarne okna dachowe VELUX. Ich montaż nie wymaga doprowadzania przewodów, dlatego można je zainstalować na ostatnim etapie prac, nawet w już wykończonym wnętrzu. Dzięki zaawansowanej technologii opracowanej przez firmę VELUX, wygodą korzystania z solarnych okien dachowych mogą cieszyć się także klienci, posiadający już okna dachowe z górnym otwieraniem. Wystarczy, że wyposażą je w adaptacyjny zestaw solarny VELUX KSX i tym samym zamienią je w elektryczne okna solarne. To nie tylko wygodne, ale także bardzo estetyczne rozwiązanie, gdyż mechanizmy po zamknięciu okna są niewidoczne. Panel solarny, który gromadzi energię, znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna. W pełni naładowana bateria wystarcza na ok. 300 cykli zamykania i otwierania. Minimalna ilość energii jest wykorzystywana do podgrzewania panelu solarnego, więc nawet w trakcie opadów śniegu bateria będzie funkcjonowała.

Okna solarne VELUX działają w nowoczesnej dwukierunkowej technologii radiowej io-homecontrol®, dzięki czemu można je zamykać i otwierać z dowolnego miejsca w budynku za pomocą dotykowego panelu zdalnego sterowania. Są także kompatybilne z innymi produktami działającymi w tym systemie, dzięki czemu łatwo stają się elementem inteligentnego domu. Komfort użytkowania zwiększają także szerokie możliwości programowania, które dają możliwość dostosowania funkcjonowania okna do indywidualnych potrzeb. Można na przykład zaprogramować otwieranie okien o świcie i zamykanie o wybranej porze. W przypadku opadów, czujnik deszczu zamknie je automatycznie.

Solarne okna dachowe to także gwarancja oszczędności energii. Na przykład, pasywne okno dachowe GGU INTEGRA® Solar, ma najniższy współczynnik izolacyjności termicznej Uw dla całego okna na rynku okien dachowych, równy 0,51 W/(m2K). Okno ma także unikalną konstrukcję pakietów szybowych. Od zewnątrz zastosowano dwukomorowy pakiet szybowy, zaś wewnątrz zainstalowano pakiet jednokomorowy, który może być otwierany do mycia lub zainstalowania rolety wewnętrznej. Obydwa pakiety szybowe wypełniono kryptonem, a wszystkie szyby pokryto powłokami niskoemisyjnym. Okna solarne firmy VELUX występują w dwóch typach: GGU – drewno sosnowe pokryte odpornym na wilgoć poliuretanem, szczególnie polecane do kuchni i łazienek lub GGL – drewno sosnowe klejone warstwowo, impregnowane i lakierowane.

Autor: VELUX

Solarne okna dachowe VELUX GGU polecane są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności np. łazienki czy kuchnie

Solarne rolety do okien dachowych

Firma VELUX ma w swojej ofercie także szeroki wybór akcesoriów solarnych do okien dachowych, zarówno tych zewnętrznych, jaki i wewnętrznych. Można je zainstalować na oknach już zamontowanych, bez konieczności prowadzenia okablowania lub na oknach zasilanych energią słoneczną. Wszystkie akcesoria są obsługiwane poprzez dotykowy panel sterowania KLR 200, działający w systemie io-homecontrol®.

Akcesoria do rolet zewnętrznych

Zewnętrzna roleta solarna VELUX SSL to bardzo uniwersalny produkt, z którego można korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody. Dzięki solidnej, aluminiowej konstrukcji chroni przed stratami ciepła w zimie, zaś w lecie chroni przed przegrzewanie wnętrza. Nie ogranicza możliwości obsługi okna, jednocześnie zapewnia całkowite zaciemnienie, zabezpiecza okno przed trudnymi warunkami pogodowymi oraz jest dobrą barierą akustyczną. Na kasecie ma wbudowany panel solarny , dlatego nie wymaga podłączenia do zewnętrznego zasilania. W pełni naładowany akumulator wystarcza na ok. 100 cykli obsługi rolety i posiada zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem, dzięki czemu zawsze można podnieść roletę. Inną zewnętrzną osłoną stosowaną na oknach dachowych są markizy. Wykonane są ze specjalnego materiału, który absorbuje promienie słoneczne zanim zdołają one dotrzeć do szyby, redukując tym samym ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia. Dzięki ich zastosowaniu można ograniczyć ilość wpadającego ciepła nawet o 1/3. Markizy działające w technologii solarnej - VELUX MSL, mają baterię słoneczną wbudowaną na kasecie. W pełni naładowany akumulator wystarcza na ok. 100 cykli obsługi.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: VELUX

Zewnętrzna roleta solarna

Akcesoria wewnętrzne

Rolety wewnętrze nie tylko zapewniają prywatność, ale są także doskonałym elementem dekoracji wnętrza. W opcji solarnej występują w dwóch wariantach: zaciemniającej - VELUX DSL i dekoracyjnej, z półprzepuszczalnego materiału - VELUX RSL. Energia słoneczna gromadzona jest w panelu umieszczonym w dolnej listwie rolety. Można je obsługiwać ręcznie lub sterować nimi za pomocą dotykowego panelu sterowania z odległości do 10 m. Całkowicie naładowana bateria umożliwia ok. 600 - krotną obsługę, a specjalne zabezpieczenie uniemożliwia całkowite rozładowanie baterii. Rolety zaciemniające będą doskonałym wyborem do sypialni lub pokoju dziecięcego, gdzie szczególnie istotna jest blokada wpadających do środka promieni słonecznych. Z kolei przesłony dekoracyjne zapewnią prywatność oraz będą podstawową ochroną przed słońcem. Obydwa modele można dobrać do każdego wystroju wnętrza, gdyż występują w wielu wzorach i kolorach. Unikalny system Pick&Click!® umożliwia samodzielną i szybką instalację bez pomocy specjalisty.

Podejmując decyzję o zakupie akcesoriów do okien dachowych warto zastanowić się, które ich funkcję są dla nas najważniejsze: redukcja temperatury w pomieszczeniu latem i ochrona przed startami ciepła zimą , tłumienie hałasu czy może ich walory dekoracyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie osłony zewnętrznej i osłony wewnętrznej jednocześnie.

Autor: VELUX

Rolety wewnętrzne VELUX DSL

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne drzwi zewnętrzne – automatyczny zamek,...

Odpowiednio wyposażone drzwi zewnętrzne skutecznie zabezpieczą dom przed włamaniem. Poznaj sposób...

Pokrycia dachowe i rynny ze stali nierdzewnej....

Ze względu na dowolność w wyborze formy i powierzchni, pokrycia dachowe i rynny ze stali nierdzewnej pasują...

Okna do współczesnego domu – energooszczędne,...

Inwestorzy planujący budowę lub remont domu są coraz bardziej świadomi, jakie parametry powinny...

Grafitowa izolacja fundamentów, cokołów i dachów...

Yetico wprowadziło na rynek nowe płyty styropianowe dedykowane izolacji termicznej fundamentów i...

Jak należy ocieplać poddasze? Rozwiązania, które...

Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać...

sponsor artykułu