| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Nowoczesne ogrodzenia betonowe - rodzaje ogrodzeń, łączenie materiałów, warianty kolorystyczne modułów betonowych. GALERIA inspiracji

Nowoczesne ogrodzenia betonowe - rodzaje ogrodzeń, łączenie materiałów, warianty kolorystyczne modułów betonowych. GALERIA inspiracji

Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się z wysokimi i zamkniętymi murami. Obecnie można spotkać wyszukane i dekoracyjne systemy ogrodzeniowe, których największym atutem jest wieloletnia, wyjątkowa trwałość z jednoczesnym zapewnieniem pełnej dyskrecji otoczonej przestrzeni.

Budowa ogrodzenia jest równie ważna jak budowa domu. Wynika to z zwyczajów panujących w Polsce i poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Ogrodzenie służy jako element ozdobny, dopełniający wykończenie posiadłości. Dzięki niemu wyznaczamy granice nie tylko działki, ale również kontaktu z otoczeniem zewnętrznym.

Aby ogrodzenie domu było funkcjonalne i pozostawało piękne przed długie lata musi być starannie zaprojektowane. Dobór materiałów nie może być przypadkowy. Do budowy ogrodzenia najlepiej jest zastosować uniwersalne i trwałe materiały, które pomimo narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne zawsze będą cieszyć oko gospodarza. Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne ogrodzenia betonowe. Zobacz, co powinieneś wiedzieć zanim zaprojektujesz ogrodzenie do swojego domu.

Autor: JONIEC

Ogrodzenie powinno stylistycznie pasować do budynku i charakteru posesji. Stanowi nieodłączną całość założenia projektowego.

Jaki rodzaj ogrodzenia betonowego wybrać?

Niezwykle ważny jest dobór poszczególnych elementów systemów ogrodzeniowych. Powinny pasować do elewacji domu i podkreślać jego charakter. Jeżeli nie jest się pewnym własnego wyboru, dobrze jest skontaktować się ze specjalistą. Wtedy mamy gwarancję, że ogrodzenie betonowe, które ma służyć nam przez długie lata nie straci swojego ładnego wyglądu, oraz nie ulegnie ciągle zmieniającym się trendom na rynku budowlanym.

Podczas projektowania trzeba zwrócić uwagę na warunki techniczne i ukształtowanie terenu. Należy dokładnie przyjrzeć się możliwościom jakie daje nam grunt i rodzaj gleby. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy źle dobrany rodzaj ogrodzenia, oraz nieodpowiedni montaż spowoduje np. zapadanie się lub obsuwanie poszczególnych elementów ogrodzenia.

Szeroka gama systemów ogrodzeniowych firmy Joniec pozwala na wybór idealnego wykończenia posesji. Wszystkie produkty występują w bogatym wachlarzu kolorów, kształtów i faktur. Połączenie podmurówek prefabrykowanych z gotowymi panelami metalowymi, drewnianymi bądź z PCV nie stanowi problemu, ponieważ wymiary modułów są przygotowywane w standardowych wymiarach pasujących do większości paneli jakie istnieją na rynku.

WARTO WIEDZIEĆ

Rodzaje systemów ogrodzeniowych JONIEC:

 • Ogrodzenia GORC® de Luxe to bloczki nawiązujące do klasyki o naturalnej i niepowtarzalnej formie. Szlachetne wyłamania upodabniają powierzchnię do naturalnego piaskowca.
 • W ogrodzeniach łupanych JONIEC mały gabaryt bloczków pozwala na dowolność w projektowaniu subtelnych lub masywnych ogrodzeń. Klasyka i prostota formy sprawia, że ogrodzenia łupane JONIEC pasują do większości tradycyjnych domów.
 • Ogrodzenia modułowe ASTRA to prosta i czysta forma. Uniwersalna kolorystyka sprawdzi się w projektach tradycyjnych, jaki i nowoczesnej architekturze. ASTRA dostępna jest także w bloczkach o fakturze Multigrain.
 • Ogrodzenia betonowe MODYŃ charakteryzują się zaokrąglonymi licowymi ściankami. Delikatny, miękki kształt grysowych bloczków nadają lekko awangardowy wygląd dla ogrodzenia betonowego.
 • Nowość w ofercie firmy JONIEC to ogrodzenie betonowe ROMA podążające za aktualnymi trendami. Szybki i prosty montaż modłów skraca czas budowy, na co pozwala duży gabaryt bloczków.

Daszki do ogrodzenia z betonu

Jak w każdej konstrukcji budowlanej na ogrodzeniu nie może zabraknąć dachu. Jest to ważny element, który chroni murki i słupki przed warunkami pogodowymi: deszczem i śniegiem. Firma JONIEC zadbała o to, aby daszki były stylistycznie dopasowane do szerokiej gamy ogrodzeń betonowych. Spośród wielu kształtów można dobrać odpowiednio pasujące kolory i faktury. Daszki JONIEC doskonale prezentują się w połączeniu z innymi materiałami jak np. klinkier czy cegła.

Budowa ogrodzenia modułowego

 1. Ławy fundamentów należy wykonać na głębokości poniżej strefy przemarzania gruntu.
 2. W ławach trzeba wykonać dylatację pionową co 10-15 metrów, aby zapobiec nadmiernym naprężeniom.
 3. Usztywnienie fundamentu należy wykonać za pomocą poziomego zbrojenia, a w miejscu słupków - pionowego.
 4. Jako zabezpieczenie przed podciąganiem wody powinna być izolacja pozioma na fundamencie.
 5. Podczas układania bloczków należy zachować poziomy i piony. Elementy ogrodzenia modułowego muszą ściśle do siebie przylegać.
 6. Klejenie elementów konstrukcji odbywa się za pomocą kleju montażowego. Głównym celem tej czynności jest uszczelnienie wszystkich szczelin.
 7. Puste komory bloczków wypełnia się mieszanką betonową, którą należy przygotować w sposób zalecany przez producenta ogrodzenia.
 8. Montaż daszków z wykonanym kapinosem należy przeprowadzić za pomocą kleju mrozoodpornego lub zaprawy cementowej. Trzeba pamiętać o dokładnym uszczelnieniu połączeń między daszkami a bloczkami..
 9. Na koniec zabezpiecza się daszek ogrodzenia betonowego farbą do betonu. Ta czynność pomoże w uniknięciu porostów i ochroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Autor: JONIEC

Przeczytaj dodatkowo:
Wybór nowego systemu kominowego, czy naprawa...

Za ekonomiczne, energooszczędne i bezpieczne ogrzewanie twojego domu odpowiada duet - dobry kocioł i...

Ocieplenie domu celulozą. Jakie przynosi korzyści?

Celuloza, jako ocieplenie domu, sprawdziła się już w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich. Od lat...

Ocieplenie budynku. Jak przygotować stary dom?

W ręce wielu młodych inwestorów trafiają stare domy odziedziczone po dziadkach lub rodzicach. Często...

Nowoczesne okna dachowe. Jak urządzić komfortowe,...

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w...

Brama segmentowa PRIME nagrodzona Złotym Medalem...

Automatyczna brama segmentowa PRIME, najbardziej luksusowy model w ofercie firmy WIŚNIOWSKI, została...

Zastosowanie dużych okien balkonowych na poddaszu

Poznaj poddasze z nowoczesnymi oknami balkonowymi, które przybliżają świat zewnętrzny do Twojego domu....

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.