| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Kołek rozporowy do każdego podłoża? Dzięki koszulce SFX jest to możliwe

Kołek rozporowy do każdego podłoża? Dzięki koszulce SFX jest to możliwe

Jaki kołek rozporowy użyć do danego podłoża? To koniec dylematów związanych z wyborem. Prosty montaż, bezproblemowe wkręcanie i całkowite unieruchomienie w ścianie, a co najważniejsze: uniwersalność. Koszulka kołka SFX, której producentem jest Klimas Wkręt-met, nadaje się do wszystkich podłoży a jej mocowanie jest dziecinnie proste!

Z problemem doboru kołków do podłoża zetknął się niejeden majsterkowicz. Profesjonaliści podkreślają, że rodzaj materiału budowlanego dyktuje to, jaki rodzaj kołka wybrać. Zły wybór zawsze równa się z niską wytrzymałością mocowania, a podczas wszelkich prac budowlano-remontowych najważniejsze jest bezpieczeństwo i pewny, stabilny montaż produktów. Dlatego, aby zminimalizować wątpliwości kupujących, Klimas Wkręt-met wprowadził do swojej oferty produkt, dzięki któremu wszystko jest o wiele prostsze. Koszulka kołka o nazwie SFX sprawia, że materiał użytkowy przestaje mieć tak duże znaczenie: nowoczesna koszulka jest odpowiednia do wszystkich podłoży, bez względu na to, czy mamy do czynienia z podłożem pełnym, np. z betonem, z podłożem z pustkami, np. z pustakami ceramicznymi, czy z podłożem wykonanym z płyt kartonowo-gipsowych, OSB lub sklejki. SFX daje gwarancję wytrzymałości i stabilności zamocowania nawet w podłożu o grubości 10 mm, sprawiając, że remont jest łatwiejszy.

Cechy charakterystyczne SFX

Koszulka SFX posiada unikatowe cechy, dzięki którym jest ona rozwiązaniem innowacyjnym, oszczędzającym czas oraz niewymagającym dużych nakładów pracy. SFX jest wykonana z najwyższej jakości tworzywa, co zapewnia elastyczność i pełne dopasowanie do wywierconego otworu. Na powierzchni koszulki znajdują się wypusty stabilizujące – trwale utrzymujące produkt w podłożu. W górnej części koszulki – pod kołnierzem – zostały umieszczone również stabilizujące płetwy, które są elementami zapobiegającym obrotowi koszulki w otworze. Średnica samego kołnierza została powiększona, aby zapewniała pewne oparcie SFX o podłoże - dzięki temu koszulka nie osadza się zbyt głęboko. Natomiast średnica początkowa – w dolnej części produktu – została zmniejszona, co zdecydowanie ułatwia montaż w otworze.

Ale co sprawia, że koszulka może być używana także do podłoży z pustkami?

Odwiedź profil Klimas Wkręt-met na Facebooku >>

Koszulka zawiązująca się w supeł

Unikalny kształt koszulki SFX zapewnia jej prawidłowe mocowanie w podłożach różnego typu. W przypadku podłoża pełnego, np. betonu, powierzchnia docisku jest duża: wkręt wraz z koszulką zostaje stabilnie zamocowany. Natomiast w przypadku podłoży z pustkami, niezbędne jest zwiększenie powierzchni docisku – poprzez wypełnienie pustych przestrzeni. Koszulka SFX dzięki swojej budowie tworzy węzeł: charakterystyczne zwinięcie się koszulki możliwe jest dzięki elastycznemu materiałowi, z którego produkt jest wykonany. Tworzący się supeł powoduje stabilne zamocowanie kołka w otworze – koszulka zostaje pewnie umiejscowiona w podłożu.

Kołek uniwersalny

Innowacyjna koszulka SFX wraz wkrętem hartowanym z łbem stożkowym tworzy SFXP – uniwersalny kołek idealny do mocowania lekkich elementów instalacyjnych i dekoracji wnętrz we wszystkich podłożach. Przed wykonaniem montażu należy rozpoznać rodzaj podłoża, w którym łącznik będzie mocowany oraz dobrać odpowiednią długość łącznika (biorąc pod uwagę wkręt razem z koszulką) w zależności od grubości mocowanych elementów. Otwory wykonane w materiałach pełnych muszą być oczyszczone przed montażem koszulki. Następnie do otworu wprowadzana jest koszulka SFX, a wkręt jest wkręcany aż do momentu zagłębienia się w niej. Bezproblemowo i skutecznie!

Zalety SFX

Koszulka SFX oraz kołek SFXP dają szereg korzyści zarówno użytkownikom bezpośrednim – wykonawcom, fachowcom, jak i sprzedawcą czy właścicielom sklepów. Największą korzyścią jest niewątpliwie brak problemu przy podejmowaniu decyzji o zakupie: SFX/SFXP sprawdzają się w każdym podłożu. A więc odwieczny dylemat: jaki produkt wybrać? - odchodzi do przeszłości. Nie ma tu możliwości awarii związanych z użyciem nieprawidłowego kołka w stosunku do podłoża, co niesie ze sobą oszczędność czasu oraz kosztów. Niewątpliwą zaletą produktów jest także pewny montaż – już za pierwszym razem!

Sprzedawcy również zauważają zmianę na lepsze. Dzięki produktom marki Klimas Wkręt-met oszczędzana jest powierzchnia magazynowa: uniwersalność zastosowania kołka i koszulki eliminuje potrzebę doboru kołków do różnych podłoży. Nie trzeba też dopytywać klientów o rodzaj podłoża – SFX jest rozwiązaniem dedykowanym wszystkim materiałom!

Od teraz wybór produktu staje się oczywisty. Uniwersalność, komfort użycia i stabilne mocowanie: wyróżniające cechy koszulki SFX sprawiają, że zarówno profesjonalne remonty jak i amatorskie majsterkowanie stają się dziecinnie proste!

Dowiedz się więcej o koszulce kołka SFX >>

WARTO WIEDZIEĆ

Zakład produkcyjnyKlimas Wkręt-met to czołowy polski producent technik zamocowań. Firma powstała w 1990 roku. Doświadczenie i wiedza zdobywane na przestrzeni lat umożliwiały ciągły rozwój. Dzisiaj Klimas Wkręt-met to dwa oddziały produkcyjne o łącznej powierzchni 50 tysięcy m², nowoczesna narzędziownia z zaawansowanymi centrami obróbczymi oraz wyspecjalizowane laboratorium, które stanowi gwarancję najwyższej jakości produktów. Klimas Wkręt-met posiada aktualnie aż 17 Europejskich Aprobat Technicznych, a zamocowania budowlane tej polskiej marki obecne są na rynkach ponad 50 krajów świata! W czerwcu br. Klimas Wkręt-met piąty raz z rzędu otrzymał tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku w kategorii „zamocowania budowlane”.

Przeczytaj dodatkowo:
Ocieplenie domu celulozą. Jakie przynosi korzyści?

Celuloza, jako ocieplenie domu, sprawdziła się już w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich. Od lat...

Markizy do okien pionowych - skuteczna ochrona...

Gorące promienie słoneczne napływają przez okna i różnego rodzaju przeszklenia do wnętrz...

Wybierz okno do swojego domu: parametry okien, na...

Kupując okna należy pamiętać o rozważnym podejmowaniu decyzji. Najlepiej decydować się na okna...

Grafitowa izolacja fundamentów, cokołów i dachów...

Yetico wprowadziło na rynek nowe płyty styropianowe dedykowane izolacji termicznej fundamentów i...

Nowoczesne systemy balkonowe. Izolacja balkonu...

Nowoczesne systemy balkonowe to szybkie, proste i łatwe w realizacji rozwiązania o wieloletniej trwałości....

Ocieplenie budynku. Jak przygotować stary dom?

W ręce wielu młodych inwestorów trafiają stare domy odziedziczone po dziadkach lub rodzicach. Często...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.