| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Grafitowa izolacja fundamentów, cokołów i dachów płaskich

Grafitowa izolacja fundamentów, cokołów i dachów płaskich

Yetico wprowadziło na rynek nowe płyty styropianowe dedykowane izolacji termicznej fundamentów i cokołów, które znakomicie nadają się do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. W ofercie firmy znajduje się także kompleksowa izolacja dachów płaskich.

Nowość: grafitowa termoizolacja fundamentów

Znaczącym źródłem strat ciepła w budynku są fundamenty. Powinny być one suche i niezawilgocone, aby nie wyziębiały się strefy przyziemia domu. Źle ocieplony fundament może obniżyć izolacyjność cieplną całej ściany, a także wpływać na rozwój pleśni i grzybów, które mają właściwości kancerogenne i alergiczne. Nieprecyzyjnie wykonana termoizolacja lub dobór niewłaściwego materiału izolacyjnego może skutkować także czasochłonnymi i kosztownymi naprawami. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czym zaizolujemy fundament, bo na ewentualną zmianę może być za późno lub będzie ona zwyczajnie nieopłacalna.

Yetico wprowadziło na rynek płytę – AQUA PASSIVE. To produkt hybrydowy, łączący w sobie bardzo dobre parametry termoizolacyjne z obniżoną chłonnością wody oraz wytrzymałością mechaniczną.

AQUA PASSIVE powstała ze specjalistycznego hydrofobowego surowca z domieszką grafitu, który nadał jej znakomite parametry termoizolacyjne λ≤0,031 [W/(m*K)]. Bardzo niska lambda powoduje, że produkt ten doskonale nadaje się do budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Niska nasiąkliwość nie przekracza 2%. Uzyskanie tak dobrego wyniku możliwe było dzięki surowcowi oraz dzięki automatowej technologii wykonania produktu. Na zewnętrznej stronie płyty znajduje się sieć kanalików drenażowych, odprowadzających wodę, a same płyty wyposażone są we frezy. Element ten ułatwia pracę montażową i eliminuje mostki termiczne.

AQUA PASSIVE dostępna jest w dwóch typach, gdzie CS osiąga 80 [kPa] lub 100 [kPa]. Pierwsza z płyt znakomicie sprawdza się w miejscach o obciążeniach użytkowych do 2,4 t/m2 , druga zaś do 3,0 t/m2 .

Płytę, prócz fundamentów, można stosować w termoizolacji podłóg w pomieszczeniach wilgotnych (myjnie, chłodnie) czy izolacji dachów nieużytkowych i zielonych.

Autor: Yetico

Płyty AQUA PASSIVE charakteryzują się bardzo niską lambdą (λ≤0,031) i niską nasiąkliwością (WLT≤2).

Nowość: grafitowa termoizolacja cokołów

Drugą nowością w ofercie Yetico jest płyta COKÓŁ PASSIVE EPS-P 80  dedykowana termoizolacji ścian cokołowych. Płyta ta, podobnie jak AQUA PASSIVE, wykonana jest z hydrofobowego surowca z dodatkiem grafitu, a sama produkcja odbywa się metodą automatową, co skutkuje niską nasiąkliwością, nieprzekraczającą 2%. COKÓŁ PASSIVE EPS-P 80 posiada wytrzymałość na obciążenia mechaniczne (CS)10 na poziomie 80 [kPa]. Płyty te cechują się bardzo dobrą lambdą - 0,031 [W/(m*K)].

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Yetico

Yetico S.A jako jedyna firma z branży termoizolacyjnej wprowadziła płytę do ociepleń cokołów - COKÓŁ PASSIVE.

Dlaczego tak ważna jest termoizolacja cokołów? W strefie przyziemia budynku dochodzi do ucieczki ciepła nie tylko przez całą powierzchnię podłogi, ale i przez ściany zewnętrzne domu. Na największe straty ciepła narażona jest strefa przyziemia ścian zewnętrznych, ponieważ temperatura gruntu często spada tam znacznie poniżej 0°C. Niewłaściwy dobór styropianu do izolacji cokołu może doprowadzić do powstawania nieszczelności i zawilgocenia ścian pod wpływem erozji wody np. podczas zamarzania i rozmarzania.

Produkt ten, stosowany wraz z AQUA PASSIVE, może stanowić kompletny system ocieplenia miejsc szczególnie narażonych na działanie wody i wilgoci w naszym domu.

Autor: Yetico

Płyty COKÓŁ PASSIVE i AQUA PASSIVE mogą stanowić kompletny system termoizolacji miejsc narażonych na działanie wody i wilgoci, takich jak cokoły, fundamenty czy też dachy zielone. Bardzo niska lambda (λ≤0,031) powoduje, że oba produkty nadają się znakomicie do budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Skuteczna termoizolacja dachów płaskich

Większość ciepła z domu ucieka przez ściany zewnętrzne. Jednak źle wykonana termoizolacja dachu może spowodować, że kosztowna energia będzie przenikać także przez tę część budynku. Na szczególną uwagę zasługują dachy płaskie, gdzie nie tylko ważna jest termoizolacja, ale również właściwe wyprofilowanie połaci dachowej. Zbyt małe nachylenie może skutkować tym, że woda nie jest odprowadzana i tworzą się zastoiny wodne. Woda, szczególnie w zimie, może powodować podczas zamarzania i rozmrażania nieszczelności i uszkodzenia warstwy hydroizolacyjnej. Konsekwencje mogą być poważne: powstaną przecieki, mostki termiczne, a uciekające ciepło narazi nas na zwiększone wydatki na energię. Co więcej, możemy doprowadzić do zawilgocenia termoizolacji.

Aby uniknąć takich nieprzyjemności warto postawić na ocieplenie dachów płaskich na bazie produktów Yetico. Pierwszym elementem ocieplenia są płyty styropianowe, nazywane bazowymi, które spełniają rolę termoizolacyjną. W ofercie znajdują się produkty zarówno białe, standardowe (0,036-0,038 [W/(m*K)]), jak i grafitowe o zmniejszonej lambdzie (np. 0,030 [W/(m*K)]), które idealnie nadają się do domów pasywnych i energooszczędnych.

Drugim elementem ocieplenia są płyty spadkowe, które profilują dach tak, aby nachylenie odprowadzało z niego wodę. Elementy te mogą być wykonane z tych samych styropianów z jakich wykonuje się płyty bazowe.

Produkowane przez Yetico spadki dachowe doskonale nadają się do systemu odwadniania zewnętrznego, gdzie woda odprowadzana jest do rynien lub do systemu odwadniania wewnętrznego, w którym woda trafia do wpustów dachowych. Główną zaletą systemu ocieplenia dachu płaskiego na bazie styropianowych spadków dachowych jest mniejsze obciążenie dachu niż w przypadku betonowej lub stalowej konstrukcji. Łatwiejsza jest też praca montażowa, a rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze niż profilowane konstrukcje stalowe lub betonowe. Produkty Yetico z powodzeniem można stosować w budownictwie mieszkaniowym, ale także przemysłowym (hale, sklepy wielkopowierzchniowe, magazyny).

Autor: Yetico

Przykład ocieplenia dachu płaskiego i jego wyprofilowania na bazie skosów dachowych oferowanych przez Yetico.

Przeczytaj dodatkowo:
Zastosowanie dużych okien balkonowych na poddaszu

Poznaj poddasze z nowoczesnymi oknami balkonowymi, które przybliżają świat zewnętrzny do Twojego domu....

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – automatyczny zamek,...

Odpowiednio wyposażone drzwi zewnętrzne skutecznie zabezpieczą dom przed włamaniem. Poznaj sposób...

Okna drewniano-aluminiowe – luksus,...

Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna doskonałe. Wyróżnia je ekskluzywny wygląd,...

Płytki kamieniopodobne na elewację i do wnętrz

Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał wykończeniowy. Płytki kamieniopodobne można stosować niemal wszędzie...

Okna pionowe INNOVIEW – nowe spojrzenie na domową...

Okna pionowe INNOVIEW to połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii. Każdy element - zarówno...

sponsor artykułu