| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Elektronarzędzia przydatne w czasie remontu domu i prac w ogrodzie. Wysoka efektywność, bezawaryjna praca
Elektronarzędzia bezszczotkowe

Elektronarzędzia przydatne w czasie remontu domu i prac w ogrodzie. Wysoka efektywność, bezawaryjna praca

Planujesz remont domu? Przed Tobą porządki w ogrodzie? Skompletuj odpowiednie elektronarzędzia, które ułatwią i przyśpieszą prace remontowo-porządkowe w domu i ogrodzie. Dowiedz się, jak działają elektronarzędzia z napędem bezszczotkowym, które są wydajne i gwarantują bezawaryjną pracę.

Zastępowanie klasycznych silników komutatorowych bezszczotkowymi to jedna z głównych tendencji w rozwoju technologicznym elektronarzędzi. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego systemu napędowego – silnika BL Motor – elektronarzędzia Makita wyróżnia wysoce efektywna i bezawaryjna praca.elektronarzędzia bezszczotkowe

Bezszczotkowe napędy Makity, w odróżnieniu od klasycznych silników prądu stałego, nie mają w swojej budowie szczotek ani prętów komutatora, czyli najszybciej zużywających się i najbardziej awaryjnych części. Eliminacja tych elementów była możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu elektronicznego w postaci chipa, a także konstrukcji, w której uzwojony jest stojan, natomiast pole magnetyczne wirnika wytwarzają umieszczone na nim magnesy. Rozwiązania te niwelują znacznie zawodność urządzeń, ograniczając tym samym czas spędzany na serwisowaniu usterek.

Zalety elektronarzędzi z silnikiem bezszczotkowym

Ważnym atutem napędów bezszczotkowych jest bardzo wydajna produkcja energii. Brak strat wywołanych na skutek tarcia szczotek wpływa na obniżone natężenie prądu, co z kolei zapewnia redukcję ciepła wytwarzanego na obudowie urządzeń. Jest to istotne szczególnie w przypadku zastosowań wymagających długotrwałej, ciągłej pracy. Niższa temperatura eliminuje ryzyko przegrzania, a to znacząco wpływa także na dłuższą żywotność silnika.

Efektywna produkcja energii skutkuje również wydłużeniem czasu pracy na jednym, w pełni naładowanym akumulatorze – może on pracować do 1,4 raza dłużej niż przy tradycyjnych komutatorowych silnikach prądu stałego.

Najmocniejszym punktem silników bezszczotkowych jest wspomniany wcześniej chip, który pozwala na precyzyjną kontrolę prędkości obrotowej, niezależnie od momentu obrotowego silnika. Nie bez znaczenia są również gabaryty elektronarzędzi z napędem bezszczotkowym – urządzenia te są mniejsze oraz zdecydowanie lżejsze od modeli z silnikami komutatorowymi.

Autor: Makita

Bezszczotkowe wkrętarki i wiertarkowkrętarki  z udarem lub bez udaru

Makita wprowadziła systemy bezszczotkowe w wielu swoich elektronarzędziach. Najliczniejszą grupę stanowią wkrętarki oraz wiertarkowkrętarki z udarem lub bez udaru. Klasyczne modele to wiertarkowkrętarka DDF459 oraz wiertarkowkrętarka udarowa DHP459, które mają dwubiegowe przekładnie wykonane z metalu. Włączniki spustowe umożliwiają płynną regulację pracy narzędzia. Urządzenia zasilają litowo-jonowe akumulatory o napięciu 18 V i pojemności od 1,3 do 4,0 Ah i 5,0 Ah.

Proponowane przez Makitę wkrętarki udarowe o napędzie bezszczotkowym to modele BTD136, BTD137, DTD129, a także BTD133 i DTD147, które znajdują zastosowanie głównie przy wykonywaniu śrubowych połączeń twardych. Pracę w miękkich materiałach, takich jak drewno, (np. więźby dachowe) gwarantuje możliwość zastosowania udaru.

Bogate wyposażenie wyróżnia produkty BTD136 oraz DTD147. Poza trzybiegową przekładnią urządzenia mają dodatkowo możliwość pracy w specjalnym trybie T, który pozwala na bezproblemowe i szybkie wkręcanie śrub samowiercących. Zastosowana technologia XPT sprawia, że wspomniane wersje stają się bardziej odporne na wilgoć i pył.

Autor: Makita

Wkrętarki udarowe o napędzie bezszczotkowym model DTD129

Akumulatorowa młotowiertarka i wyrzynarka bez szczotek

Do elektronarzędzi Makity, wyposażonych w silniki bezszczotkowe, należy także akumulatorowa młotowiertarka z opcją podkuwania DHR243. Dzięki trzem trybom pracy urządzenie może, w zależności od potrzeb, płynnie przechodzić między funkcjami wiercenia, wiercenia z udarem oraz podkuwania.

Kompaktowa budowa i właściwe wyważenie gwarantują kontrolę oraz możliwość manewrowania sprzętem podczas pracy, a dodatkowo mamy możliwość obrotu uchwytu wiertaskiego/głowicy z zainstalowanym przecinakiem w 40 dostępnych pozycjach.

Firma Makita postanowiła również usprawnić pracę wyrzynarką, wyposażając modele DJV142, DJV181 i DJV182 właśnie w napędy bezszczotkowe. Dzięki temu urządzenie zyskuje na wydajności, ma mniejsze gabaryty, a jego akumulator może pracować dłużej.

Płynne przechodzenie z cięcia drewna, do cięcia stali czy aluminium ułatwia natomiast beznarzędziowy system wymiany brzeszczotu. Możliwość manewru zapewnia użytkownikom płyta podstawy z odlewanego pod ciśnieniem aluminium, która odchyla się w obie strony o 45°.

Autor: Makita

Wyrzynarka model DJV142

Zastosowanie w elektronarzędziach przydatnych do pracy w ogrodzie - kosiarkach i podkaszarkach

Zastąpienie klasycznych silników prądu stałego systemami bezszczotkowymi znalazło również zastosowanie w elektronarzędziach przydatnych w ogrodzie: kosiarkach i podkaszarkach.

Modele DUR142 i DUR182 to bardzo dobrze wyważone podkaszarki, które zapewniają wysoki komfort pracy. Zastosowany w nich wygodny uchwyt oraz umieszczony na nim wyłącznik spustowy to dodatkowe udogodnienie dla użytkowników. Urządzenia wyposażone są ponadto w kontrolkę wskazującą poziom naładowania akumulatora oraz, na wypadek przeciążenia, lampkę ostrzegawczą.

Dostarczane w komplecie z akumulatorem i ładowarką kosy BBC231 i BC231, poza oczywistymi atutami przypisywanymi urządzeniom bezszczotkowym, mają uniwersalne osłony, zarówno ostrza metalowego, jak i żyłkowej głowicy tnącej.

Komfort pracy poprawia ergonomiczny uchwyt oraz poduszka opierająca się na talii.

Autor: Makita

Akumulatorowa podkaszarka DUR142U

Przeczytaj dodatkowo:
Nowatorskie okucia okienne zapewniające...

Stała wymiana powietrza, łatwość obsługi, energooszczędność, odporność na włamania, ochrona przed hałasem,...

Ocieplenie domu od zewnątrz. Mocowanie izolacji...

Ocieplenie domu pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania. Izolacja wymusza niejako...

Energooszczędność w pakiecie. Uniwersalny...

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny...

Wzmacnianie gruntu pod inwestycją? Sprawdź, jak...

Często okazuje się jednak, że odpowiednia lokalizacja obiektu kryje w sobie potrzebę wzmacniania gruntu....

Zastosowanie dużych okien balkonowych na poddaszu

Poznaj poddasze z nowoczesnymi oknami balkonowymi, które przybliżają świat zewnętrzny do Twojego domu....

Płytki kamieniopodobne na elewację i do wnętrz

Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał wykończeniowy. Płytki kamieniopodobne można stosować niemal wszędzie...

sponsor artykułu