| muratordom.pl » Gorący temat » Nowości - warto zobaczyć » Energooszczędne okna dachowe i akcesoria

Energooszczędne okna dachowe i akcesoria

Firma Fakro z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska naturalnego wprowadziła do sprzedaży specjalne energooszczędne produkty.

Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo

To produkt skonstruowany z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań budownictwa pasywnego. W nowej konstrukcji trzykomorowy pasywny pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej poszerzonej ramie skrzydła oraz wyposażony w pięć uszczelek, co minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność. Współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,58 W/(m2.K).

Kołnierz uszczelniający z dodatkową izolacją EHV-AT Thermo

Jest przeznaczony do montażu okna FTT U8 Thermo i oferowany razem z nim w komplecie. Umożliwia docieplenie okna dachowego powyżej drewnianej konstrukcji dachu.

Pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK

Służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Materiał izolacyjny stanowi łatwa w formowaniu, specjalnie zaimpregnowana naturalna wełna owcza. Jej zastosowanie pozwala na szczelne wypełnienie przestrzeni między oknem a innymi elementami więźby dachowej.

Markiza do okien dachowych AMZ Solar

To innowacyjny produkt wyposażony w inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Latem przy dużej ilości promieni słonecznych markiza samoczynnie się rozsuwa i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markiza automatycznie się zwija, zwiększając napływ naturalnego światła. Zapewnia skuteczną ochronę poddasza przed nagrzewaniem.

Markiza jest montowana na zewnątrz, więc absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, nie dopuszczając do nagrzania wnętrza. Chroni pomieszczenie do ośmiu razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. Nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, ponieważ jest zasilana energią słoneczną.

Okna do dachów płaskich typu F i typu C

Łączą w sobie wysoką funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom profili skrzydeł i ościeżnic charakteryzują się do 16% większą powierzchnią przeszklenia w porównaniu do podobnych rozwiązań.

Okno typu F

Ma czteroszybowy pasywny pakiet DU8 i charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 0,76 W/(m2.K) (według normy EN 12567-2), dlatego może być stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Może być wykonane w dowolnym wymiarze w zakresie od 60 x 60 do 120 x 220 cm. Pozwala to na wymianę istniejących naświetli, często o niestandardowych wielkościach, które nie spełniają obecnych wymagań termoizolacyjnych.

Okna typu C

Są wyposażone w bezpieczny lub pasywny pakiet szybowy oraz kopułę z poliwęglanu. Okno z pasywnym pakietem trzyszybowym U8 osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,72 W/(m2.K) (według normy EN 12567-2); Uw = 0,55 W/(m2.K) (według normy EN 1873), wymiar okna 120 x 120 cm. Umożliwia to stosowanie tych okien w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Nowa kolekcja podłóg Barlinka ma niezwykle soczyste kolory

Kolekcja podłóg nazywa się Smaki Życia. To pełne soczystych barw podłogi drewniane,...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ekologia w domu wszystkim się opłaca

Podwyżki cen prądu, gazu czy wody coraz częściej skłaniają Polaków do większego oszczędzania. Z...

Nowość – Tramo 300 - diody LED na taśmie

We współczesnych wnętrzach kluczową rolę aranżacyjną odgrywa światło. W dziedzinie coraz...

Modna łazienka za… grosze. CIEKAWE POMYSŁY

Z designem wnętrz eksperymentujemy od zawsze. Staramy się przełamywać trendy w wystroju salonu, jadalni,...

Efektywne źródła ciepła

Nowe rozwiązania firmy Viessmann pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystać energię ze źródeł...

Innowacyjny system ściany o parametrach na medal

System ściany TERMOton DIAMENT staje się rynkowym wyznacznikiem wyśrubowanych parametrów...