| muratordom.pl » Gorący temat » Nowości - warto zobaczyć » Deque - nowa forma strumienia wody od Dornbracht

Deque - nowa forma strumienia wody od Dornbracht

Na targach ISH we Frankfurcie (15–19.03.2011) firma Dornbracht zaprezentowała nową armaturę łazienkową – Deque. Armatura serii Deque wyróżnia się surową, zredukowaną do płaskiej, szerokiej wylewki formą. Niska, znajdująca się tuż nad umywalką czy wanną armatura kieruje wzrok na to, co istotne: formę strumienia wody.

Deque reprezentuje kontynuację kanonu form marki Dornbracht z awangardowym wzornictwem – stwierdza dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. - Cechą szczególną tej baterii jest to, że pracujemy tu z pojedynczymi strumieniami, które zapewniają wyjątkowo przyjemne, miłe dla dłoni wrażenia podczas mycia rąk.

W przypadku serii Deque w oczy rzuca się kontrast: z jednej strony pomiędzy delikatnym strumieniem wody a surową formą armatury, z drugiej strony pomiędzy bliską płaszczyzny wylewką a cylindrycznymi elementami obsługowymi – formalny rozłam, który bardzo dobrze widoczny jest w przypadku baterii jednouchwytowych.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Naturalny strumień wody przypominający potok stanowi świadomy kontrast do formalnej surowości i perfekcyjności armatury – podsumowuje Michael Sieger.

Poprzez bliską płaszczyzny formę seria Deque prowokuje perspektywę patrzenia z góry na armaturę i wypływającą wodę – perspektywę, która budzi skojarzenia z architekturą krajobrazu włoskiego architekta Carlosa Scarpa (1906-1978). Te skojarzenia wraz z dwoma różnymi rodzajami strumieni – strumieniem przypominającym potok oraz delikatnymi pojedynczymi strumieniami – stanowią punkt wyjścia do przestrzennej inscenizacji serii Deque.

Architektura łączy wysoką precyzję oraz surową geometrię armatury z cytatami z architektury krajobrazu. Wynikiem tego jest rzeźba z armaturą stanowiącą źródło formujące wodę oraz architektura jako forma strukturyzacji wody – wyjaśnia Mike Meiré, odpowiedzialny za architekturę rzeźby Deque.

Podążając za naturalnym strumieniem wody przepływającym przez tę rzeźbę, rozpoczyna się podróż przez różnorakie wersje serii. Precyzyjne, geometryczne formy podkreślają monolityczny krajobraz z chromu i matowej czerni. Począwszy od umywalki przez wannę, prysznic, na elemencie krajobrazu skończywszy, różne źródła wody zasilają strumień wody, który architektonicznie łączy ze sobą wszystkie formy dostarczania wody. Nie architektura łączy ze sobą różne punkty wodne lecz sama woda jest spajającym elementem architektury.

Obok rzeźby Deque zaprojektowano cztery indywidualne wersje Deque. Stanowią one każdorazowo połączenie dysz oraz elementu krajobrazu. Wersje te różnią się między sobą rozmiarem, charakteryzują się jednakże jednolitym architektonicznym rysem i językiem użytych materiałów.

Deque będzie dostępna w wersji chromowanej oraz matowej czarnej od września 2011 r. Autorem wzornictwa jest Singer Design, autorem architektury łazienki Deque jest Mike Meiré.

Izolacja kauczukowa kanałów wentylacyjnych - Armaflex AC

Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych znajdujących się w budynku z pozoru nie wydaje...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ekologia w domu wszystkim się opłaca

Podwyżki cen prądu, gazu czy wody coraz częściej skłaniają Polaków do większego oszczędzania. Z...

Domowe SPA, czyli przestrzeń, styl i luksus w...

Gdy przed nami pół roku do wakacji, dni wciąż są krótkie, a w pracy czeka nawał obowiązków, poszukujemy...

Efektywne źródła ciepła

Nowe rozwiązania firmy Viessmann pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystać energię ze źródeł...

Innowacyjny system ściany o parametrach na medal

System ściany TERMOton DIAMENT staje się rynkowym wyznacznikiem wyśrubowanych parametrów...

Nowa kolekcja podłóg Barlinka ma niezwykle...

Kolekcja podłóg nazywa się Smaki Życia. To pełne soczystych barw podłogi drewniane, stworzone do...