| muratordom.pl » Gorący temat » Nowości - warto zobaczyć » Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Bank Ochrony Środowiska proponuje rozwiązanie w ramach Odnawialnych Źródeł Energii – nowy program BOŚ EKOsystem. Program ma przynieść realne oszczędności, ale także pomóc w kupnie nowego domu. Na czym polega nowy pomysł BOŚ i jak z niego skorzystać?

Bank Ochrony Środowiska postanowił nie czekać na wejście w życie ustawy o OZE i stworzył program, który pozwoli ci na realne oszczędności, mające za razem przełożyć się na większą zdolność kredytową. Program wykorzystuje najnowsze technologie w dziedzinie ekologii, dzięki którym możliwe będzie znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania domów.

Z czego składa się nowy program BOŚ EKOsystem?

Stworzony przez BOŚ system łączy w sobie dobór odpowiednich instalacji ekologicznych, ich montaż, późniejszy serwis i finansowanie. Klient musi tylko podjąć decyzje o kupnie systemu, którego sercem jest hybrydowy system grzewczy. System ten składa się z niewielkiego modułu kotłowego instalowanego w domu lub garażu, paneli słonecznych oraz pompy ciepła. Ważnym elementem systemu jest także mikroelektrownia słoneczna. Są to ogniwa fotowoltaiczne montowane na zewnątrz.

Instalacja i używanie zaproponowanego przez BOŚ EKOsystemu ma pozwolić na duże obniżenie kosztów ogrzewania – ogrzewaniem domu zajmuje się pompa ciepła, a energie potrzebną do jej działania zapewniają ogniwa fotowoltaiczne. Dodatkowo panele słoneczne zaspokajają potrzeby energii używanej do ogrzania wody.

Większe oszczędności – większa zdolność kredytowa

Oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie mają bezpośredni wpływ na zdolność kredytową – minimalny dochód rodziny ubiegającej się o kredyt na dom, może być nawet kilkaset złotych niższy.

To nie jedyny plus wynikający z kupna tego systemy. Dzięki eko rozwiązaniom zwiększa się komfort życia, bezpieczeństwo, nie jesteśmy uzależnieni od zmieniających się cen energii. Poza samym systemem klienci otrzymają również ubezpieczenie domu i zainstalowanych urządzeń.

Przeczytaj dodatkowo:
Nowa kolekcja podłóg Barlinka ma niezwykle...

Kolekcja podłóg nazywa się Smaki Życia. To pełne soczystych barw podłogi drewniane, stworzone do...

Innowacyjny system ściany o parametrach na medal

System ściany TERMOton DIAMENT staje się rynkowym wyznacznikiem wyśrubowanych parametrów...

Modna łazienka za… grosze. CIEKAWE POMYSŁY

Z designem wnętrz eksperymentujemy od zawsze. Staramy się przełamywać trendy w wystroju salonu, jadalni,...

Energooszczędne okna dachowe i akcesoria

Firma Fakro z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska...

Wybór kabiny prysznicowej. Na co zwrócić uwagę...

Aby kabina prysznicowa spełniała nasze oczekiwania, musimy przed jej zakupem odpowiedzieć sobie na kilka...