| muratordom.pl » Gorący temat » Nowości - warto zobaczyć » Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Bank Ochrony Środowiska proponuje rozwiązanie w ramach Odnawialnych Źródeł Energii – nowy program BOŚ EKOsystem. Program ma przynieść realne oszczędności, ale także pomóc w kupnie nowego domu. Na czym polega nowy pomysł BOŚ i jak z niego skorzystać?

Bank Ochrony Środowiska postanowił nie czekać na wejście w życie ustawy o OZE i stworzył program, który pozwoli ci na realne oszczędności, mające za razem przełożyć się na większą zdolność kredytową. Program wykorzystuje najnowsze technologie w dziedzinie ekologii, dzięki którym możliwe będzie znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania domów.

Z czego składa się nowy program BOŚ EKOsystem?

Stworzony przez BOŚ system łączy w sobie dobór odpowiednich instalacji ekologicznych, ich montaż, późniejszy serwis i finansowanie. Klient musi tylko podjąć decyzje o kupnie systemu, którego sercem jest hybrydowy system grzewczy. System ten składa się z niewielkiego modułu kotłowego instalowanego w domu lub garażu, paneli słonecznych oraz pompy ciepła. Ważnym elementem systemu jest także mikroelektrownia słoneczna. Są to ogniwa fotowoltaiczne montowane na zewnątrz.

Instalacja i używanie zaproponowanego przez BOŚ EKOsystemu ma pozwolić na duże obniżenie kosztów ogrzewania – ogrzewaniem domu zajmuje się pompa ciepła, a energie potrzebną do jej działania zapewniają ogniwa fotowoltaiczne. Dodatkowo panele słoneczne zaspokajają potrzeby energii używanej do ogrzania wody.

Większe oszczędności – większa zdolność kredytowa

Oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie mają bezpośredni wpływ na zdolność kredytową – minimalny dochód rodziny ubiegającej się o kredyt na dom, może być nawet kilkaset złotych niższy.

To nie jedyny plus wynikający z kupna tego systemy. Dzięki eko rozwiązaniom zwiększa się komfort życia, bezpieczeństwo, nie jesteśmy uzależnieni od zmieniających się cen energii. Poza samym systemem klienci otrzymają również ubezpieczenie domu i zainstalowanych urządzeń.

Przeczytaj dodatkowo:
Wybór kabiny prysznicowej. Na co zwrócić uwagę...

Aby kabina prysznicowa spełniała nasze oczekiwania, musimy przed jej zakupem odpowiedzieć sobie na kilka...

Innowacyjny system ściany o parametrach na medal

System ściany TERMOton DIAMENT staje się rynkowym wyznacznikiem wyśrubowanych parametrów...

Woda z kranu, ze studni oligoceńskiej, a może z...

Woda pitna w wielu miastach jest zdatna do picia bez gotowania. Miejskie przedsiębiorstwa wodociągów i...

Izolacja kauczukowa kanałów wentylacyjnych -...

Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych znajdujących się w budynku z pozoru nie wydaje się...

Efektywne źródła ciepła

Nowe rozwiązania firmy Viessmann pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystać energię ze źródeł...

Ekologia w domu wszystkim się opłaca

Podwyżki cen prądu, gazu czy wody coraz częściej skłaniają Polaków do większego oszczędzania. Z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.