| muratordom.pl » Gorący temat » Nowości - warto zobaczyć » Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Czy inwestowanie w Odnawialne Źródła Energii opłaca się? Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu i zwiększyć swoją zdolność kredytową

Bank Ochrony Środowiska proponuje rozwiązanie w ramach Odnawialnych Źródeł Energii – nowy program BOŚ EKOsystem. Program ma przynieść realne oszczędności, ale także pomóc w kupnie nowego domu. Na czym polega nowy pomysł BOŚ i jak z niego skorzystać?

Bank Ochrony Środowiska postanowił nie czekać na wejście w życie ustawy o OZE i stworzył program, który pozwoli ci na realne oszczędności, mające za razem przełożyć się na większą zdolność kredytową. Program wykorzystuje najnowsze technologie w dziedzinie ekologii, dzięki którym możliwe będzie znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania domów.

Z czego składa się nowy program BOŚ EKOsystem?

Stworzony przez BOŚ system łączy w sobie dobór odpowiednich instalacji ekologicznych, ich montaż, późniejszy serwis i finansowanie. Klient musi tylko podjąć decyzje o kupnie systemu, którego sercem jest hybrydowy system grzewczy. System ten składa się z niewielkiego modułu kotłowego instalowanego w domu lub garażu, paneli słonecznych oraz pompy ciepła. Ważnym elementem systemu jest także mikroelektrownia słoneczna. Są to ogniwa fotowoltaiczne montowane na zewnątrz.

Instalacja i używanie zaproponowanego przez BOŚ EKOsystemu ma pozwolić na duże obniżenie kosztów ogrzewania – ogrzewaniem domu zajmuje się pompa ciepła, a energie potrzebną do jej działania zapewniają ogniwa fotowoltaiczne. Dodatkowo panele słoneczne zaspokajają potrzeby energii używanej do ogrzania wody.

Większe oszczędności – większa zdolność kredytowa

Oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie mają bezpośredni wpływ na zdolność kredytową – minimalny dochód rodziny ubiegającej się o kredyt na dom, może być nawet kilkaset złotych niższy.

To nie jedyny plus wynikający z kupna tego systemy. Dzięki eko rozwiązaniom zwiększa się komfort życia, bezpieczeństwo, nie jesteśmy uzależnieni od zmieniających się cen energii. Poza samym systemem klienci otrzymają również ubezpieczenie domu i zainstalowanych urządzeń.

Przeczytaj dodatkowo:
Energooszczędne okna dachowe i akcesoria

Firma Fakro z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska...

Deque - nowa forma strumienia wody od Dornbracht

Na targach ISH we Frankfurcie (15–19.03.2011) firma Dornbracht zaprezentowała nową armaturę łazienkową...

Woda z kranu, ze studni oligoceńskiej, a może z...

Woda pitna w wielu miastach jest zdatna do picia bez gotowania. Miejskie przedsiębiorstwa wodociągów i...

Profile REHAU nagrodzone – Budowlana Marka Roku...

Forma REHAU została nagrodzona wyróżnieniem Budowlanej Marki Roku 2014.

Nowa kolekcja podłóg Barlinka ma niezwykle...

Kolekcja podłóg nazywa się Smaki Życia. To pełne soczystych barw podłogi drewniane, stworzone do...

Nowość – Tramo 300 - diody LED na taśmie

We współczesnych wnętrzach kluczową rolę aranżacyjną odgrywa światło. W dziedzinie coraz...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.