| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Targi Mieszkań i Domów - kolejna edycja targów mieszkaniowych we Wrocławiu

Targi Mieszkań i Domów - kolejna edycja targów mieszkaniowych we Wrocławiu

W dniach 1-2 marca we Wrocławiu odbędzie się 13. edycja Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl. Podczas targów będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami lokalnych deweloperów. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ wielu wystawców przygotowało atrakcyjne promocje, aktualne tylko podczas targowego weekendu.

Korzystne zmiany na rynku mieszkaniowym

Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany – ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów „Mieszkanie dla Młodych”. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem.

Dobry czas na zakup mieszkania

- Powodów, aby kupić mieszkanie na wiosennych targach we Wrocławiu jest kilka. Po pierwsze, można zaciągnąć kredyt hipoteczny na wyjątkowo korzystnych warunkach. Ta sytuacja nie utrzyma się jednak długo – według analityków stopy procentowe zaczną rosnąć już tej jesieni. Po drugie, kupno pierwszego mieszkania jest teraz łatwiejsze z rządowym programem dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki temu programowi można dostać pieniądze na wkład własny do kredytu, wymagany przez przepisy tzw. nowej rekomendacji S. I po trzecie – wystawcy przygotowali wiele atrakcyjnych ofert i promocji, obowiązujących tylko podczas imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów. 

Targi mieszkaniowe we Wrocławiu - dlaczego warto tu być

W czasie targów będzie można zapoznać się z ofertą największych dolnośląskich deweloperów - stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym Archicom, Atal, Dom Development, LC Corp, Lokum Deweloper, Rafin, Triada Dom, Vantage i wielu innych. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie ma również domy jednorodzinne i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.

W imprezie udział weźmie blisko 120 wystawców, spośród których wielu przygotowało unikalne oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. BNM Development, Dach Bud, Mota-Engil Real Estate, Prodim, Suprahouse, TEMAR Deweloper, Wrobud i wiele innych.

Możliwe będą również zakupy na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Krzesaj Nieruchomości, Metrohouse.

Porady dotyczące kredytów hipotecznych

Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Bank Pekao S.A., Expander, Open Finance i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Dostępne będzie także stoisko eurobanku, który będzie oferował specjalny kredyt targowy "Niski Procent na targach". Unikalną możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego z zerową prowizją będą mieli tylko odwiedzający Targi Mieszkań i Domów.

Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych – w tym zasad uczestnictwa w rządowym programie dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych” - pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.

Prezenty dla zwiedzających

Na stoisku firmy Home Profit będzie można odebrać jedną z 500 specjalnych, darmowych kart rabatowych, dających stałe zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent w ponad 700 sklepach z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz w całej Polsce. Karta Home Profit daje nieograniczone możliwości oszczędzania, ponieważ jest ważna bezterminowo, a lista miejsc w których można otrzymać rabat nigdy nie jest zamknięta. Program rozwija się cały czas, a wraz z nim rośnie zasięg i ilość punktów partnerskich.

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają bezpłatny „Album Targowy – Wrocław i okolice, wiosna 2014". Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym nowe reguły dotyczące zaciągania kredytów hipotecznych po wprowadzeniu w życie przepisów tzw. rekomendacji S III.

Atrakcje dla najmłodszych

Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z Fabryką Pomysłów i Zabawy przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej. Partnerem Targów jest firma Lokum Deweloper.

Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Targi Mieszkań i Domów
1-2 marca 2014 r.
Hala Stulecia ul. Wystawowa 1, Wrocław
sobota i niedziela godz. 10.00-17.00

Więcej informacji na: www.targi.nowyadres.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej Polsce. Wziąć...

Targi Twój Dom, Twój Ogród 2016

W dniach 9-10 kwietnia 2016 roku odbędą sie targi Twój Dom, Twój Ogród. Zapraszamy do...

Mieszkanie – Osiedle – Miasto. Zespoły...

Konferencja na temat planowania przestrzeni miejskich oraz wpisywania osiedli mieszkaniowych w istniejącą...

Stegu patronem strategicznym wyprawy na...

Firma Stegu europejski lider produkcji kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego została sponsorem tytularnym...

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w...

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT