| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Targi mieszkaniowe w Warszawie – ponad 200 deweloperów i spółdzielni, ponad 10 tys. mieszkań

Targi mieszkaniowe w Warszawie – ponad 200 deweloperów i spółdzielni, ponad 10 tys. mieszkań

3 i 4 marca na warszawskim Torwarze odbędą się 36. Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Ponad 200 deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych zaoferuje na Targach ponad 10 000 mieszkań. Premiery i promocje zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach.

Dużo promocyjnych ofert

Ponad 200 deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych zaoferuje na Targach z górą 10 000 mieszkań we wszystkich dzielnicach i na przedmieściach stolicy, oddanych do użytkowania zarówno w 2011 roku, jak i w tych lokalizacjach, w których budowa rozpoczyna się w I kwartale tego roku.

W nowych projektach dominują mieszkania małe, na które jest największe zapotrzebowanie: dwupokojowe do 40 m kw. i trzypokojowe do 55 m kw., a deweloperzy, którym zależy na szybszej sprzedaży lokali są bardziej elastyczni niż dotychczas, ostro konkurują między sobą, bowiem mieszkań na rynku jest więcej niż chętnych na nie. Wszyscy wystawcy targów deklarują chęć negocjacji i legitymują się specjalnymi, targowymi programami rabatowymi.

Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym - wejście w życie rekomendacji S oraz zbliżające się (od 29 kwietnia) obowiązywanie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego - oznacza dla zainteresowanych zakupem mieszkania wzrost możliwości wyboru najlepiej dopasowanej do własnych potrzeb oferty. Dla deweloperów zaś walkę o każdego klienta bardzo korzystną ceną, a nie jak dotąd sprzętem AGD, wycieczką czy wykończeniem lokalu.

Obniżek cen można spodziewać się zwłaszcza w inwestycjach nowo rozpoczynanych. Zaś przedstawiciele banków i pośredników kredytowych kuszą 0% prowizją dla kredytu mieszkaniowego zaciąganego w złotych, szerokim zakresem kredytowania, długim okresem spłaty oraz krótkim czasem podjęcia decyzji kredytowej. Ponadto na zainteresowanych czeka ponad 35 niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych i w Centrum Bezpłatnych Porad, służących pomocą zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum.

Publiczna debata, wykłady i warsztaty

W trakcie wykładów i warsztatów nie zabraknie również dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa odnoszącej się m.in.: umów deweloperskich w świetle ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, Ksiąg Wieczystych (pojęcie, ustrój Ksiąg Wieczystych i ich rola w obrocie prawnym, domniemania związane z wpisem, postępowanie wieczystoksięgowe) czy wyboru i kompetencji zarządu we wspólnocie mieszkaniowej, omówione zostanie także bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rachunek powierniczy.

Do publicznej debaty na targach pod hasłem „Czy dom pod miastem cenowo wciąż jest alternatywą dla mieszkania w mieście, czy może na odwrót - wiele rodzin, które kilka, kilkanaście lat temu wyniosło się z miasta, teraz myśli o powrocie. Co skłania je do takiej decyzji? Czy ta tendencja się utrzyma?” zapraszają Marek Wielgo, dziennikarz Gazety Wyborczej i jego goście: Katarzyna Kuniewicz, Katarzyna Siwek, Łukasz Madej, Dariusz Mitrowski

Szczegółowy program wykładów i prelekcji: www.targimieszkaniowe.pl

Bezpłatne porady

W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl na potrzebujących porady czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżurować będzie także - specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. Ponadto można będzie na miejscu uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora. Szczególnie polecamy stoisko poradnicze Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, w którym można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w aktualnej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach

Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami – wieloletni patron i partner merytoryczny Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - organizuje równolegle z Targami Mieszkaniowymi Murator EXPO Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach. W ramach Festiwalu odbędą się warsztaty, szkolenia, konferencje i seminaria dla pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomościami, rzeczoznawców, deweloperów, przedstawicieli branży ubezpieczeniowej, instytucji państwowych i dziennikarzy.

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

3 i 4 marca (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00

TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Zbuduj z nami świat bez wandalizmów! Zapraszamy...

Fundacja Świat Bez Wandalizmów zaprasza podczas Nocy Muzeów do wzięcia udziału w akcji "Razem z...

Kursy dla architektów i architektów wnętrz....

Zapisz się na zajęcia z praktycznego projektowania wnętrz dla profesjonalistów. Podczas...

Targi Nieruchomościowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE -...

Interesuje cię kupno mieszkania lub domu? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje Ci inspiracji i...

Koniec z nieuczciwymi producentami. Nowelizacja...

Zgodnie z nowelizacją ustawy o wyrobach budowlanych, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) musi...

Konkurs Życie w architekturze. Startuje...

W ramach konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbędzie się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski, w...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT