| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

21 i 22 kwietnia, w sobotę i niedzielę. ZAPRASZAMY!

37. edycja największych na Mazowszu Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to prawdziwy festiwal: mieszkań nowych i małych oraz korzystnych kredytów hipotecznych, a także ostatnich mieszkań w programie „Rodzina na swoim”. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych i banków. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum. Targom towarzyszą liczne branżowe wydarzenia: „prześwietlona” zostanie w publicznej debacie przez prawników, deweloperów i ekspertów rynku nieruchomości ustawa deweloperska, wchodząca w życie z końcem kwietnia. Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami równolegle z targami organizuje panel dyskusyjny, z udziałem całego środowiska i mediów, dotyczący zapowiadanej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Deweloperzy i spółdzielnie, poza mieszkaniami z oferty 2011, przedstawią do sprzedaży ponad 2 tys. mieszkań oddanych do użytkowania w styczniu i lutym tego roku. Można będzie także zapoznać się z nowymi inwestycjami, których budowę rozpoczęto w pierwszym kwartale 2012, oraz z planowanymi lokalizacjami, na które deweloperzy i spółdzielnie już otrzymały pozwolenia na budowę. W nowych projektach dominują mieszkania małe, na które jest największe zapotrzebowanie: dwupokojowe do 40 m2 i trzypokojowe do 55 m2. Co dziesiąte sprzedawane na Targach mieszkanie mieści się w nowym limicie rządowego programu „Rodzina na swoim”, który obecnie dla Warszawy wynosi 5 904 zł za m2. Mieszkań na kredyt, w których spłacie pomaga państwo należy szukać w targowych stoiskach m.in.: Vicotria Dom, ABM Invest, JW. Construction czy Yuniversal Podlaski.

Obiecane: niska cena za mieszkanie

37. edycja targów zapowiada się wyjątkowo. Deweloperzy deklarują dostosowanie cen do realnych możliwości klientów i unikalne promocje. Przy utrzymującej się nadwyżce podaży deklaracje deweloperów nie są przesadzone, czego doświadczyli poszukujący własnego lokum na marcowej edycji targów. W wyniku przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań nadal spadają, np.: na Targach można będzie kupić mieszkania o powierzchni ok. 50 m2, z możliwością aranżacji dwóch lub trzech pokoi w Starej Miłosnej w cenie 5,9 tys. zł za m2 w inwestycji Apartamenty Sarenka czy w Józefosławiu w cenie 4,7 tys. zł za m2 w inwestycji Geodetów. Równie korzystne będą ceny oferowanych segmentów, np. w osiedlu „Mistrza i Małgorzaty” w Radzyminie można będzie kupić komfortowy segment zaprojektowany w stylu holenderskim (łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością domu) w cenie 3,1tys. zł za m2, dodatkowo deweloper proponuje specjalny rabat dla targowych klientów, którzy dokonają zakupu w czasie do 30 dni od zakończenia targów. Atrakcyjnych ofert należy szukać także w inwestycjach: Marki 3 oraz 5, gdzie do nabycia są dwupoziomowe lokale w zabudowie szeregowej z własnym ogródkiem w cenie od 3,9 tys. zł za m2, deweloper oferuje ponadto w tych inwestycjach ekstra targowy rabat nawet do 8% na wybrane lokale.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Na wysokości zadania stają na targach również przedstawiciele banków i pośredników kredytowych: oferują 0% prowizję dla kredytu mieszkaniowego zaciąganego w złotych, szeroki zakres kredytowania, długi okres spłaty oraz krótki czas podjęcia decyzji kredytowej. Banki szykują się na targi do nowej ofensywy na rynku kredytów hipotecznych ze znacznie obniżonymi marżami… ale nie tylko - zaskakującą ofertę proponuje Alior Bank: biorąc kredyt hipoteczny w tym banku na nowe mieszkanie, można będzie odsprzedać bankowi stare lokum. Poza tym od kupujących na rynku pierwotnym Alior nie pobiera prowizji.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady 

W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z zakresu prawa, szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone zagadnieniu hipoteki (pojęcie, ustrój, znaczenie w obrocie prawnym) oraz klauzulom abuzywnym (niedozwolonym) w umowach deweloperskich. Omówione zostaną także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rachunek powierniczy. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie u dewelopera, z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. Przede wszystkim jednak nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera.

W czasie warsztatów architekci wnętrz i styliści podpowiedzą czy projektować wnętrza mieszkania – na własną rękę czy ze specjalistami i na co zwracać uwagę przy wyborze pracowni projektowej, podsuną wiele pomysłów wykorzystania koloru i światła we wnętrzach, zaproszą do wspólnego tworzenia oryginalnych dekoracji do domu.

W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl na potrzebujących porady czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżurować będzie także - specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. Ponadto można będzie na miejscu uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można będzie uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

WSTĘP NA TARGI

21 i 22 kwietnia (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a
Odwiedzający otrzymują m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, kupon promocyjny do wykorzystania do 7 dni po tragach uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy przedwstępnej z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności. Poszukujący dobrego projektu domu jednorodzinnego dostaną Katalog „Murator PROJEKTY DOMÓW”.

Przeczytaj dodatkowo:
Targi Budowlane LUBDOM – nowości budowlane i...

Budujesz dom lub planujesz remont mieszkania? Chcesz poznać najnowsze trendy w budownictwie i architekturze?...

III Targi Nieruchomościowe Nowy DOM Nowe...

W dniach 13-14 lutego w Hali Stulecia odbędzie się kolejna edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe...

Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Murator ogłasza konkurs „Nowoczesne poddasze”. Do wygrania fantastyczne nagrody, a wśród...

Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej Polsce. Wziąć...

Konferencja: Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem....

Jeżeli zależy Ci na zielonym budownictwie i inteligentnych miastach, koniecznie weź udział w konferencji...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT