| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Targi budowlane BUD-GRYF i ENERGIA – Szczecin, 27-29 marca 2015

Targi budowlane BUD-GRYF i ENERGIA – Szczecin, 27-29 marca 2015

Już po raz 24. odbędą się targi budowlane BUD-GRYF oraz towarzyszące im od kilkunastu lat targi ENERGIA. W Szczecinie, w hali MTS przy ul. Struga obecne będą firmy z branży, architekci, wykonawcy oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.

Targi budowlane BUD-GRYF i ENERGIA – Szczecin, 27-29 marca 2015

Nowe technologie, materiały budowlane, maszyny, narzędzia, usługi oraz innowacyjne rozwiązania energetyczne – to oferta targów BUD-GRYF oraz odbywających się równolegle targów ENERGIA. Impreza gromadzi co roku ok. 200 wystawców. Dla osób i firm działających w branży budowlanej i energetycznej targi są najważniejszym w województwie zachodniopomorskim wydarzeniem, które sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i ułatwia spotkania bezpośrednie z klientami.

Przede wszystkim ekologia i energooszczędność

Co oznacza budowanie energooszczędne? Jakie są aktualne rozwiązania oferowane przez producentów oraz, jakie będą przyszłe wymagania nakładane przepisami dotyczącymi oszczędności energii i izolacyjności termicznej?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z energooszczędnym budowaniem znajdziecie właśnie na targach. Tegoroczna prezentacja „Budujemy energooszczędnie – jak, z czego i dlaczego?" będzie kontynuacją prowadzonego od kilku lat projektu. Specjalnie na targi zostaną zbudowane 3 różne ściany, jako przykładowe przegrody zewnętrzne, spełniające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, które będą obowiązywały po 2021 r. Dla zwiedzających zostanie także udostępniona aplikacja multimedialna, która pokaże, jak zmienia się współczynnik izolacyjności termicznej w zależności od wybranych materiałów i systemów grzewczych. W ten prosty sposób użytkownik aplikacji sprawdzi, jak budować energooszczędnie i ekologicznie. Poza tym będzie możliwość konsultacji z ekspertem - dr inż. , arch. Karolina Kurtz-Orecka WBiA ZUT w Szczecinie.

Najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, wyniki badań, wdrożone, jak i planowane instalacje OZE – to tematy, których będzie dotyczyć odbywająca się podczas targów ósma edycja konferencji „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Rozwojowi biznesu służyć będzie również Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna. Od siedmiu lat uczestniczy w niej ok. 40-50 firm m.in. z Polski, Niemiec, Finlandii.

Co zobaczymy na targach?

Konstrukcje drewniane, okna, drzwi, w tym drzwi pasywne, pełny przekrój podstawowych materiałów budowlanych obecnych na rynku, pokrycia dachowe, materiały dociepleniowe, materiały na elewacje – to te najważniejsze elementy, które znajdą się na stoiskach wystawców tegorocznych targów budowlanych. Nie zabraknie rekuperatorów, pomp ciepła, kominków, systemów ogrzewania podłogowego, kotłów na biomasę, systemów solarnych i fotowoltaiki. Temat energii to także EcoGenerator z prezentacją procesu powstawania energii ze śmieci. W czasie targów odbywać się będą liczne pokazy np. pokaz montażu fasady wentylowanej, pokaz montażu docieplenia nakrokwiowo.

Tegoroczne targi budowlane BUD-GRYF oraz towarzyszące im targi ENERGIA to nie tylko prezentacja oferty remontowej i budowlanej, architektów, wykonawców i dystrybutorów, to także wyjątkowa okazja, aby wzbogacić swój budżet o 10 000 zł na zakupy w Leroy Merlin. Wystarczy przyjść na targi i wypełnić kupon. Partnerem akcji jest sklep Leroy Merlin przy ul. Struga 31 oraz firma Oney.

Targi BUD-GRYF i ENERGIA 27-29.03.2015, Centrum Wystawowe Międzynarodowych Targów Szczecińskich, ul. Struga 6-8
Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00
Bilety: 9zł – normalny, 7zł – ulgowy, parking – 5zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny
Dla firm – wejście bezpłatne z e-biletem

Więcej informacji >>

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Kursy dla architektów i architektów wnętrz....

Zapisz się na zajęcia z praktycznego projektowania wnętrz dla profesjonalistów. Podczas...

Konkurs Życie w architekturze. Startuje...

W ramach konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbędzie się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski, w...

Targi Budowlane Bud-Gryf

Targi Budowlane Bud-Gryf to okazja do zapoznania się z ofertą producentów materiałów...

Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej Polsce. Wziąć...

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w...

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT