| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » "Stop the Tempo” - sztuka w służbie środowisku
Ekologia oraz integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi w sztuce teatralnej

"Stop the Tempo” - sztuka w służbie środowisku

Ekoteatr w spektaklu „Stop the Tempo” w nowatorski sposób łączy sztukę, ekologię oraz integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Sztuka to wyjątkowy przekaźnik idei, które powinny być promowane, a kiedy łączy się ekologię z teatrem można liczyć na niezapomnianą lekcję wartościowego i proekologicznego życia.

Tagi: ekologia

Sztuka teatralna - ekologia i integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi

- Ekoteatr stworzony przez Katarzynę Cygler to pomysł na naszym rynku kulturalnym zupełnie nowy. Jego świeżość polega zarówno na formie jak również na przekazywaniu treści w sposób nietypowy. Mamy wiele teatrów komercyjnych skierowanych do widza pragnącego wyłącznie rozrywki. Ekoteatr niesie za sobą humanitarne przesłanie. Powstał z myślą o ludziach kochających sztukę teatralną, takich, którzy pragną oglądać rzeczy bardzo wartościowe. Idea tych spektakli nie ogranicza się tylko do „pokazywania” scenicznego dziania się. Jest tak pomyślany, że dobrze służy osobom niewidomym. Uczestniczyłam w  spektaklu, w którym część widzów była niewidoma. To naprawdę poruszające, jak żywo reagowali ludzie pozbawieni wzroku. Jak byli poruszeni, wzruszeni tym że ktoś przygotował sztukę wysokiego lotu z myślą także o nich. Przestrzeń sceniczna, dobra muzyka, ekologiczna scenografia pozwalają spektaklom na łatwe przemieszczanie się, na pokazywanie Ekoteatru w różnych miejscach kraju i świata - mówi Krystyna Kofta.

Ekoteatr w spektaklu „Stop the Tempo” w nowatorski sposób łączy sztukę, ekologię oraz integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

- Ekoteatr promuje wśród widzów ekologiczny styl bycia oraz uwrażliwia współczesnych widzów na problemy otaczającego ich świata - mówi Katarzyna Cygler, założycielka Ekoteatru oraz reżyser „Stop the Tempo” - W spektaklu „Stop the Tempo”, jak i w każdym innym realizowanym przez Ekoteatr przedsięwzięciu, scenografie są ekologiczne, uwzględniają idee recyklingu i energooszczędnego oświetlenia.

...spektakl o życiu młodych ludzi

Stop the tempo” to poruszający spektakl o życiu młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Sztuka Gianiny Carbunariu poświęcona jest poszukiwaniu własnego ja w życiu pełnym łatwych przyjemności, luźnych relacji z drugim człowiekiem, chaosu reklamowego i technologicznego. Widzowie są świadkami walki o autentyczność i prawdziwe wartości w skomercjalizowanym świecie.

W scenografii „Stop the Tempo” wykorzystano liczne materiały pochodzące z recyclingu, w tym kartony, zużyte pojemniki, żużyte materiały metalowe jak druty pręty itp. Ich umiejętne połączenie stworzyło na scenie odpowiednią przestrzeń dla bohaterów historii, a przede wszystkim było dowodem na to, że można stworzyć atrakcyjną przestrzeń z ekologicznej, uwzględniającej idee recyklingu scenografii.

Ekoteatr przede wszystkim uwrażliwia na sztukę, środowisko naturalne oraz drugiego człowieka. Realizowane przez teatr projekty są zawsze proekologiczne, a widzowie poprzez odpowiedni dobór sztuki, muzyki oraz scenografii mają przekazywane ważne wartości związane z ekologią, kulturą i integracją.

Ekoteatr realizuje projekty, również z firmami i instytucjami dbającymi o środowisko, które promują mądre i zbudowane na szacunku do otoczenia życie, firmami rozszerzającymi dostęp do kultury - co kształtuje pozytywne postawy, buduje wrażliwość i poszerza wiedzę społeczeństwa, a także zwiększa  poziom integracji.

Przeczytaj dodatkowo:
Targi budowlane BUD-GRYF po raz 25! Szczecin,...

Targi budowlane BUD-GRYF zmieniają się na swoje 25-lecie. Obok pełnej oferty produktów i usług...

Targi Budownictwa „Mój Dom”. 10 - 12 kwietnia 2015

44 Opolskie Targi Budownictwa „Mój Dom” odbędą się po raz pierwszy w Centrum...

Targi Budowlane Bud-Gryf

Targi Budowlane Bud-Gryf to okazja do zapoznania się z ofertą producentów materiałów...

Stegu patronem strategicznym wyprawy na...

Firma Stegu europejski lider produkcji kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego została sponsorem tytularnym...

Test wiedzy branżowej – świętuj z nami 20-lecie...

„Informator Budowlany-murator” i „Informator Instalacyjny-murator” spółki ZPR...

Zbuduj z nami świat bez wandalizmów! Zapraszamy...

Fundacja Świat Bez Wandalizmów zaprasza podczas Nocy Muzeów do wzięcia udziału w akcji "Razem z...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT