| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Poznaj swoich sąsiadów - Europejski Dzień Sąsiada

Poznaj swoich sąsiadów - Europejski Dzień Sąsiada

Co roku, w ostatni wtorek maja, obchodzimy Europejski Dzień Sąsiadów. A jak wiadomo, każdy z nas ma jakiegoś sąsiada. Warto więc razem z nim uczcić ten wyjątkowy dzień. Z tej okazji, w wielu miastach Polski i Europy organizowane są festyny, pikniki, grille i zabawy. Dołącz się do świętowania, uczcij Dzień Sąsiada!

Europejski Dzień Sąsiadów - 27 maja 2011

Żyjemy w czasach, w których czasami łatwiej skontaktować się z kimś na drugim końcu świata niż powiedzieć "dzień dobry" swojemu sąsiadowi. Europejski Dzień Sąsiadów to dobra okazja, aby to zmienić.

Motto: "Zapraszam sąsiadów na kawę". Plan i cel: wzmocnić więzi sąsiedzkie, solidarność między sąsiadami, rozwinąć gościnność i dynamikę między ludźmi.

To mieszkańcy są prawdziwymi uczestnikami tego święta, a rezultaty są zdumiewające: wzajemna pomoc, przyjaźń, solidarność…

Co zrobić, aby uczcić Dzień Sąsiada?

Zorganizowanie święta sąsiadów jest bardzo proste: wystarczy się zdecydować! Tego dnia każdy współuczestnik przynosi coś do jedzenia lub picia i dobrze się bawi.

  • Organizacja jest prosta i zależy tylko od Ciebie: nie wahaj się współpracować z innymi sąsiadami, aby zorganizować ten wieczór wspólnie. Każdy może wnieść swój udział.
  • Miejsce łatwo znaleźć : dziedziniec albo korytarz waszego domu, wasze mieszkanie, ogród przed domem czy ulica, jeśli nie dysponujesz wystarczającą przestrzenią. Do organizacji święta należy pobrać model afisza oraz zaproszenia i rozkolportować je w dużej ilości po okolicy.
  • Dzień Sąsiada w Twoim mieście:  sprawdź, czy władze miasta, spółdzielnia mieszkaniowa, lokalne stowarzyszenia, publiczni i prywatni partnerzy nie postanowili zorganizować obchodów sąsiedzkiego święta. Z roku na rok takich imprez na skalę osiedla czy miasta jest coraz więcej.

W tym roku, oficjalną datą świętowania Dnia Sąsiadów jest piątek, 27 maja.

A oto 10 rad, by Europejski Dzień Sąsiadów był udany (PDF)


Europejski Dzień Sąsiadów obchodzony jest w Europie w ostatni wtorek maja. Święto powstało z inicjatywy European Federation of Local Solidarity (EFLS, Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności), a jego pierwsze obchody odbyły się w Paryżu w 2000 roku. Od 2007 roku, w obchodach uczestniczy również kilkanaście miast z Polski, m.in: Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Warszawa, Wisła i Wrocław.

Europejski Dzień Sąsiadów jest coraz popularniejszy. To doskonała okazja do zorganizowania festynów, konkursów i zabaw. Raz w roku zachęca się mieszkańców do spotkań z sąsiadami, po to, by mogli spokojnie porozmawiać, lepiej się poznać, poczęstować domowym wypiekiem.

 


Więcej informacji na temat Święta Sąsiadów szukaj na stronie http://country.european-neighbours-day.com/pl oraz w swoim mieście...

Polacy lubią ekologiczne materiały budowlane. Zniechęca ich jednak cena

85 proc. Polaków, kupując materiały budowlane, sprawdziłoby, czy są proekologiczne. Tak...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak poprawnie wykonać izolację z Leca® KERAMZYTU?...

Nowy Poradnik Wykonawcy 2016 zawiera informacje i porady, które ułatwią poprawne wykonanie izolacji i...

Targi Budownictwa „Mój Dom”. 10 - 12 kwietnia 2015

44 Opolskie Targi Budownictwa „Mój Dom” odbędą się po raz pierwszy w Centrum...

12 najpopularniejszych filmów Telewizji...

Murator.tv to Telewizja Poradnikowa Muratora - radzimy, pytamy Was o doświadczenia z budowy domu, pokazujemy...

Wielkanoc na świecie

Jak co roku zajadamy się jajkami w każdej postaci, mazurkami i babami, dom ozdabiamy wiosennymi kwiatami...

Targi Twój Dom, Twój Ogród 2016

W dniach 9-10 kwietnia 2016 roku odbędą sie targi Twój Dom, Twój Ogród. Zapraszamy do...

Lista Laureatów konkursu "Kalendarz świąteczny"

Poznaj dzisiejszych laureatów! Sprawdź, kto już wygrał nagrody w naszym świątecznym konkursie!...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.