| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Kup mieszkanie na kredyt bez wkładu własnego - Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 23-24 listopada, Warszawa

Kup mieszkanie na kredyt bez wkładu własnego - Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 23-24 listopada, Warszawa

100 wystawców i 2 tys. mieszkań, w tym także inwestycje spełniające kryteria programu Mieszkanie dla młodych oraz mieszkania z rynku wtórnego. Oferty finansowania zakupu mieszkania nawet do 100% jego wartości i badanie zdolności kredytowej, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez organizatorów Targów Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE. Zobacz, co jeszcze będzie się działo na warszawskim Torwarze 23 i 24 listopada. Zapraszamy!

Blisko 100 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych.

Bez mała 2 tys. mieszkań w tym także inwestycje spełniające kryteria nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych.

Centrum Rynku Wtórnego prezentujące aktualne oferty wszystkich typów nieruchomości pod patronatem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Oferty finansowania zakupu mieszkania nawet do 100% jego wartości (po zabezpieczeniu z tytułu brakującego wkładu własnego), badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do rozpatrzenia wniosku, ocena ryzyka zakupu mieszkania.

Warsztaty, wykłady i prelekcje. Publiczna debata dotycząca nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych.

A wszystko to już 23 i 24 listopada na Torwarze, można zobaczyć, dotknąć… i kupić na 43. edycji targów mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

Autor: Murator EXPO

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Na targach deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe prezentują bogatą ofertę mieszkań w nowych lokalizacjach, z terminem oddania do użytku w 2014 roku, i w tych oddanych już do użytkowania w poprzednich latach, gwarantują dostosowanie cen do realnych możliwości finansowych każdego klienta. Zaś przedstawiciele banków i pośredników kredytowych kuszą szerokim zakresem kredytowania, długim okresem spłaty oraz krótkim czasem podjęcia decyzji kredytowej.

Godne polecenia jest także Centrum Rynku Wtórnego, w którym członkowie Warszawskiego  Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprezentują oferty mieszkań, domów, działek i gruntów, lokali użytkowych i biurowych, czy nieruchomości komercyjnych m.in.: na Mokotowie, w Śródmieściu, Wawrze, Ursynowie, Wilanowie i Ursusie.

Przedstawione zostaną także nieruchomości w południowych okolicach Warszawy od Piaseczna po Grójec, lokalizacje na linii otwockiej, wołomińskiej a także te zlokalizowane przy linii kolejki WKD. Wszyscy przedstawiciele WSPON urzędujący w targowym Centrum Rynku Wtórnego służą pomocą i radą przy transakcjach kupna, sprzedaży, najmu i wynajmu, wycenie nieruchomości, obsłudze posprzedażowej. Prowadzą również: doradztwo finansowe i inwestycyjne w nieruchomości. Służą pomocą w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz home stagingu.

W 2014 roku będzie znacznie trudniej zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania

Warto przed końcem roku wybrać mieszkanie na targach i rozpocząć procedurę kredytową, ponieważ w czerwcu tego roku Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła nowelizację rekomendacji S, która wprowadza od przyszłego roku konieczność posiadania wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. W 2014 roku trzeba będzie posiadać minimum 5% wkładu własnego. W roku następnym będzie to 10%. W kolejnych latach wymaganie będzie wzrastało o 5% co rok, aż osiągnie poziom 20% w 2017 roku.

Przy wymaganym przez bank 15 czy 20% wkładzie własnym brakujący wkład własny kredytobiorca będzie mógł zastąpić ubezpieczeniem pod warunkiem, że będzie dysponował kwotą odpowiadającą 10% ceny mieszkania.

Ponadto KNF przyjęła, że od przyszłego roku kredyty walutowe będą dostępne tylko dla osób osiągających dochody w walutach. Po nowym roku zmiany wynikające z tzw. rekomendacji „S” mogą pozbawić dostępu do kredytów hipotecznych nawet co piątego klienta.

Dlatego warto na targach skorzystać z oferty pośredników kredytowych m.in.: Murator Finanse, Gold Finance i Tax Care. Porozmawiać z doradcami banku Pekao SA (stoisko 121), który targowym gościom proponuje spłaty kredytu hipotecznego w ratach równych lub malejących, długi okres kredytowania nawet 30 lat, a targową ofertę dopełnia bezpłatną promesą kredytową ważną aż 60 dni, uproszczoną wyceną nieruchomości dla kredytów do 300 tys. zł oraz tzw. „wakacjami kredytowymi”, czyli możliwością zawieszenia spłaty kredytu łącznie nawet na 12 miesięcy.

Mieszkanie dla Młodych

27 września Sejm przyjął projekt ustawy Mieszkanie dla Młodych. Z programu Mieszkanie dla Młody będą mogły skorzystać osoby 35 roku życia, w tym single, przy zakupie swojego pierwszego mieszkania. O dopłatę będą mogły ubiegać się osoby, które kupią mieszkanie od dewelopera lub zbudują dom jednorodzinny. Pomoc państwa zakłada dofinansowanie wkładu własnego, pomoc w spłacie części kredytu lub możliwość odzyskania części VAT za materiały użyte do budowy domu. Program polega na jednorazowym dofinansowaniu wkładu własnego udzielanym w momencie wypłaty kredytu. Klient zaciąga kredyt w banku komercyjnym, który podpisał umowę z BGK. Po uruchomieniu kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o sumę dofinansowania i zwraca się do BGK o zwrot środków.

Rządowemu programowi Mieszkanie dla Młodych będzie poświęcona publiczna debata, która odbędzie się 23 listopada na Torwarze, o godzinie 13.30. W trakcie debaty, którą poprowadzi dziennikarz Gazety Wyborczej Marek Wielgo, zostaną omówione m.in.: wysokość wsparcia, limit ceny mieszkania, które można kupić w ramach programu, limit powierzchni nieruchomości czy minimalny okres na jaki należy zaciągnąć kredyt oraz jak ten program wpłynie na ceny mieszkań?

Forum Wspólnot Mieszkaniowych

Już po raz trzeci równolegle z listopadową edycją tragów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbędzie się Forum dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości i wszystkich zainteresowanych gospodarką nieruchomościami. Partnerem merytorycznym tej edycji Forum jest poradnik „Wspólnota i Mieszkanie”.

W tym roku w ramach Forum w dniu 24 listopada (niedziela) odbędzie się seminarium, w trakcie którego omówione zostaną m.in.: rozliczenia i podatki we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy i rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania, systemy głosowania współwłaścicieli hali garażowej nad uchwałami wspólnoty mieszkaniowej, czy orzeczenia Sądu Najwyższego dotyczące własności mieszkań po zakończeniu terminu wieczystego użytkowania. Szkolenia poprowadzą znani i uznani w dziedzinie zarządzania nieruchomościami eksperci: Krzysztof Dziewior, Włodzimierz Witakowski oraz Krzysztof Pławski.


WSTĘP NA TARGI

23 i 24 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00

TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Odwiedzający otrzymają: kupon o wartości 500 zł do wykorzystania przez 5 dni po targach na usługę negocjacji ceny mieszkania czy domu, dodatkowo - kupon promocyjny ważny 7 dni po tragach uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy rezerwacyjnej i umowy w formie aktu notarialnego z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności.

Przeczytaj dodatkowo:
Zbuduj z nami świat bez wandalizmów! Zapraszamy...

Fundacja Świat Bez Wandalizmów zaprasza podczas Nocy Muzeów do wzięcia udziału w akcji "Razem z...

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w...

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład...

Targi budowlane BUD-GRYF i ENERGIA – Szczecin,...

Już po raz 24. odbędą się targi budowlane BUD-GRYF oraz towarzyszące im od kilkunastu lat targi ENERGIA. W...

Kursy dla architektów i architektów wnętrz....

Zapisz się na zajęcia z praktycznego projektowania wnętrz dla profesjonalistów. Podczas...

Test wiedzy branżowej – świętuj z nami 20-lecie...

„Informator Budowlany-murator” i „Informator Instalacyjny-murator” spółki ZPR...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT