| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Murator ogłasza konkurs „Nowoczesne poddasze”. Do wygrania fantastyczne nagrody, a wśród nich wełna mineralna do ocieplenia poddasza oraz materiały do paroizolacji. Sponsorem nagród jest firma ISOVER.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj fantastyczne nagrody. Szczegóły konkursu znajdziesz w miesięczniku „Murator″ 5/2015 i na stronie internetowej www.murator.pl.

Możesz wygrać...

Wełnę mineralną do ocieplenia poddasza

Aby zapewnić ciągłość izolacji i brak mostków termicznych, ściany poddasza należy ocieplić materiałem o dobrych parametrach, który zmieści się w dostępnej przestrzeni na izolację, a jednocześnie wyeliminuje ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów.

Stosując grubą warstwę izolacji o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ (lambda), można obniżyć koszty ogrzewania. Taką izolację zapewni wełna mineralna z włókien szklanych ISOVER Super-Mata, która ma współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,033 W/(m·K).

Jest sprzedawana w rolkach i nadaje się do wykonania izolacji termicznej oraz akustycznej dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg, stropów drewnianych oraz konstrukcji szkieletowych. Poza tym jest niepalna, łatwa w montażu i nie wymaga sznurkowania. Może mieć cztery różne grubości: 5, 10, 15 i 18 cm. Maty 5-centymetrowe mogą być układane wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwość stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości.

Mata została wyróżniona godłem Teraz Polska przyznawanym polskim produktom o najwyższej jakości.

Materiały do paroizolacji

Aby połączyć dobrą izolacyjność cieplną z utrzymaniem odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu, zaleca się stosowanie wełny w zestawie z systemem paroizolacji ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia ochronę termoizolacji przed wilgocią.

W skład systemu wchodzi folia ISOVER Vario XtraSafe wraz z akcesoriami gwarantującymi szczelny i łatwy montaż, czyli mocnymi elastycznymi taśmami, wytrzymałym dwuskładnikowym uszczelniaczem oraz taśmą montażową „na rzep”.

Folia z wełną mineralną chronią wnętrze przed ucieczką ciepła, a jednocześnie regulują poziom wilgoci w przegrodzie i pomieszczeniach. Dzięki temu dach oraz ściany zewnętrzne oddychają, ale nie rozwiną się na nich grzyby ani pleśń.

Jeśli ocieplimy poddasze wełną mineralną, zyskamy zdrowy, przyjemny mikroklimat we wnętrzu, będziemy też mieli poczucie, że przyczyniamy się do ochrony środowiska (oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku przekłada się na zmniejszoną emisję substancji zatruwających powietrze). Zyska też na tym nasz budżet domowy, gdyż dobrze ocieplony dom to gwarancja mniejszych opłat za ogrzewanie w przyszłości.

Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Wielkanoc na świecie

Jak co roku zajadamy się jajkami w każdej postaci, mazurkami i babami, dom ozdabiamy wiosennymi kwiatami...

Targi budowlane BUD-GRYF i ENERGIA – Szczecin,...

Już po raz 24. odbędą się targi budowlane BUD-GRYF oraz towarzyszące im od kilkunastu lat targi ENERGIA. W...

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w...

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład...

Targi Ambiente – bogactwo trendów we wzornictwie,...

13 - 17 lutego 2015 zapraszamy na Międzynarodowe targi dekoracji i wyposażenia wnętrz Ambiente do Frankfurt...

III Targi Nieruchomościowe Nowy DOM Nowe...

W dniach 13-14 lutego w Hali Stulecia odbędzie się kolejna edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe...

Targi Budowlane LUBDOM – nowości budowlane i...

Budujesz dom lub planujesz remont mieszkania? Chcesz poznać najnowsze trendy w budownictwie i architekturze?...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT