| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Murator ogłasza konkurs „Nowoczesne poddasze”. Do wygrania fantastyczne nagrody, a wśród nich wełna mineralna do ocieplenia poddasza oraz materiały do paroizolacji. Sponsorem nagród jest firma ISOVER.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj fantastyczne nagrody. Szczegóły konkursu znajdziesz w miesięczniku „Murator″ 5/2015 i na stronie internetowej www.murator.pl.

Możesz wygrać...

Wełnę mineralną do ocieplenia poddasza

Aby zapewnić ciągłość izolacji i brak mostków termicznych, ściany poddasza należy ocieplić materiałem o dobrych parametrach, który zmieści się w dostępnej przestrzeni na izolację, a jednocześnie wyeliminuje ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów.

Stosując grubą warstwę izolacji o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ (lambda), można obniżyć koszty ogrzewania. Taką izolację zapewni wełna mineralna z włókien szklanych ISOVER Super-Mata, która ma współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,033 W/(m·K).

Jest sprzedawana w rolkach i nadaje się do wykonania izolacji termicznej oraz akustycznej dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg, stropów drewnianych oraz konstrukcji szkieletowych. Poza tym jest niepalna, łatwa w montażu i nie wymaga sznurkowania. Może mieć cztery różne grubości: 5, 10, 15 i 18 cm. Maty 5-centymetrowe mogą być układane wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwość stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości.

Mata została wyróżniona godłem Teraz Polska przyznawanym polskim produktom o najwyższej jakości.

Materiały do paroizolacji

Aby połączyć dobrą izolacyjność cieplną z utrzymaniem odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu, zaleca się stosowanie wełny w zestawie z systemem paroizolacji ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia ochronę termoizolacji przed wilgocią.

W skład systemu wchodzi folia ISOVER Vario XtraSafe wraz z akcesoriami gwarantującymi szczelny i łatwy montaż, czyli mocnymi elastycznymi taśmami, wytrzymałym dwuskładnikowym uszczelniaczem oraz taśmą montażową „na rzep”.

Folia z wełną mineralną chronią wnętrze przed ucieczką ciepła, a jednocześnie regulują poziom wilgoci w przegrodzie i pomieszczeniach. Dzięki temu dach oraz ściany zewnętrzne oddychają, ale nie rozwiną się na nich grzyby ani pleśń.

Jeśli ocieplimy poddasze wełną mineralną, zyskamy zdrowy, przyjemny mikroklimat we wnętrzu, będziemy też mieli poczucie, że przyczyniamy się do ochrony środowiska (oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku przekłada się na zmniejszoną emisję substancji zatruwających powietrze). Zyska też na tym nasz budżet domowy, gdyż dobrze ocieplony dom to gwarancja mniejszych opłat za ogrzewanie w przyszłości.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Stegu patronem strategicznym wyprawy na...

Firma Stegu europejski lider produkcji kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego została sponsorem tytularnym...

Targi Nieruchomościowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE -...

Interesuje cię kupno mieszkania lub domu? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje Ci inspiracji i...

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w...

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład...

12 najpopularniejszych filmów Telewizji...

Murator.tv to Telewizja Poradnikowa Muratora - radzimy, pytamy Was o doświadczenia z budowy domu, pokazujemy...

Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej Polsce. Wziąć...

Targi Budowlane Bud-Gryf

Targi Budowlane Bud-Gryf to okazja do zapoznania się z ofertą producentów materiałów...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT