| muratordom.pl » Gorący temat » Nie przegap » Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Uwaga, konkurs! Wełna mineralna do wygrania!

Murator ogłasza konkurs „Nowoczesne poddasze”. Do wygrania fantastyczne nagrody, a wśród nich wełna mineralna do ocieplenia poddasza oraz materiały do paroizolacji. Sponsorem nagród jest firma ISOVER.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj fantastyczne nagrody. Szczegóły konkursu znajdziesz w miesięczniku „Murator″ 5/2015 i na stronie internetowej www.murator.pl.

Możesz wygrać...

Wełnę mineralną do ocieplenia poddasza

Aby zapewnić ciągłość izolacji i brak mostków termicznych, ściany poddasza należy ocieplić materiałem o dobrych parametrach, który zmieści się w dostępnej przestrzeni na izolację, a jednocześnie wyeliminuje ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów.

Stosując grubą warstwę izolacji o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ (lambda), można obniżyć koszty ogrzewania. Taką izolację zapewni wełna mineralna z włókien szklanych ISOVER Super-Mata, która ma współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,033 W/(m·K).

Jest sprzedawana w rolkach i nadaje się do wykonania izolacji termicznej oraz akustycznej dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg, stropów drewnianych oraz konstrukcji szkieletowych. Poza tym jest niepalna, łatwa w montażu i nie wymaga sznurkowania. Może mieć cztery różne grubości: 5, 10, 15 i 18 cm. Maty 5-centymetrowe mogą być układane wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwość stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości.

Mata została wyróżniona godłem Teraz Polska przyznawanym polskim produktom o najwyższej jakości.

Materiały do paroizolacji

Aby połączyć dobrą izolacyjność cieplną z utrzymaniem odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu, zaleca się stosowanie wełny w zestawie z systemem paroizolacji ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia ochronę termoizolacji przed wilgocią.

W skład systemu wchodzi folia ISOVER Vario XtraSafe wraz z akcesoriami gwarantującymi szczelny i łatwy montaż, czyli mocnymi elastycznymi taśmami, wytrzymałym dwuskładnikowym uszczelniaczem oraz taśmą montażową „na rzep”.

Folia z wełną mineralną chronią wnętrze przed ucieczką ciepła, a jednocześnie regulują poziom wilgoci w przegrodzie i pomieszczeniach. Dzięki temu dach oraz ściany zewnętrzne oddychają, ale nie rozwiną się na nich grzyby ani pleśń.

Jeśli ocieplimy poddasze wełną mineralną, zyskamy zdrowy, przyjemny mikroklimat we wnętrzu, będziemy też mieli poczucie, że przyczyniamy się do ochrony środowiska (oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku przekłada się na zmniejszoną emisję substancji zatruwających powietrze). Zyska też na tym nasz budżet domowy, gdyż dobrze ocieplony dom to gwarancja mniejszych opłat za ogrzewanie w przyszłości.

Targi budowlane WM-EXPO – 24-25 kwietnia 2015 r.

III Targi Budowlane WM-EXPO to najważniejsze wydarzenie branżowe w północno-wschodniej...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Targi Budowlane LUBDOM – nowości budowlane i...

Budujesz dom lub planujesz remont mieszkania? Chcesz poznać najnowsze trendy w budownictwie i architekturze?...

Zbuduj z nami świat bez wandalizmów! Zapraszamy...

Fundacja Świat Bez Wandalizmów zaprasza podczas Nocy Muzeów do wzięcia udziału w akcji "Razem z...

Targi Budowlane Bud-Gryf

Targi Budowlane Bud-Gryf to okazja do zapoznania się z ofertą producentów materiałów...

Targi Ambiente – bogactwo trendów we wzornictwie,...

13 - 17 lutego 2015 zapraszamy na Międzynarodowe targi dekoracji i wyposażenia wnętrz Ambiente do Frankfurt...

Targi budowlane BUD-GRYF po raz 25! Szczecin,...

Targi budowlane BUD-GRYF zmieniają się na swoje 25-lecie. Obok pełnej oferty produktów i usług...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT