| muratordom.pl » Gorący temat » Konkursy » Nowa edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Nowa edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Rozpoczęła się VIII edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Do konkursu mogą być zgłaszane wszystkie realizacje oddane do użytku w latach 2013-2014. Po raz pierwszy w 20-letniej historii konkursu pojawiła się nowa kategoria: wnętrze użyteczności publicznej.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to organizowany od 1995 roku konkurs na najlepsze realizacje w Polsce, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w naszym kraju. W ostatniej edycji konkursu laureata Grand Prix osobiście wyłonił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Była to pierwsza nagroda w dziedzinie architektury przyznana w Polsce przez głowę państwa.

W tym roku, po raz pierwszy w 20-letniej historii konkursu, pojawia się nowa kategoria: NAJLEPSZE WNĘTRZE UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ.

Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury po raz drugi przyzna Prezydent Bronisław Komorowski. Ponadto jury składające się z najwybitniejsi projektantów i przedstawicieli środowisk twórczych w Polsce wyłoni laureatów w pięciu kategoriach regulaminowych (użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna, wnętrze użyteczności publicznej), a internauci na stronie wybiorą Ulubieńca Polski.

Realizacje oddane do użytku w latach 2013-2014 można zgłaszać poprzez formularz na stronie www.zyciewarchitekturze.pl tylko do 14 LUTEGO 2015 ROKU.

Głosowanie internautów na Ulubieńca Polski potrwa od 11 marca do 2 kwietnia 2015 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się pod koniec kwietnia 2015 roku.

Do udziału zapraszamy zarówno autorów wnętrz w obiektach kultury, budynkach edukacyjnych czy biurowych, jak i wnętrz sklepów, restauracji czy hoteli.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, skład jury oraz aktualne informacje o konkursie na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

Przeczytaj dodatkowo:
Wyniki Konkursu Energooszczędny Dom Dostępny

Wystawa projektów i ogłoszenie wyników konkursu odbędą się 30 stycznia o godz. 11.30 na Międzynarodowych...

Konkurs zakończony! Wiertarki rozdane! Dziękujemy...

Dziękujemy za udział w konkursie i wszystkie Wasze komentarze. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych we...

Zwyciężył pomysł na blokadę rowerową - XIII...

Nagrodę główną w XIII Konkursie Studenckim „Architektury-murator”, odbywającym się pod hasłem...

Produkty firmy REHAU nagrodzone Brązowym Laurem...

Firma REHAU została nagrodzona Brązowym Laurem Konsumenta 2014. Nagroda to ważne osiągnięcie dla firmy,...

KONKURS – wygraj 25 tys. na wycieczkę do Nowego...

Marzysz o wycieczce do Nowego Jorku? To marzenie może się ziścić. Udziel odpowiedzi na 4 pytania i...

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny DOM...

We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.