| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Układamy płytki na tarasie. Zobacz, co zrobić, by płytki nie odpadły

Układamy płytki na tarasie. Zobacz, co zrobić, by płytki nie odpadły

Twój taras nie jest już taki jak niegdyś? Niedawno kładłeś płytki na tarasie, a teraz nie widzisz już efektu ciężkiej pracy, ponieważ zaczynają pękać i odpadać? Zobacz, co może być przyczyną uszkodzenia płytek i dowiedz się, jakich błędów powinieneś się wystrzegać podczas układania płytek.

Najczęściej przyczyną odpadających płytek jest źle – nierówno i niestarannie – rozprowadzona zaprawa klejąca. Jeśli pod płytką znajdują się placki zaprawy i puste przestrzenie, które nie zostały szczelnie wypełnione (okładziny mocowane na zewnątrz powinny być wypełnione zaprawą klejącą w 100%), istnieje ryzyko, że w te miejsca dostanie się woda. W efekcie podczas zamarzania i rozmarzania, a także w momencie gwałtownych zmian temperatury zebrana pod płytkami woda albo zamarza i zwiększa swoją objętość, albo też zwiększa ją, zmieniając się w parę wodną. Siły wytworzone w ten sposób odpychają płytki od podłoża, powodując w końcu ich odspojenie się.

Innym powodem ich odpadania jest zbyt gruba warstwa zaprawy klejącej. Produkty przeznaczone do stosowania na zewnątrz są najczęściej zaprawami cienkowarstwowymi, co oznacza, że maksymalna grubość ich warstwy nie powinna przekraczać 5-7 mm. Używając tego typu zaprawy klejącej, nie mamy możliwości korygowania nierówności podłoża.

Przeczytaj dodatkowo:
Ubezpiecz swój dom przed urlopem - zabezpiecz się...

Ubezpieczenie domu to jedna z najważniejszych czynności - niestety traktowana po macoszemu. Wolimy...

Jak leczyć rośliny tarasowe?

Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybowe pojawiają się niespodziewanie i trudno się z nimi walczy. Trzeba...

Domowa cepelia. Inspirowane ludowym wzornictwem,...

Choć przebojem obecnej mody są awangardowe projekty inspirowane ludowym wzornictwem, warto też zwrócić...

Zielnik na domowym parapecie

Dopraw swoją kuchnię aromatem świeżych ziół i widokiem soczystych listków, zwłaszcza kiedy za...

Tajemnice imbryka

Herbata i kawa to sprawdzone sposoby na poprawę jesiennego nastroju. Aromatyczne napoje wymagają odpowiedniej...

Zalanie domu - jak się przed nim uchronić?

Wyjeżdżasz na urlop? Spieszysz się do pracy? Nie zapomnij o zakręceniu kranu! Zalanie domu niszczy nie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.