| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Gdzie usytuować taras? Dlaczego najkorzystniejsza na taras jest strona południowa

Gdzie usytuować taras? Dlaczego najkorzystniejsza na taras jest strona południowa

Zwykle taras budujemy od strony południowej, rzadziej wschodniej lub zachodniej. To zależy od tego, w jakich godzinach najczęściej z niego korzystamy. Południowa strona jest najbardziej nasłoneczniona. Można tu hodować efektowne rośliny i pachnące zioła, które z reguły lubią dużo światła. Istotny jest także układ pomieszczeń – na taras najlepiej jest wychodzić z salonu, niedaleko którego powinna być kuchnia...

... by nie trzeba było przechodzić przez cały dom, niosąc herbatę. W typowych starych budynkach o czterech izbach połączenie kuchni z salonem wiąże się z przeprojektowaniem wnętrza.

Wyjście na zewnątrz, na taras najlepiej zrobić, wykorzystując jedno z okien – nadproże jest gotowe, wystarczy tylko wyciąć otwór do podłogi. Takie drzwi będą wąskie, ale jest to najprostsza konstrukcyjnie metoda. Poszerzenie otworu wymaga zrobienia nowego nadproża.

Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na przedpokój

Nowoczesne przedpokoje przypominają sekretne skarbce. Naciśnij, a otworzy się skrytka na buty. Pociągnij, a...

Podjazd i rośliny. Krzewy, pnącza i byliny...

Na wąskim skrawku ziemi między utwardzonymi pasami nawierzchni można posadzić niskie rośliny okrywowe,...

Zalanie domu - jak się przed nim uchronić?

Wyjeżdżasz na urlop? Spieszysz się do pracy? Nie zapomnij o zakręceniu kranu! Zalanie domu niszczy nie...

Zielnik na domowym parapecie

Dopraw swoją kuchnię aromatem świeżych ziół i widokiem soczystych listków, zwłaszcza kiedy za...

Z wykonawcą ostrożnie. Co musi zawierać umowa z...

Relacje z wykonawcą zawsze są trudne. Każda ze stron umowy chce uzyskać jak największą korzyść przy jak...

Tajemnice imbryka

Herbata i kawa to sprawdzone sposoby na poprawę jesiennego nastroju. Aromatyczne napoje wymagają odpowiedniej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.