| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Beton architektoniczny - pełnoprawny materiał wykończeniowy

Beton architektoniczny - pełnoprawny materiał wykończeniowy

Beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy jest coraz powszechniej stosowany w budownictwie jednorodzinnym. Jego surowa faktura stanowi atrakcyjne tło dla innych materiałów, np. kamienia, szkła lub drewna. Z betonu architektonicznego wykonuje się elementy, które nie są wykańczane innymi materiałami (tynkiem , farbą). Betony takie mają jednolitą strukturę, w której podczas układania i twardnienia nie pojawiają się pęcherze, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkich powierzchni. Większość z nich jest wzmacniana włóknem szklanym, co zapewnia im wysoką wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Dzięki temu wyroby z betonu architektonicznego mogą być znacznie cieńsze niż ze zwykłego (grubość od 1,5 cm), więc łatwo tworzyć z nich detale architektoniczne. Jedną z odmian betonu architektonicznego jest beton dekoracyjny używany jako wyprawa tynkarska na fasady budynków, eksponowane ściany wewnętrzne, otoczenie wejścia, podjazdy, ścieżki czy dekoracyjne murki oporowe – wszędzie tam, gdzie jest wymagany efektowny wygląd, specjalny kolor lub faktura (na przykład imitacja desek drewnianych, muru kamiennego).

Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na przedpokój

Nowoczesne przedpokoje przypominają sekretne skarbce. Naciśnij, a otworzy się skrytka na buty. Pociągnij, a...

Sposoby na oprawę okna

Zasłony najczęściej wieszamy na standardowych karniszach mocowanych nad oknem. Dopilnujmy, aby były...

Gdzie umieścić pralkę? Czy warto zamontować...

Pralkę można umieścić w pralni, w łazience pod blatem, również w szafie, a większą wnękę zamknąć...

ABC domowej instalacji wentylacyjnej

Właściciele budynków mieszkalnych i domów jednorodzinnych coraz częściej doceniają korzyści...

Jak leczyć rośliny tarasowe?

Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybowe pojawiają się niespodziewanie i trudno się z nimi walczy. Trzeba...

Z wykonawcą ostrożnie. Co musi zawierać umowa z...

Relacje z wykonawcą zawsze są trudne. Każda ze stron umowy chce uzyskać jak największą korzyść przy jak...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.