| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Beton architektoniczny - pełnoprawny materiał wykończeniowy

Beton architektoniczny - pełnoprawny materiał wykończeniowy

Beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy jest coraz powszechniej stosowany w budownictwie jednorodzinnym. Jego surowa faktura stanowi atrakcyjne tło dla innych materiałów, np. kamienia, szkła lub drewna. Z betonu architektonicznego wykonuje się elementy, które nie są wykańczane innymi materiałami (tynkiem , farbą). Betony takie mają jednolitą strukturę, w której podczas układania i twardnienia nie pojawiają się pęcherze, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkich powierzchni. Większość z nich jest wzmacniana włóknem szklanym, co zapewnia im wysoką wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Dzięki temu wyroby z betonu architektonicznego mogą być znacznie cieńsze niż ze zwykłego (grubość od 1,5 cm), więc łatwo tworzyć z nich detale architektoniczne. Jedną z odmian betonu architektonicznego jest beton dekoracyjny używany jako wyprawa tynkarska na fasady budynków, eksponowane ściany wewnętrzne, otoczenie wejścia, podjazdy, ścieżki czy dekoracyjne murki oporowe – wszędzie tam, gdzie jest wymagany efektowny wygląd, specjalny kolor lub faktura (na przykład imitacja desek drewnianych, muru kamiennego).

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Sposoby na oprawę okna

Zasłony najczęściej wieszamy na standardowych karniszach mocowanych nad oknem. Dopilnujmy, aby były...

Podjazd i rośliny. Krzewy, pnącza i byliny...

Na wąskim skrawku ziemi między utwardzonymi pasami nawierzchni można posadzić niskie rośliny okrywowe,...

Domowa cepelia. Inspirowane ludowym wzornictwem,...

Choć przebojem obecnej mody są awangardowe projekty inspirowane ludowym wzornictwem, warto też zwrócić...

Tajemnice imbryka

Herbata i kawa to sprawdzone sposoby na poprawę jesiennego nastroju. Aromatyczne napoje wymagają odpowiedniej...

Jak leczyć rośliny tarasowe?

Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybowe pojawiają się niespodziewanie i trudno się z nimi walczy. Trzeba...

Zielnik na domowym parapecie

Dopraw swoją kuchnię aromatem świeżych ziół i widokiem soczystych listków, zwłaszcza kiedy za...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.