| muratordom.pl » Hörmann - bramy garażowe » Kupno bramy garażowej. Na co zwrócić uwagę?

Kupno bramy garażowej. Na co zwrócić uwagę?

Wybór sposobu zamknięcia garażu nie jest łatwy. Dostępne są bramy uchylne, segmentowe i rolowane. Okazuje się, że najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest brama segmentowa, która może nie tylko zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale również zachwycić wzornictwem. Dowiedz się, jakie cechy powinna mieć dobra brama garażowa.

Autor: Hörmann

Budowa domu wiąże się najczęściej z decyzją o budowie garażu. Niezależnie od tego czy będzie on usytuowany w bryle budynku, połączony z nią, czy też będzie to garaż wolnostojący - powinien być jak najbardziej funkcjonalny, bezpieczny i łatwo dostępny. Jeśli przylega do części mieszkalnej – ważne aby ograniczał straty ciepła. Istotne jest również estetyczne wkomponowanie go w fasadę budynku. Wszystkie te zalety będzie posiadał garaż wyposażony w bramę segmentową firmy Hörmann. Ten niemiecki producent oferuje bowiem wiele innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą użytkowe i estetyczne walory tych bram.

Autor: Hörmann

ThermoFrame – efektywna izolacyjność

W garażu przylegającym do części mieszkalnej najistotniejszym jest maksymalne ograniczenie strat ciepła, które powstają podczas jego eksploatacji. Dlatego należy wyposażyć go w dobrze uszczelnioną bramę segmentową o współczynniku przenikania ciepła nie gorszym niż 1,3 W/(m2K). Dobrym rozwiązaniem jest brama garażowa LPU 40 firmy Hörmann zbudowana z segmentów o grubości 42 mm, wypełnionych pianką poliuretanową i wyposażona w wysokiej jakości uszczelki między segmentami oraz na łączeniu blatu bramy z posadzką i ościeżnicą. Aby jednak jeszcze poprawić izolacyjność cieplną bram segmentowych firma Hörmann skonstruowała specjalny zestaw ThermoFrame, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od ściany budynku.

Składa się on ze specjalnego profilu z tworzywa sztucznego oraz dodatkowych uszczelek. Profil ten oddziela ościeżnicę bramy od ścian garażu, niwelując powstający w tym miejscu mostek termiczny, przez który wydostaje się cenna energia. Dodatkowe podwójne uszczelki wargowe umieszczone z obu stron bramy i w jej górnym obszarze poprawiają izolacyjność połączenia płyty bramy z ościeżnicą i nadprożem. Zastosowanie tego rozwiązania może zwiększyć termoizolacyjność garażowej bramy segmentowej nawet o 15%.

Autor: Hörmann

Bramy garażowe z napędem BiSecur

Energooszczędna brama segmentowa powinna być też wyposażona w możliwie najszybszy napęd, tak by jak najmniej ciepła uciekało z garażu podczas jego otwierania i zamykania. Napędy do bram firmy Hörmann są jednak nie tylko szybkie, ale także niezwykle komfortowe i bezpieczne, działają bowiem w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur. Ten nowoczesny system zapewnia maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem, działa bowiem w technologii 128 bitów. Napędy z systemem BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk dioda LED na nadajniku odpowiednim kolorem sygnalizuje położenie bramy. W każdej sytuacji można więc mieć pewność, że polecenie zostało wykonane, nawet wtedy, gdy brama garażowa znajduje się poza zasięgiem wzroku. A od niedawna - dzięki specjalnej bramce Gateway BiSecur z aplikacją na smartfona i tablet – kontrola i obsługa bram wyposażonych w napędy firmy Hörmann możliwa jest nawet z dowolnego miejsca na świecie.

Autor: Hörmann

Automatyczne ryglowanie bramy

Atutem garażowych bram segmentowych firmy Hörmann wyposażonych w napęd jest też ich niezawodne zabezpieczenie przed podważeniem. Podczas zamykania brama segmentowa automatycznie rygluje się bowiem w szynie napędu, co uniemożliwia jej podważenie, nawet w razie awarii zasilania.

Drzwi przejściowe w bramie

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania bram garażowych, firma Hörmann oferuje bramy segmentowe z drzwiami przejściowymi bez wystającego progu. Wbudowane w bramie garażowej drzwi przejściowe umożliwiają szybkie i wygodne wyprowadzanie np. rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Niewielki płaski próg ze stali nierdzewnej – o wysokości jedynie 10 mm na środku i 5 mm na krawędziach – eliminuje ryzyko potknięcia podczas przechodzenia i ułatwia przejeżdżanie kołami.

Optymalna ochrona

Powodem, dla którego warto wybrać bramę segmentową marki Hörmann jest też wysoka odporność na korozję. Brama ta posiada bowiem wykonaną z tworzywa sztucznego stopę ościeżnicy, która jest odporna na uszkodzenia i – w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań – trwale zabezpiecza ją przed ewentualną korozją, nawet w przypadku utrzymującej się długo wilgoci. Wysoka na 4 cm stopa całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu najbardziej narażonym na powstawanie rdzy, co gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę. Poza tym stopa ościeżnicy razem z uszczelką progową tworzy bardzo estetyczne zakończenie bramy garażowej.

Przeczytaj dodatkowo:
Drzwi wejściowe do domu - pomysły i inspiracje

Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i odporne na zmienne...

Segmentowe bramy garażowe i drzwi wejściowe...

Segmentowe bramy garażowe i drzwi wejściowe Hörmann pomagają zmodernizować dom, podkreślić jego styl i...

Nowe standardy izolacyjności cieplnej. Drzwi...

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe czy modernizujących stare domy coraz większe...

Elektryczne otwieranie drzwi wewnętrznych – napęd...

Napęd do drzwi wewnętrznych to produkt ułatwiający normalne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w...

Energooszczędne drzwi na wymiar ThermoPlus

Niedrogie drzwi wejściowe o ponadstandardowym wyposażeniu i doskonałych właściwościach izolacyjnych....

Jakie bramy garażowe wybierają inwestorzy?...

Konsumenci coraz częściej stawiają na najwyższą jakość bram garażowych. Dzięki temu mają pewność trwałego...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT