dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

PORADY EKSPERTÓW

| muratordom.pl » Bezpłatne porady ekspertów » SOLBET » Klasa gestości?

Ekspert odpowiada

Klasa gestości?

Mam zamiar murować ściany z pustaka Solbet Optimal 24 x 24 x 590. Jaką klasę gęstości wybrać: 400, 500, 600 a może 700 ? Jakiej zaprawy użyć?

Tomasz Rybarczyk

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Najczęściej do tego rodzaju ścian stosuje się zamiennie bloczki SOLBET Optimal o szerokości 24 cm i klasie gęstości 600. Bloczki mogą być profilowane lub bez profilowania na pióra i wpusty.
Bloczki najlepiej murować na murarską zaprawę cienkowarstwową lub zwykłą SOLBET. Cały asortyment produkowanych bloczków można murować na zaprawę cienkowarstwową.

Zaprawy do murowania wytwarzamy w naszym zakładzie w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie produkujemy asortyment chemii budowlanej.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

ZADAJ PYTANIE

PORADY EKSPERTA

Czy wzniesienie budynku gospodarczego z wiatą wymaga pozwolenia na budowę?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. To jest w stanie ocenić projektant mając do wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub wydane warunki zabudowy. Według art. 29 ust. 1 pkt. 13 Prawa Budowlanego, pozwolenia na...

Czy bloczki z betonu komórkowego to wytrzymały materiał?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Co prawda sam nie mieszkam w budynku z betonu komórkowego, ale co roku wyjeżdżam na narty i wtedy mieszkam w takim domu, który jest ocieplony styropianem. Ma on ogrzewanie elektryczne...

Przewód wentylacyjny w ścianie nośnej

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Niestety nie dysponuję pełnym projektem pańskiego budynku. Z tego, co mogę odczytać z rzutów projektu, zamieszczonych na stronie internetowej, to nie widzę przewodów...

Czy ściany działowe mogą stanąc na podkładzie podłogowym, czy trzeba je murować na stropie?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Nie wiem, jak wysokie to mają być ściany. Jeśli nie będą wyższe niż 250 cm, to można je zbudować na wylewce. Proponuję zrobić ściany jeszcze lżejsze, na przykład grubości 10 cm (np. wykonane w...

Czy spękania pojawiające się na stropie mogą być groźne dla jego nośności?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Nie wiem, jak był ten strop wykonywany. Przy stropach Teriva o rozpiętości od 4 do 6 m należy zastosować co najmniej jedno żebro rozdzielcze. Żebra powinny być również wykonane pod...

Czy ściany działowe na piętrze mają wpływ na odciążenie dachu?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Jeśli były to faktycznie ściany działowe, to nawet nie powinny być połączone z konstrukcją więźby. Jeśli jednak były to ściany nośne to możliwe, że były obciążone więźbą dachową, wtedy ich...

Czy zamurowanie otworu drzwiowego wymaga zgłoszenia?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. To, że nastąpiła zmiana materiału nie ma znaczenia, ponieważ tego typu zamurowanie powinno spełniać wszystkie wymagania dla przegrody, która wydziela te dwa pomieszczenia. Jeśli jest to...

Czym ocieplić i jak wyciszyć ściany z betonu komórkowego?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Ocieplenie metodą lekką mokrą na pewno pogorszy izolacyjność akustyczną przegrody. Nie potrafię jednak precyzyjnie stwierdzić, w jakim stopniu, ponieważ to zależy od zastosowanego systemu,...

Jak ocieplić strop o konstrukcji belkowej?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Wełna mineralna powinna być jeszcze osłonięta paroizolacją, układaną od strony pomieszczenia poniżej. Pozdrawiam. Tomasz Rybarczyk

Przebudowa starego domu bliźniaka. Czy musi ją poprzedzać ekspertyza techniczna?

Doradza ekspert z firmy SOLBET

Witam. Tego typy rozbudowa wymaga: oceny technicznej przez uprawnionego rzeczoznawcę, wykonania projektu budowlanego, niezbędnego do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Nie można...

1 2 3 » Archiwum
Tomasz Rybarczyk

Tomasz Rybarczyk

Ekspert z firmy:

SOLBET

Specjaliści firmy Solbet odpowiadają na pytania dotyczące murowania ścian z betonu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.