Rozmowy o ekologii

| muratordom.pl » Eko » Rozmowy o ekologii

Smart Eco. Jak oszczędzać energię i obniżać rachunki?

Wysoko rozwinięte kraje stawiają naSmart Eco, czyli ekologiczną, efektywną i ekonomiczną energetykę. Wpisujący się w ten trend konsument korzystający z energii staje się prosumentem, czyli aktywnym...

Ekonomia ocieplania

Jednym z czynników wpływających na zapotrzebowanie na energię grzewczą w domach są parametry cieplne przegród.

Odnawialna energia – to się opłaci

W krajach zachodnich często łatwiej dostać kredyt na droższy dom ekologiczny niż tańszy nieenergooszczędny.

wyświetleń: 0

 06.07.2017

 dodał: Andrzej T. Papliński

Pan Grzegorz ogrzewać będzie dom matami elektrycznymi. Instalacja fotowoltaiczna na dachu zapewni 100 procent energii elektrycznej potrzebnej do ogrzewania, grzania wody użytkowej, pracy urządzeń elektrycznych. Zobacz, jakie są argumenty.

Domy daleko od ludzi – dlaczego prawo na to pozwala

Trudno jest powstrzymać zabudowę na obszarach rolniczych, gdzie nie obowiązują szczególne przepisy związane z ochroną przyrody. Zdarza się więc, że w polu, zupełnie na odludziu i w oderwaniu...

Przepis na ogród ekologiczny

Nie niszcz bez powodu pokrzyw. Są pokarmem dla najpiękniejszych motyli, można je również wykorzystać jako warzywo do zup i omletów.

Palące się odpady to trucizna!

Ludzie spalający odpady powodują nieświadomie – lub, co gorsza, świadomie – zanieczyszczenie powietrza, a następnie gleby.
Rozmowy o ekologii

Rozmowy o ekologii to kategoria, w której przeczytasz opinie ekspertów na temat, dlaczego ochrona środowiska się opłaca. Co w praktyce oznacza termin ekologiczny, ekologiczny dom? Co to jest energia odnawialna i ekologiczne ogrzewanie? Co wpływa na zapotrzebowanie na energię grzewczą w domu? Dlaczego budowa na działce rolnej jest nieekologiczna? Jaki jest przepis na ogród ekologiczny? Zobacz, dlaczego spalanie odpadów szkodzi środowisku. Wypowiedz się na takie tematy jak: ekologia i ochrona środowiska, energooszczędność.