Rozmowy o ekologii

| muratordom.pl » Eko » Rozmowy o ekologii

Smart Eco. Jak oszczędzać energię i obniżać rachunki?

Wysoko rozwinięte kraje stawiają naSmart Eco, czyli ekologiczną, efektywną i ekonomiczną energetykę. Wpisujący się w ten trend konsument korzystający z energii staje się prosumentem, czyli aktywnym...

Ekonomia ocieplania

Jednym z czynników wpływających na zapotrzebowanie na energię grzewczą w domach są parametry cieplne przegród.

Odnawialna energia – to się opłaci

W krajach zachodnich często łatwiej dostać kredyt na droższy dom ekologiczny niż tańszy nieenergooszczędny.

wyświetleń: 2680

 29.03.2016

 dodał: Andrzej Papliński

Powietrzna pompa ciepła czy kolektory słoneczne? Do przygotowania ciepłej wody użytkowej własciciele domu pasywnego wybrali powietrzną pompę ciepła.

Domy daleko od ludzi – dlaczego prawo na to pozwala

Trudno jest powstrzymać zabudowę na obszarach rolniczych, gdzie nie obowiązują szczególne przepisy związane z ochroną przyrody. Zdarza się więc, że w polu, zupełnie na odludziu i w oderwaniu...

Przepis na ogród ekologiczny

Nie niszcz bez powodu pokrzyw. Są pokarmem dla najpiękniejszych motyli, można je również wykorzystać jako warzywo do zup i omletów.

Palące się odpady to trucizna!

Ludzie spalający odpady powodują nieświadomie – lub, co gorsza, świadomie – zanieczyszczenie powietrza, a następnie gleby.
Rozmowy o ekologii

Rozmowy o ekologii to kategoria, w której przeczytasz opinie ekspertów na temat, dlaczego ochrona środowiska się opłaca. Co w praktyce oznacza termin ekologiczny, ekologiczny dom? Co to jest energia odnawialna i ekologiczne ogrzewanie? Co wpływa na zapotrzebowanie na energię grzewczą w domu? Dlaczego budowa na działce rolnej jest nieekologiczna? Jaki jest przepis na ogród ekologiczny? Zobacz, dlaczego spalanie odpadów szkodzi środowisku. Wypowiedz się na takie tematy jak: ekologia i ochrona środowiska, energooszczędność.