| muratordom.pl » Eko » Buduj EKOlogicznie » II Międzynarodowe Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego Bud-eco 2011

II Międzynarodowe Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego Bud-eco 2011

W dniach 18-20 listopada odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO oraz Konferencja Naukowa Dolnośląski Dom Energooszczędny. Przedstawiciele branży budownictwa ekologicznego spotkają się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obie imprezy odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Targi BUD-ECO to impreza kierowana do producentów i dystrybutorów domów energooszczędnych, pasywnych i inteligentnych oraz urządzeń energooszczędnych: instalacji grzewczych, kolektorów słonecznych, systemów izolacyjnych, wentylatorów, rekuperatorów, energooszczędnych okien i drzwi. W zeszłym roku Targi BUD-ECO zgromadziły w Hali Stulecia ponad 70 wystawców oraz 3,5 tys. odwiedzających.

W tym roku targom po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Dolnośląski Dom Energooszczędny. Do udziału zaproszeni są studenci i pracownicy naukowi oraz reprezentanci firm, instytucji i organizacji działających w branży budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Honorowy patronat nad Konferencją Dolnośląski Dom Energooszczędny Politechnika Wrocławska, wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Zrzeszenie Audytorów Energetycznych, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Polska Izba Ekologii.

Budownictwo ekologiczne ma w naszym kraju ogromną przyszłość. Już teraz coraz więcej osób decyduje się zainwestować w domy energooszczędne - mając na uwadze nie tylko własne korzyści, ale również dobro środowiska naturalnego. Targi oraz konferencja są doskonałą okazją dla każdego, kto chce wypromować swoje produkty i usługi na rozległym, chłonnym i przyszłościowym potencjalnym rynku, jakim jest Dolny Śląsk i Polska zachodnia bądź poszerzyć swoją wiedzę na temat architektury energooszczędnej, systemów wytwarzania ciepła i energii, inteligentnego sterowania i automatyki (dom inteligentny) i wielu innych tematów.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.wigor-targi.com oraz www.dde.wroc.pl.

Przeczytaj dodatkowo:
Dom energooszczędny kontra dom pasywny. PORÓWNANIE

Zanim podejmiesz decyzję o budowie domu energooszczędnego lub domu pasywnego warto porównać wymagania,...

Projekt nr 024 II nagroda (ex aequo)

Marcin Gaede, Tomasz Dziedzic – instalacje, Magdalena Guminiak – instalacje

Co to jest elektrownia wiatrowa i gdzie można ją...

Od 16 lipca 2016 r. obowiązuje ustawa, która określa warunki i tryb lokalizacji elektrowni wiatrowych,...

Projekt nr 016 I nagroda

Remigiusz Strzelecki, Arkadiusz Strzelecki/RAAS Architekci, Barbara Matysek – charakterystyka...

Zdrowy dom dla alergika. Mieszkaj bezpiecznie i...

Podpowiadamy, jak sprzątać pomieszczenia oraz usuwać kurz i bród z wszelkich powierzchni. Zdrowe...

Rozmieszczenie i wybór okien do domu...

O rozmieszczeniu okien i ich wymiarach musisz decydować już na etapie projektowania domu energooszczędnego....