| muratordom.pl » Eko » Buduj EKOlogicznie » II Międzynarodowe Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego Bud-eco 2011

II Międzynarodowe Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego Bud-eco 2011

W dniach 18-20 listopada odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO oraz Konferencja Naukowa Dolnośląski Dom Energooszczędny. Przedstawiciele branży budownictwa ekologicznego spotkają się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obie imprezy odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Targi BUD-ECO to impreza kierowana do producentów i dystrybutorów domów energooszczędnych, pasywnych i inteligentnych oraz urządzeń energooszczędnych: instalacji grzewczych, kolektorów słonecznych, systemów izolacyjnych, wentylatorów, rekuperatorów, energooszczędnych okien i drzwi. W zeszłym roku Targi BUD-ECO zgromadziły w Hali Stulecia ponad 70 wystawców oraz 3,5 tys. odwiedzających.

W tym roku targom po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Dolnośląski Dom Energooszczędny. Do udziału zaproszeni są studenci i pracownicy naukowi oraz reprezentanci firm, instytucji i organizacji działających w branży budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Honorowy patronat nad Konferencją Dolnośląski Dom Energooszczędny Politechnika Wrocławska, wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Zrzeszenie Audytorów Energetycznych, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Polska Izba Ekologii.

Budownictwo ekologiczne ma w naszym kraju ogromną przyszłość. Już teraz coraz więcej osób decyduje się zainwestować w domy energooszczędne - mając na uwadze nie tylko własne korzyści, ale również dobro środowiska naturalnego. Targi oraz konferencja są doskonałą okazją dla każdego, kto chce wypromować swoje produkty i usługi na rozległym, chłonnym i przyszłościowym potencjalnym rynku, jakim jest Dolny Śląsk i Polska zachodnia bądź poszerzyć swoją wiedzę na temat architektury energooszczędnej, systemów wytwarzania ciepła i energii, inteligentnego sterowania i automatyki (dom inteligentny) i wielu innych tematów.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.wigor-targi.com oraz www.dde.wroc.pl.

Dom pasywny, czyli mający niskie zapotrzebowanie na energię

Dom pasywny to taki, którego zapotrzebowanie na energię do ogrzewania jest bardzo małe i nie...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Co to jest elektrownia wiatrowa i gdzie można ją...

Od 16 lipca 2016 r. obowiązuje ustawa, która określa warunki i tryb lokalizacji elektrowni wiatrowych,...

Projekt nr 038 II nagroda (ex aequo)

LIPIŃSCY DOMY Biuro Projektowe Miłosz Lipiński, Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Grzegorz Tomaszewski  

Projekt nr 058 Wyróżnienie honorowe

Maciej Janeczek, Rafał Socha, Agata Krysiak

Dom energooszczędny może być również zdrowy i...

Podczas wyboru projektu domu - oraz późniejszej budowy domu - każdy inwestor musi rozwiązać ważny...

Projekt nr 016 I nagroda

Remigiusz Strzelecki, Arkadiusz Strzelecki/RAAS Architekci, Barbara Matysek – charakterystyka...

Rozmieszczenie i wybór okien do domu...

O rozmieszczeniu okien i ich wymiarach musisz decydować już na etapie projektowania domu energooszczędnego....