| muratordom.pl » Nowoczesne okna do domu » Duże okna i profile aluminiowe – rozwiązanie do imponujących rezydencji

Duże okna i profile aluminiowe – rozwiązanie do imponujących rezydencji

Projekty wielkometrażowych rezydencji tworzone są nie tylko z myślą o walorach estetycznych, ale także o komforcie mieszkańców. Podział na strefy pozwala optymalnie rozplanować przestrzeń, zagwarantować jej użytkownikom maksimum wygody i wykorzystać naturalne walory domu wynikające z jego lokalizacji. Duże okna i dobrze dobrana stolarka drzwiowa odpowiednio podkreślą charakter i zastosowanie każdej z takich stref.

Efektowne i funkcjonalne drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe są pierwszym elementem z jakim spotykają sią osoby odwiedzające nasz dom. Walory estetyczne, na które od razu zwrócą uwagę, tworzą swojego rodzaju wizytówkę domu i ich właścicieli. Szeroka gama paneli drzwiowych dostępnych w Vetrex pozwala zaprezentować preferencje estetyczne gospodarzy.

Wzornictwo to jednak nie wszystko. Specyficzna konstrukcja drzwi aluminiowych z wypełnieniem nakładkowym zapewnia wyjątkową wytrzymałość oraz doskonałe parametry w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Ponieważ drzwi powinny chronić nasz dom przed dostępem osób niepowołanych, podstawowe znaczenie ma w ich przypadku kwestia bezpieczeństwa. O spokój mieszkańców zadbają zamki wielopunktowe i specjalne rozwiązania antywłamaniowe.

Autor: Vetrex

Kolejnym ważnym punktem jest funkcjonalność. Pamiętając o tym, że drzwi narażone są na ogromną liczbę cykli zamknięć i otwarć, należy zadbać o to, by zawiasy i zamki gwarantowały ich wieloletnią niezawodną pracę. Dla wielu inwestorów nie bez znaczenia pozostaje również kwestia komfortu, dlatego też aluminiowe drzwi Vetrex pozwalają domownikom korzystać z możliwości wygodnego sterowania skrzydłami za pomocą klawiatury, czytnika kart, czytnika linii papilarnych lub pilota.

Dobrze doświetlona strefa reprezentacyjna – salon i jadalnia

Strefa ta znajduje się na dolnej kondygnacji budynku. Mają do niej dostęp nie tylko domownicy ale również goście, stąd jej reprezentacyjny charakter. Jest to strefa dzienna, dlatego warto, aby docierało do niej maksimum naturalnego światła. Okna powinny więc wychodzić na słoneczne strony: południe, południowy wschód lub południowy zachód. W przypadku rezydencji, warto zdecydować się na odważne rozwiązania, podkreślające charakter i prestiż inwestycji, takie jak np. panoramiczne przeszklenia eksponujące widok na okolicę lub ogród, z wygodnym wyjściem na taras lub, jeśli salon ma antresolę - ciągnące się przez dwie kondygnacje szklane piony.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Vetrex

Ambitne, wielkogabarytowe konstrukcje wymagają jednak zastosowania specjalnych rozwiązań. Systemy przeznaczone do realizacji tego rodzaju przeszkleń bazują na profilach aluminiowych, przez co charakteryzują się większą sztywnością i stabilnością, umożliwiając wykonanie trwałych i bezpiecznych w użytkowaniu okien. Wybierając system aluminiowy do realizacji takich przeszkleń – należy zwrócić uwagę na jego właściwości ciepłochronne i akustyczne, które zagwarantują wysoki komfort przebywającym we wnętrzu mieszkańcom. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie np. dostępny w Vetrex system podnoszono przesuwny o głębokości 77 mm. Jest to system z dobrą izolacją termiczną, pozwalający na wykonanie szklanej ściany o imponujących wymiarach, w którym z powodzeniem można wykonać panoramiczne przeszklenia z wyjściem na taras. Dolną część futryny takiej konstrukcji można zamontować w posadzce. Taki zabieg pozwala zlikwidować próg, co stanowi odczuwalne udogodnienie w podczas jego przekraczania, ponieważ eliminuje ryzyko potknięcia. Co więcej, posadzka we wnętrzu zlicowana z powierzchnią tarasu wygląda niezwykle nowocześnie.

Autor: Vetrex

Ważne, żeby drzwi podnoszono-przesuwne były wyposażone w mechanizmy pozwalające na lekkie sterowanie skrzydłem i ciche zamykanie drzwi. Waga wielkogabarytowych skrzydeł, wyposażonych w 2-komorowe szyby energooszczędne dochodzi do kilkuset kilogramów – warto więc wyposażyć je w elementy ułatwiające ich otwieranie i zamykanie.

Funkcjonalna stolarka okienna do strefy wypoczynkowej

Przestrzeń przeznaczona przede wszystkim do rekreacji, w zależności od upodobań mieszkańców, może mieć różny charakter. W tej strefie mieścić się może sala kinowa, barek, siłownia, sala do squasha, sauna czy basen. W przypadku sali kinowej i sauny – okna zwykle wcale nie są przewidziane, w przypadku barku – warto rozważyć stolarkę z dobrą izolacją akustyczną, aby podczas domowych przyjęć nie zakłócać spokoju sąsiadom. Jeśli planujemy salę do squasha – okna powinny zostać wyposażone w pakiety szybowe odporne na rozbicie, a w siłowni warto zastosować okna ze skrzydłem przesuwnym, aby móc szybko wywietrzyć pomieszczenie i aby otwarte okno nie wchodziło do wnętrza i nie ograniczało swobody ruchów podczas korzystania ze sprzętu do ćwiczeń.

Autor: Vetrex

Gdy zaś rezydencja ma zostać wyposażona w basen – ponownie najlepszym rozwiązaniem okazuje się stolarka aluminiowa, a szczególnie systemy fasadowe, umożliwiające wykonanie całej konstrukcji ze szkła. Powinny być to systemy, których właściwości pozwalają na dowolne kształtowanie konstrukcji – od najprostszych form, przez ściany ze zwrotami i załamaniami, przeszklone dachy oraz trójwymiarowe świetliki po innego rodzaju konstrukcje przestrzenne. Takie warunki spełnia, dostępny w firmie Vetrex system fasadowy bazujący na pionowych słupach i poziomych ryglach, stanowiących konstrukcję nośną, w którym szyby montowane są do profili za pomocą aluminiowych listew dociskowych.

Autor: Vetrex

Przeczytaj dodatkowo:
Jak wybrać okna, które skutecznie ochronią przed...

Jeśli chcesz, aby okna dobrze chroniły przed hałasem z zewnątrz, musisz wiedzieć na co zwracić uwagę,...

Drzwi tarasowe. Jak wybrać wygodne w...

Wybór odpowiednich drzwi tarasowych ma ogromne znaczenie. Aby w pełni wykorzystać uroki...

Wszystko na temat okien energooszczędnych: jakie...

Jeżeli zdecydujesz się na zamontowanie w domu okien energooszczędnych to musisz wiedzieć, jakie elementy okna...

Co powoduje parowanie szyb i jak skutecznie...

Wiele osób żali się na parowanie szyb w swoich domach czy mieszkaniach, nie wiedząc jak sobie z tym...

Alternatywa dla okna dachowego. Lukarny - jak...

Lukarny – charakterystyczne przeszklenia, zakończone w górnej części trójkątem lub...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT