| muratordom.pl » VELUX - Rolety i markizy » Przesłony słoneczne - na zewnątrz czy wewnątrz?

Przesłony słoneczne - na zewnątrz czy wewnątrz?

Zarówno rolety wewnętrzne, jaki i zewnętrzne znacząco wpływają na komfort korzystania z poddasza. Skąd jednak mamy wiedzieć kiedy wybrać przesłony słoneczne wewnątrz, a kiedy na zewnątrz okien?

Podejmując decyzję o ich zakupie warto zastanowić się, które ich funkcje są dla nas najważniejsze: zaciemnienie, ochrona przed nagrzaniem pomieszczenia, izolacja okna w zimie, tłumienie hałasu czy może walory dekoracyjne.

Rolety zewnętrzne, bez względu na porę roku, zapewniają optymalny komfort termiczny - w zimie poprawiają izolacyjność okna nawet o 27 proc., z kolei w lecie zatrzymują do 97 proc. ciepła. Dodatkowo, dają efekt całkowitego zaciemnienia, tłumią hałas z zewnątrz, odgłosy padającego deszczu, a także poprawiają bezpieczeństwo. Sprawdzą się na każdym oknie, bez względu na jego lokalizację względem strony świata. Firma VELUX ma w swojej ofercie rolety zewnętrzne o trzech sposobach obsługi: obrotowe, elektryczne, a także solarne.

Autor: VELUX

Innym, zewnętrznym produktem stosowanym na oknach dachowych są markizy. Tkanina w formie siateczki odbija promienie słoneczne i chroni wnętrze przed nagrzewaniem, redukując je nawet o 72 proc. Jednocześnie, markiza nie ogranicza widoku za oknem. Rolety zewnętrzne są bardziej uniwersalne i można je stosować przez cały rok, markizy stosujemy tylko latem.

Z kolei rolety wewnętrze umożliwiają kontrolę ilości wpadającego do pomieszczenia światła i są ciekawym elementem dekoracji wnętrza. Do wyboru mamy różne rodzaje: plisowane, z półprzepuszczalnej tkaniny lub zaciemniające; gama wzorów i kolorów jest naprawdę bardzo szeroka. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej osłony zewnętrznej i jednej osłony wewnętrznej. Tak wyposażone okno dachowe zyskuje bardzo wiele na funkcjonalności.

Autor: VELUX

Przeczytaj dodatkowo:
Markizy i rolety zewnętrzne na okna dachowe

Okna dachowe znakomicie doświetlają poddasze. Jednak więcej światła, oznacza również więcej ciepła....

Moskitiery, żaluzje, rolety do każdego...

Przysłony okienne, takie jak moskitiery, żaluzje czy rolety muszą pełnić zarówno funkcją praktyczną,...

Rolety zewnętrzne na oknach połaciowych a...

Rolety zewnętrzne posiadają wiele przydatnych funkcji, które pozwolą każdemu poczuć się bezpiecznie i...

Jakie akcesoria do okien dachowych warto kupić?

Akcesoria do okien dachowych powinny łączyć w sobie cechy funkcjonalne i użytkowe z atrakcyjną formą...

Sposoby na zaciemnienie wnętrz - rolety i żaluzje

Rolety, żaluzje i inne przesłony okienne służą nie tylko do ochrony wnętrz przed słońcem i wysoką temperaturą...

Dlaczego oryginalne rolety i markizy to trafny...

Oryginalne rolety i markizy zapewnią uczucie optymalnego komfortu użytkowania poddasza. Na rynku istnieje...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.