| muratordom.pl » Gazowe i olejowe systemy grzewcze oraz systemy solarne » Wymiana instalacji grzewczej. Sposób na mniejsze koszty ogrzewania domu

Wymiana instalacji grzewczej. Sposób na mniejsze koszty ogrzewania domu

Wymiana instalacji grzewczej może zmniejszyć koszty ogrzewania domu o 30%, a w przypadku zastosowania kotła kondensacyjnego nawet o 40%. W przeciętnym domu jednorodzinnym, o zapotrzebowaniu na ciepło 20 kW, oznacza to oszczędności 1000 l oleju opałowego lub 1500 m3 gazu rocznie, czyli ok. 1700 złotych.

Autor: VAILLANT

Kiedy wymiana instalacji się opłaca?

Kotły grzewcze, które mają więcej niż 15 lat, zużywają za dużo energii. Winne tego są straty ciepła powodowane przez wychłodzenie, utrzymanie gotowości urządzenia, ubytki ciepła przez powierzchnię obudowy, a także odprowadzanie ogrzanego powietrza do atmosfery.

Dzięki nowej instalacji c.o. można zmniejszyć koszty energii o 30%, a w przypadku zastosowania kotła kondensacyjnego nawet o 40%. W przeciętnym domu jednorodzinnym, o zapotrzebowaniu na ciepło 20 kW, oznacza to oszczędności 1.000 l oleju opałowego lub 1.500 m3 gazu rocznie, czyli ok. 1700 złotych. Ponadto nakład inwestycyjny na nowe ogrzewanie domu jest względnie mały – co sprawia, że w wielu przypadkach wymiana instalacji, z punktu widzenia gospodarki energią, jest o wiele bardziej efektywna niż np. remont dachu, okien czy ścian zewnętrznych.

Autor: VAILLANT

Kocioł auroCOMPACT

Autor: VAILLANT

Kocioł VKK z zasobnikiem c.w.u.

Wymiana instalacji c.o. - wysoki komfort ogrzewania i ochrona środowiska

Stare instalacje grzewcze odznaczają się jednak nie tylko wysokim zużyciem energii, lecz także głośną pracą. Jeżeli chcemy pozbyć się hałasu, należy wybrać jeden z nowoczesnych kotłów Vaillant, które charakteryzują się niemal bezgłośną pracą. Urządzenia te spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników - są proste w obsłudze, zapewniają niezawodne ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę, mogą być montowane właściwie wszędzie. Spełniają także wymogi estetyczne - wielokrotnie nagradzane wzornictwo pasuje do nawet bardzo eleganckich wnętrz.

Kolejny plus - nowoczesna instalacja grzewcza zapewnia nie tylko komfort we wnętrzu, lecz także czystą atmosferę na zewnątrz budynku. Obniża emisję dwutlenku węgla nawet o 30%, co w przypadku domu wielorodzinnego oznacza co najmniej tonę rocznie. A jeżeli chcemy jeszcze bardziej zadbać o środowisko, możemy, niewielkim kosztem, uzupełnić instalację grzewczą o kolektor słoneczny albo przynajmniej już teraz przygotować ją do przyszłego użytkowania energii słonecznej.

Jak przeprowadzić wymianę instalacji i kotła grzewczego?

Na to pytanie są dwie odpowiedzi - krótka i dłuższa. Krótka brzmi - z firmą Vaillant! Dłuższa - za pomocą ponad 700 możliwości zestawienia instalacji, której elementy idealnie do siebie pasują, optymalnie dostosowują się do potrzeb i życzeń użytkownika, a ponadto pozwalają na dowolną rozbudowę.

Kocioł grzewczy dopasowany do potrzeb

Odpowiednie ogrzewanie domu we właściwych porach jest nie do pomyślenia bez technologii systemowej. Tylko doskonale dopasowane elementy pozwalają osiągnąć maksymalną wydajność ogrzewania przy minimalnym zużyciu energii. Technologia systemowa marki Vaillant dokładnie spełnia ten wymóg. Wszystko jest w niej dopasowane - od kotła grzewczego, przez podgrzewanie wody, po odprowadzanie spalin. Całości dopełnia inteligentny układ regulacji, który dostosowuje ogrzewanie mieszkania do potrzeb użytkownika.

Możliwości kotłów grzewczych Vaillant

Kotły Vaillant pasują także do wszelkich elementów wykonanych przez inne firmy. Elementy naszych instalacji są zgodne ze wszystkimi używanymi układami i rozwiązaniami budowlanymi. I oczywiście, odpowiadają wszelkim potrzebom inwestorów. A jeżeli zmienią się one z czasem, układ ogrzewania będzie zmieniał się wraz z nimi – na przykład pozwoli na przyłączenie kolektora słonecznego lub pompy ciepła.

Wygodne ogrzewanie domu

Dobre ogrzewanie charakteryzuje się tym, że daje maksymalną wygodę i wymaga minimalnej troski. Urządzenia marki Vaillant całkowicie spełniają to oczekiwanie - są wyjątkowo łatwe i proste w obsłudze. Większość funkcji podlega automatycznej regulacji. Można się zatem skupić na ważniejszych sprawach.

Jakość i wygląd kotłów c.o.

Każdy wybór instalacji marki Vaillant to wybór najwyższej jakości. Zapewnienie jakości zaczyna się od doboru surowców według surowych wymogów, obejmuje proces produkcji zgodny z zatwierdzonymi normami jakości, a zwieńczone jest kompletnym pakietem usług serwisowych. Oto solidna podstawa długotrwałej satysfakcji klienta.

Satysfakcję sprawi użytkownikom nie tylko technologia, lecz także wygląd naszych urządzeń. Wyróżniają się one nowoczesnym wzornictwem, dopasowanym do wnętrz mieszkalnych. Produkty marki Vaillant otrzymały liczne wyróżnienia za wzornictwo.

Autor: VAILLANT

Jaki sens ma wymiana instalacji?

To zależy od obecnej instalacji grzewczej: od tego, czego jeszcze nam brakuje do komfortowego ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę.

  • Najpierw analiza, potem wymiana. Po pierwsze, należy zbadać obecny stan instalacji grzewczej. Pomoże w tym autoryzowany instalator, który najlepiej oceni warunki i możliwości.
  • Ile ciepła potrzebujemy? Na to pytanie można szybko i dokładnie odpowiedzieć, obliczając zapotrzebowanie domu na ciepło. Obliczenie to pozwoli dokładnie określić zakres mocy nowej instalacji grzewczej. Jest ono konieczne do ubiegania się o wsparcie finansowe czy też podniesienia stawki czynszu po przeprowadzeniu wymiany instalacji. Obliczaniem zapotrzebowania na ciepło zajmują się instalatorzy ogrzewania.
  • Czy komin także wchodzi w grę? Jeżeli zdecydujemy się na kotły kondensacyjne Vaillant – oczywiście tak. Firma oferuje również uniwersalne układy do odprowadzania spalin z instalacji kondensacyjnych. Mogą być one przyłączone do komina lub – zamiennie – wyprowadzone bezpośrednio przez dach. Takie rozwiązanie pozwala łatwo uniknąć naprawy przewodu kominowego. W przypadku przyłączenia do przewodu kominowego niskie temperatury spalin w nowej instalacji mogą doprowadzić do zwiększonego skraplania, a zatem zawilgocenia lub zniszczenia komina przez związki siarki. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do zakładu autoryzowanego Vaillant, aby sprawdzić, czy konieczne jest zmniejszenie przekroju przewodu kominowego.
  • Co z ciepłą wodą? Ciepła i gorąca na zmianę. Letnia i ledwo cieknie, gdy otworzyć na raz kilka kranów? Zatem najwyższy czas zakręcić starą instalację ciepłej wody i pomyśleć o nowych rozwiązaniach. Na przykład o wygodnym zbiorniku ciepłej wody, niewielkim urządzeniu wielofunkcyjnym lub podgrzewaczu przepływowym, zainstalowanym bezpośrednio przy kranie. Niezależnie od wybranego rozwiązania, nowoczesne technologie firmy Vaillant pozwalają cieszyć się komfortowymi warunkami mycia i kąpieli – koniec z przymusowym zimnym prysznicem.
  • Ile pracy wymaga wymiana instalacji? Tyle, że nawet jej nie zauważymy. Z reguły bowiem nowe ogrzewanie – włączając prace budowlane – jest instalowane w ciągu 1 do 3 dni. Przede wszystkim wtedy, gdy korzystamy z technologii systemowej marki Vaillant. W tej technologii wszystkie elementy są dokładnie dopasowane i wstępnie zestawione dla wygody instalatora – aby oszczędzić czas, pieniądze i nerwy.
  • Co z ekologią? Ekologiczna technologia grzewcza pozwala „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” - ulżyć środowisku i ochronić własną kieszeń. Ponadto można się znacznie uniezależnić od rosnących cen energii. Dlatego zalecamy, aby zawsze uwzględniać skorzystanie z ekologicznych rozwiązań, takich jak energia słoneczna i kocioł kondensacyjny. To się opłaca!

Przeczytaj dodatkowo:
Czy w mieszkaniu da się zrobić wentylację...

Systematyczna wymiana powietrza w domu lub mieszkaniu jest niezbędna dla naszego zdrowia i dobrego...

Z jakimi urządzeniami grzewczymi dobrze...

Nowoczesne urządzenia grzewcze – kocioł kondensacyjny i pompa ciepła – najlepiej...

Pompa ciepła powietrze woda. Sposób na obniżenie...

Zastanawiasz się, jak zredukować rachunki za ogrzewanie domu bez spadku komfortu? Rozwiązaniem jest...

Jakie powinny być nowoczesne pompy ciepła?

Pompy ciepła są coraz powszechniej używane do ogrzewania domów zimą i chłodzenia – latem oraz do...

Pompa ciepła typu powietrze-woda. Sprawdź, jak...

Pompy ciepła typu powietrze-woda to doskonałe rozwiązanie w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. To wydajne,...

Ogrzewanie domu i wody powietrzną pompą ciepła....

Bezobsługowe ogrzewanie domu – a latem także chłodzenie – to dla jego właścicieli trudna do...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.