| muratordom.pl » Bezlegarowy system tarasowy S-Board » Wszystko o bezlegarowym systemie tarasowym S-Board

Wszystko o bezlegarowym systemie tarasowym S-Board

S-Board to estetyczny, trwały i łatwy w montażu bezlegarowy system tarasowy. Zaletą desek jest też odporność na zabrudzenia i trwałość kolorów. Sprawdź, jakie parametry charakteryzują deski kompozytowe S-Board.

Poznaj bezlegarowy system tarasowy

Jak są zbudowane deski tarasowe S-Board?

Deski S-Board zbudowane są z warstwy kompozytu drewna i polimerów (ok. 60 % włókien drzewnych i 40 % polimerów), zabezpieczone dodatkową wartwą koestrudowaną z modyfikowanego polimeru. Spodnia warstwa to materiał na bazie kauczuku o dskonałych właściwościach amortyzujących. Dzięki tej wyjątkowej konstrukcji S-Board może być montowany bezpośrednio na podłożu, bez konieczności stosowania legarów. Oznacza to podwyższenie powierzchni o jedyne 2,2 cm – czyli możliwość montażu wszędzie tam, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne, wysokie systemy legarowe. S-Board to nie tylko oszczędność miejsca, ale – przede wszystkim – kosztów inwestycji i skrócenie czasu jej realizacji.

Właściwości fizyczne systemu S-Board

Dużo mniejsza, niż w przypadku tradycyjnych materiałów kompozytowych czy drewnianych nasiąkliwość (do 2,2%) dzięki koekstrudowanej powierzchni sprawia, że jest to materiał niezwykle odporny na działanie wody, a przez to również odporny na działanie pleśni, grzybów czy szkodników drewna.

Konstrukcja desek zapewnia wysoką stabilność formy nawet podczas estremalnych warunków. Deski są odporne na działanie skrajnych temperatur od +60º do minus 20º, tym niemniej należy unikać przegrzewania powierzchni, ponieważ przy dużym obciążeniu mechanicznym może powodować uszkodzenia powierzchni.

S-Board jako materiał półnaturalny (kompozyt) podlega nieznacznym wahaniom wymarowym. Dlatego ważne jest zachowanie dylatacji pomiędzy każdym połączeniem desek, dylatacja powinna być nie mniejsza niż 5 mm, odległość ta jest regulowana szerokością klamry montażowej lub dystansem montażowym.

Właściwości chemiczne

Deski S-Board wykonane z WPC nie zawierają metali ciężkich, ani innych składników zagrażających środowisku. Nie należy jednak poddawać ich działaniu silnych kwasów czy rozpuszczalników, w każdym przypadku przed zastosowaniem środków utleniających czy czyszczących należy sprawdzić w niewidocznym miejscu ich działanie. Należy również zachować ostrożność podczas używania na tarasie grilla, ponieważ gorący popiół czy brykiet może uszkodzić powierzchnię desek.

Powierzchnia desek oraz trwałość koloru

Powierzchnia S-Board jest szczotkowana nie tylko ze względów estetycznych, ale również w celu odpowiedniej antypoślizgowości, co zmniejsza ryzyko upadku na mokrej powierzchni, tym niemniej w szczególnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg, lód), należy zachować właściwą ostrożność. Klasa antypoślizgowa desek S-Board to R11.

Dzięki unikalnej formule powłoki, zapobiegającej procesowi starzenia się materiału, deski są niezwykle odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego, nawet po wielu latach, S-Board nie będzie wymagał uciążliwej i kosztownej impregnacji ani renowacji.

Bezpieczeństwo montażu i użytkowania oraz konserwacja i pielęgnacja

System S-Board jest w pełni bezpieczny. Nie zawiera biocydów, czyli preparatów biobójczych zwyczajowo stosowanych do impregnacji drewna.

Pomimo tego, że powierzchni nie trzeba w żaden sposób impregnować, jest ona w 100% odporna na wszelkie zabrudzenia wynikające z codziennej eksploatacji tarasu (w szczególności tłuszcz - umycie wodą z delikatnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń, sprawia, że znika bez śladu). A wszystko to dzięki specjalnej powłoce, która powoduje, że deski są nie tylko wodoodporne, ale zabezpieczone przed wnikaniem zabrudzeń w głąb ich struktury. Dzięki właściwościom materiału, z którego wykonano deski tarasowe S-Board, nie ma konieczności ich zabezpieczenia środkami ochronnymi (tzn. impregnatem, olejem czy lakierem), jak ma to miejsce w przypadku desek drewnianych. Do usuwania trwalszych zabrudzeń można użyć myjki wysokociśnieniowego (maks. 60°C, 80 barów, przy zachowaniu minimalnej odległości 500 mm), bez stosowania dysz rotacyjnych.

Przeczytaj dodatkowo:
Innowacyjny, bezlegarowy system tarasowy. Deski...

S-Board to innowacyjny, bezlegarowy system tarasowy, łączący w sobie właściwości kompozytu najnowszej...

sponsor artykułu