| muratordom.pl » Bezlegarowy system tarasowy S-Board » Łatwy i szybki montaż bezlegarowego systemu tarasowego

Łatwy i szybki montaż bezlegarowego systemu tarasowego

Do montażu bezlegarowego systemu tarasowego z desek kompozytowych nie trzeba zatrudniać wyspecjalizowanej ekipy. Korzystając z instrukcji producenta i trzymając się kilku prostych zasad, z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Sprawdź, jak wykonuje się montaż systemu S-Board.

Poznaj bezlegarowy system tarasowy

System S-Board to bardzo łatwy i szybki montaż. Do obróbki desek S-Board sprawdzą się standardowe narzędzia do obróbki drewna. W deskach można wiercić otwory, przycinać je i frezować, przy zachowaniu krawędzi otworu od brzegu deski min. 50 mm. Podczas cięcia piłą tarczową zalecane jest stosowanie tarczy z przemiennymi zębami z węglików spiekanych. Oprócz piły, do montażu potrzebna będzie wiertarka do wywiercenia otworu montażowego na kołki szybkiego montażu.

Do montażu systemu tarasowego S-Board należy używać wyłącznie oryginalnych akcesoriów – klamer montażowych, początkowych oraz końcowych.

Montażu należy dokonywać na odpowiednio przygotowanym, stabilnym podłożu w temperaturze od +5°C do +25°C.

Przed montażem należy upewnić się, że nawierzchnia, na której chcemy zamontować taras jest w pełni stabilna i zapewni właściwe mocowanie klamer montażowych S-Board, tak aby uniemożliwić im przemieszczanie się w jakimkolwiek kierunku. Na przykład kiedy układamy taras na starej nawierzchni z płytek ceramicznych, musimy sprawdzić, czy są one trwale zespolone z podłożem. Dotyczy to również wszelkich innych nawierzchni jak płyty betonowe, kostka brukowa czy wylewka betonowa.

Podłoże powinno być bardzo dobrze wyrównane – punktowe nierówności powinny być nie większe niż 5 mm, a odchylenie liniowe od poziomu maksymalnie do 10mm. Należy też zachować spadek 2% dla zapewnienia właściwego odprowadzenia wody.

Autor: DECORA

Schemat systemu tarasowego S-Board

Jak obliczyć ilość potrzebnego materiału?

Szacunkowo można przyjąć, że na 1 metr kwadratowy tarasu potrzeba około 5 desek (o długości 1200 cm), 8-10 klamer montażowych, 3-4 klamry początkowe i 3 klamry końcowe. Każdorazowo, przed przystąpieniem do budowy tarasu, warto dokładnie obliczyć ilość potrzebnych materiałów, a najlepiej rozrysować szkic układania tarasu.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: DECORA

Przeczytaj dodatkowo:
Innowacyjny, bezlegarowy system tarasowy. Deski...

S-Board to innowacyjny, bezlegarowy system tarasowy, łączący w sobie właściwości kompozytu najnowszej...

sponsor artykułu